Геморой - поширене проктологічне захворювання, викликане запаленням і розширенням вен прямої кишки. Першими ознаками розвитку патології є дискомфорт і свербіж в області заднього проходу, а в міру її розвитку до них приєднуються печіння, періодичні кровотечі з ануса і випадання гемороїдальних вузлів.
Лікування геморою проводиться за допомогою медикаментозної терапії або оперативного втручання. Для видалення гемороїдальних вузлів застосовуються щадні хірургічні методики, які не потребують госпіталізації пацієнта.
Малоінвазивне лікування геморою
Лазерна вапоризація в проктології визнана одним з найбільш ефективних і безпечних методів лікування геморою. Дана малоінвазивна операція є альтернативою традиційному хірургічному втручанню з видалення гемороїдальних вузлів.
Суть процедури лазерної вапоризації геморою полягає в точковому термічному впливі променя на тканину гемороїдального вузла, в результаті чого його клітини випаровуються. Під впливом високої температури кровоносні судини в слизовій оболонці прямої кишки після видалення вузла моментально «запаюються», запобігаючи ризик кровотечі.
До переваг видалення геморою лазером відносять:
- відсутність післяопераційних шрамів і рубців;
- короткий відновний період (через 1-2 години пацієнт може повернутися до своїх повсякденних справ); безболісність (використовується місцевий анестетик);
- відсутність післяопераційних ускладнень (кровотечі, запалення).
Лікування геморою лазером показано при:
- початкових стадіях геморою (1-2 ступінь);
- наявності анальних тріщин;
- частому випаданні запалених гемороїдальних вузлів;
- кровоточивості внутрішніх гемороїдальних вузлів;
- наявності тромбованих вузлів.
Як проходить прийом у лікаря-проктолога?
Консультація проктолога починається з бесіди з пацієнтом: лікар вислуховує його скарги і вивчає історію хвороби. Потім проводиться ретельний проктологічний огляд. Під час обстеження пацієнт лежить на кушетці в зручній позі - на боці, зігнувши ноги в колінах. Перед оглядом застосовується анестезуючий гель, тому хворобливі відчуття виключені.
Потім лікар проводить інструментальне дослідження прямої кишки (аноскопію, ректоскопію або інші) і направляє пацієнта на лабораторні аналізи. На вторинному прийомі після вивчення результатів обстежень лікар призначить дату операції і дасть рекомендації щодо підготовки до неї.
Запишіться на консультацію до лікаря-проктолога з приводу лазерного лікування геморою в медичному центрі «ОН Клінік Суми». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.