Ужгород , пр. Свободи, 43 / , (0312) 45-15-15 цілодобово
Ділимося порадами про здоров'я:

Ректоскопія й аноскопія

Людина, перед якою постала необхідність комплексного обстеження в проктолога, звичайно зацікавиться тим, що таке аноскопія й ректоскопія. І як їх пережити гідно. Адже поінформованість завжди допоможе морально підготуватися до огляду.

Аноскопія – це інструментальна процедура. Вона дає можливість візуально оцінити стан прямої кишки на глибині до 10-12 см. Метод досить простий і рідко буває самостійним. Найчастіше він доповнюється ректоскопією. Однак практика показує, що більшість епізодів геморою діагностовано завдяки саме цьому виду ректального обстеження.

Підготовка до аноскопії обмежується очисною клізмою відразу після випорожнення.

Ректоскопія – ендоскопічна процедура. Вона точніша в плані діагностичних можливостей. Ендоскопія дозволяє ретельно оглянути слизову й виявити найменші дефекти в її структурі (свищі, рубці, тріщини). Вона забезпечує обстеження прямої кишки й дистальних відділів сигмоподібної кишки на глибину до 20-25 см. Крім огляду, ректоскопія прямої кишки широко застосовується з метою узяття біопсії. Якщо зробити ректоскопію, то можна виявити не тільки геморой і його ускладнення, але також поліпи і злоякісні новоутворення прямої та сигмоподібної кишки на ранніх стадіях.

Підготовка до ректоскопії прямої кишки полягає в попередньому очищенні кишечнику. Для цього використовується клізма, проносні засоби й повна відмова від їжі напередодні візиту до проктолога. Увечері можливе лише чаювання.

Що можна їсти перед ректоскопією й чи можна взагалі? За добу слід виключити кисломолочні продукти й ті, що викликають шумування (сирі фрукти й овочі, газовані й спиртні напої). Вранці у день візиту дозволяється легкий сніданок.

Ретельна підготовка до ректоскопії дозволить Вам і Вашому лікареві провести дослідження анального каналу без зніяковіння та зайвої метушні.

На первинному огляді лікар-проктолог протягом півгодини використовує обидва методи діагностики, доповнивши їх обов'язковим ручним обстеженням ануса. Точний діагноз найчастіше ставиться відразу. І відразу призначається лікування.

Поставити запитання із приводу кожного виду діагностики можна на сайті через опції «Поставити запитання» і «Уточнити ціну». Наші консультанти дадуть відповідь Вам, що таке аноскопія, що таке ректоскопія і як її роблять, яка ціна на ректоскопію й ціна на аноскопію.

У наш час аноскоп, як і ректороманоскоп, нерідко оснащений високотехнологічною фото- і відеооптикою. Сучасна оптика, що фіксує стан слизової на кожному етапі лікування, дарує пацієнтам унікальну можливість спостерігати процес у динаміці.

Порівнювати минулі й нові знімки, відзначати приємні зміни, що свідчать про явне поліпшення. Тому віднині ректальне обстеження – це не тільки якісна діагностика, але й закарбування приємних моментів. Адже одужання – це завжди прекрасно, якого б органу та сфери медицини воно не стосувалося.