«ДокторПРО» стал частью Международной сети «ОН Клиник»

«ДокторПРО» став частиною Міжнародної мережі «ОН Клінік»

Що це означає для пацієнтів? Дізнатися подробиці

Питання та відповіді

Добрий день. У мого чоловіка свербіння шкіри вже кілька років. В які клініки ми тільки не зверталися. Були у алерголога, гастроентеролога, терапевта. Здавали аналізи. Діагноз поставити ніхто не може. Висипань на шкірі жодних немає, просто свербіння, яке просто мучить його. Підкажіть, що це може бути і які аналізи порадите здати?
Відповідь: 13.07.2021

Добрий день. Свербління часто стає одним з основних симптомів багатьох захворювань. Іноді воно свідчить про звичайну сухості шкіри або ж про важкі онкологічні захворювання, нерідко при цьому будучи причиною безсоння і психоемоційного дискомфорту людини. Для початку потрібно прийти на прийом з усіма результатами обстежень, які є на руках. Для вибору тактики подальшого лікування потрібно уважно вивчити всю історію пацієнта.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Добридень! Мені 28 років. Не палю, не п'ю. Вже цілий тиждень тримається температура 37,1-37,2 і супутній стан ломоти в тілі і головного болю. Дере горло. Також присутня закладеність носа періодична. Дуже поганий сон. Підкажіть, які аналізи мені потрібно здати?
Відповідь: 12.07.2021

Добрий день. Такі симптоми можуть бути характерними як для коронавирусу, так і для захворювань щитоподібної залози або загострення хронічного тонзілофарінгіта. Потрібно звернутися до сімейного лікаря або терапевта за направленням на аналіз на COVID-19. Якщо результат негативний, сімейний лікар призначить дообстеження для виявлення причини Вашого стану. Якщо текст на коронавірус позитивний, буде призначено відповідне лікування.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Вітаю! Мене турбують очі. Не можу дивитися на світло, рухати очима - боляче і дискомфортно. Біль віддає в потилицю і відчуття стиснення всередині голови. Не розумію, що зі мною. Підкажіть.
Відповідь: 12.07.2021

Добрий день. Обов'язково треба пройти огляд офтальмолога з вимірюванням очного тиску і очного дна, контроль АТ, ЕКГ. Такі проблеми можуть бути як офтальмологічного, так і неврологічного характеру.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Добридень! Я вам пишу з приводу щитоподібної залози. У мене виявили на шиї вузол розміром 2,2 см. Біопсію зробили, але не можуть визначити, доброякісний або злоякісний. Лікарі кажуть, треба видалити і тільки під час операції зможуть дізнатися, якого типу вузол. Хотілося б проконсультуватися з вами, які ще можна пройти обстеження, щоб уникнути операції?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Тут два варіанти: потрібно піти і прооперуватися або другий варіант - потрібно вивчити результати гістології, повторно зробити пункцію, і тоді приймати остаточне рішення: лікування чи операція.

Дьяченко Раїса Вікторівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія. Стаж роботи 45 років.
Добридень! Мене вже тривалий час турбують такі симптоми: постійна втома, прискорене серцебиття, розлади ШКТ, безсоння, запаморочення. У правій частці щитоподібної залози на УЗД вузол 0.8 мм. ТТГ - 3.1, Т4 - 14.26. Зверталася до кардіолога, який направив до ендокринолога, ендокринолог до невролога, а невролог знову до ендокринолога. Один з ендокринологів допускає, що це гіпотериоз, призначив тироксин, але після тижня прийому серцебиття прискорилося, і я ледве ходила. Скасували. Діагнозу немає. Стан з настанням спеки погіршується (пришвидшується серцебиття, паморочиться голова, тремтять руки). Я не знаю, до кого звертатися. Буду вдячна за відповідь.
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Оскільки немає даних про вік пацієнта, то складно говорити про уточнення діагнозу, адже є різниця в нормі ТТГ і Т4 залежно від віку. Якщо від прийому тироксину погано, то треба повторити аналізи на ТТГ, Т4 вільний і антитіла до пероксидази. Потім записатися на прийом до ендокринолога для уточнення діагнозу.

Дьяченко Раїса Вікторівна
Лікар-ендокринолог. Вища категорія. Стаж роботи 45 років.
Добридень! У понеділок була температура 38,4, легке першіння в горлі. Випила потрійну дозування БАД "Кора мурашиного дерева". На наступний день усе в порядку. У суботу з'явилися відчуття як за міжреберної невралгії спереду зліва. Болить у деяких положеннях тіла. Чи може це бути симптомом запалення легенів? Ці 3-4 дня також спостерігаю знижений тиск. До якого фахівця звернутися?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Цих даних замало для визначення будь-якого діагнозу. Потрібно звернутися до сімейного лікаря/терапевта для проведення огляду та подальшого обстеження.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Прошу допомоги. 2 місяці температура близько 37.5. Пройшов УЗД щитоподібної залози, черевної порожнини, УЗД шийних лімфовузлів, рентген легенів - все в нормі. Три рази за два місяці здав кров клінічну, біохімію, ср-білок, Т4, ТТГ, сеча загальна, сеча за Нечипоренком, глюкоза, прокальцитонін - все в нормі. Гінекологія - інфекції та всі ВПЛ не виявлено. ВІЛ - не виявлено. Що це може бути? Що ще потрібно здати?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Субфебрилітет неясного генезу може маскувати безліч захворювань:

  1. Інфекційні захворювання: інфекція, спричинена вірусом Епштейна Барр, цитомегаловірусна інфекція, позалегеневий туберкульоз, лептоспіроз, лайм-бореліоз.
  2. Неінфекційні запальні захворювання: ревматоїдний артрит, НВК, артерії тощо.
  3. Доклінічні прояви онкологічних захворювань.
  4. Прийом певних медикаментів тощо.

У даному випадку необхідно звернутися до сімейного лікаря для збору детального анамнезу, фізикального обстеження і розгляду подальшого плану діагностики та лікування.

Млавець Сергій Федорович
Сімейний лікар. Перша категорія. Стаж роботи 7 років.
Добрий день. Нещодавно стала помічати, що часто бігаю в туалет по-маленькому. Ну тобто вночі доводиться рази 3-4 вставати, днем ходжу приблизно раз на годину. Болю немає під час сечовипускання. Коли ходжу в туалет, виникає почуття, що не повнітю сходила. Під час сексу відчувається дискомфорт (як ніби тисне щось на сечовий міхур і відчуття, що дуже хочеться пісяти, а насправді ні). З гінекології все в порядку, перевірялася. Підкажіть, що це може бути?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день. Судячи з вищеописаних скарг, це може бути гіперактивний сечовий міхур або хронічний цистит у стадії неповного одуження. У даному випадку потрібно звернутись до лікаря-уролога і, в разі можливості, мати з собою заключення та обстеження гінеколога. Дана проблема не проходить самостійно, тож пацієнт має пройти обстеження і лікування.

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Здрастуйте, лікарю! У мене така проблема: періодично з'являються тупі болі в паху, і під час торкання лівого яєчка боляче, іноді смикаючі болі в промежині, іноді больові відчуття в задньому проході. Що це може бути? Був у двох урологів, вони нічого не знайшли.
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день! Це може бути запалення придатка яєчка або хронічний небактеріальний простатит. Для розв'язання даного питання Вам потрібно з'явитися на очний огляд до лікаря-уролога зі всіма обстеженнями та заключеннями від інших лікарів, тому що в організмі може бути приховане джерело інфекції, яке і провокує вищеперераховані скарги. 

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Добрий день, вже кілька років лікую інфекцію уреаплазмоз. Нещодавно поставили діагноз "інфекційний простатит". Приймав велику кількість різних ліків і нічого не допомагає. Підкажіть, що робити?
Відповідь: 08.07.2021

Добрий день! Щоб відповісти на це питання, потрібна очна консультація уролога зі всіма минулими призначеннями та обстеженнями за останні 1-2 роки. Інфекційний простатит є ускладненням уреоплазмозу, внаслідок чого потрібно буде здати уточнювальні аналізи для підтвердження чи спростовування діагнозів уреаплазмоз та інфекційний простатит. Також може бути приховане джерело інфекції, яке може провокувати загострення інфекційного простатиту.

Кургуз Владислав Олександрович
Лікар-уролог. Стаж роботи 5 років.
Добридень! Останні кілька років стала помічати, що на підборідді стало рости волосся і їх кількість збільшується. Мені 29, у 2013 народила сина, вагітність і пологи легкі. 2 місяці тому пройшла обстеження в клініці - гінекологічне УЗД, УЗД щитоподібної залози, УЗД внутрішніх органів - усе нормально. Менструальний цикл без збоїв і ніколи не було проблем з гінекології. Які ви порадите пройти додаткові аналізи?
Відповідь: 07.07.2021

Добрий день, додатково я б Вам рекомендував здати наступні аналізи: андрогендіон, антіміллюров гормон, секс-зв'язуючі глобуліни, дігідроандростерона-сульфат, тестостерон вільний. Також пакет зі щитоподібної залози (ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО) і індекс НОМА. Підвищений ріст волосся є наслідком порушення гормонального фону. Найчастіше це трапляється в репродуктивній системі жінки. Тому тільки УЗД і огляд не дадуть точного уявлення про стан здоров'я жінки. Часто вчасно не діагностовані проблеми призводять до вкрай серйозних наслідків. Тому здавайте дані аналізи та записуєтеся на прийом до ендокринолога в ДокторПРО.

Міщенко Сергій Григорович
Лікар-ендокринолог. Друга категорія. Стаж роботи 9 років.
Здрастуйте, лікарю. Ось уже кілька місяців я іноді відчуваю тремор, озноб, болі в м'язах. Вчора зробила загальний аналіз крові, креатин. Все в нормі. 4 місяці тому робила загальний аналіз сечі і аналізи на щитовидну залозу, вони теж у нормі. Чи можуть ці аналізи виявити цукровий діабет або який аналіз здати, щоб його визначити? Дякую
Відповідь: 07.07.2021

Дані аналізи не можуть свідчити на користь наявності або відсутності цукрового діабету. Загалом клінічна картина, яка спостерігається у Вас, може бути обумовлена ​​різними видами порушення вуглеводного обміну. Для виключення цукрового діабету необхідно зробити пероральний тест толерантності до глюкози, визначити рівень глікозильованого гемоглобіну. Однак симптоми, які спостерігаються у Вас, можуть свідчити про порушення роботи щитоподібної залози. Вкрай необхідно визначити в крові рівень наступних гормонів: ТТГ, Т4 вільний, АТ-ТПО. Також потрібно зробити УЗД щитоподібної залози. Крім того, важливо визначити рівень кальцію в крові (загальний і іонізований), паратгормону і кальцитоніну.

Міщенко Сергій Григорович
Лікар-ендокринолог. Друга категорія. Стаж роботи 9 років.

Останні статті у блозі