Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з дерматології

Консультація дерматолога ОН Клінік онлайн

  • Відеоконсультація дерматолога в Харкові

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
    вул. Ярослава Мудрого, 30а

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    пр. Героїв Харкова, 257

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
    вул. Молочна, 48
  • Відеоконсультація дерматолога в Сумах

    Медичний центр «ОН Клінік Суми»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
    вул. Харківська, 23
  • Відеоконсультація дерматолога в Полтаві

    Медичний центр «ОН Клінік Полтава»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
  • Відеоконсультація дерматолога в Дніпрі

    Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

    Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    пр. Д. Яворницького, 107а
  • Відеоконсультація дерматолога в Одесі

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Мала Арнаутська, 56

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Корольова, 33б
  • Відеоконсультація дерматолога в Миколаєві

    Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
    вул. Велика Морська, 74/3
  • Відеоконсультація дерматолога в Ужгороді

    Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

    Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    вул. Д. Богуславського 4
  • Відеоконсультація дерматолога в Білій Церкві

    Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
    вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13
  • Відеоконсультація дерматолога в Чернігові

    Медичний центр «ОН Клінік Чернігів»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    вул. Героїв Чорнобиля, 3
  • Відеоконсультація дерматолога в Черкасах

    Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    вул. Чехова, 43
  • Відеоконсультація дерматолога в Кропивницькому

    Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    Бульвар Студентський, 6/5
Добрий день. У мене на шкірі обличчя, особливо над губами і в ділянці носа, постійно з'являються чорні цятки. Вони завдають мені естетичного дискомфорту, тому я хотіла б позбутися їх. Чи можна давити чорні цятки і як правильно це робити? Чи потрібно розпарювати обличчя або іншим чином готувати шкірні покриви до процедури? І чи є якийсь спосіб запобігти появі чорних цяток?
Відповідь: 22.04.2024

Добрий день! Чорні цятки — це в одному випадку звичайні сальні нитки, в іншому – це один із різновидів вугрової хвороби, коли відбувається закупорка сальних і потових залоз. Для того, щоб позбутися чорних цяток, необхідно насамперед звернутися до лікаря дерматолога для встановлення саме вашого типу чорних цяток, якщо це сальні нитки у звичайному їхньому прояві, то чіпати їх не треба, якщо це вже йде як прояв вугрової хвороби — видавлювати їх в жодному разі самостійно не можна, потрібно скоригувати лікування та догляд у лікарів дерматологів і косметологів.

Бірюкова Тетяна Олексіївна
Лікар-дерматолог, трихолог.
Здрастуйте, тижнів півтора тому я виявила невеликі болючі вузликові ущільнення та ерозії на шкірі. Коли я звернулася до дерматолога, він оглянув шкіру і взяв зішкріб на аналіз. За результатами досліджень мені діагностували вузликовий дерматит. Скажіть, що це таке? Чим небезпечний вузликовий дерматит для людини?
Відповідь: 22.04.2024

Вітаю! Вузловий дерматит або вузловата еритема — це запальне захворювання, що впливає на дрібні судини шкіри і підшкірної жирової тканини. Це один із видів панікуліту, яке розвивається у зв'язку з іншими захворюваннями. Причини появи цього захворювання ще не повністю з'ясовані, але вважається, що імунна система може бути основною причиною. Сама вузловата еритема або вузловий дерматит не є небезпечним захворюванням, але рекомендується проконсультуватися з лікарем-ревматологом, оскільки вона може бути раннім проявом захворювання сполучної тканини.

Бірюкова Тетяна Олексіївна
Лікар-дерматолог, трихолог.
Добрий день, у мене через гормональний збій на обличчі з'явилося багато пустул, які я відразу видавлювала. Більшість ранок після видавлювання загоїлися, проте на місці глибоких прищів залишилися невеликі рубці. Як прибрати рубці від акне? Можливо, є якась дієва процедура, яка допоможе швидко позбутися постакне?
Відповідь: 22.04.2024

Лікування постакне може бути за допомогою медичних препаратів, лазерного шліфування шкіри та мезотерапією. Рекомендуємо звернутися за медичною допомогою до лікаря-дерматолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, у сина статеве дозрівання, на обличчі та грудях багато прищів, деякі з яких мають гнійні шапки. Син намагається не видавлювати вугрі, але найбільші з них сверблять. Розкажіть, як прибрати вугрі на обличчі в підлітка в домашніх умовах? Можливо, є якась мазь або інструкція з правильного видавлювання?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. В домашніх умовах самолікування акне може призвести до погіршення стану шкіри. Видавлювання гнійників може призвести до ускладнень та поширення гнійної інфекції по всій шкірі. Дитина в пубертаті переживає гормональний стрес, тому потрібно звернутися до фахівця, обстежитися та отримати фахову допомогу та лікування.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, коли в мене з'явився висип на шкірі, який супроводжувався свербінням і печінням, то я звернулася до дерматолога. Після огляду уражених шкірних покривів лікар діагностував контактний дерматит. Я вже близько тижня проходжу курс терапії, але висип пройшов не повністю. Підкажіть, чи можна робити перманент за дерматиту? Чи потрібно почекати поки всі плями зникнуть?
Відповідь: 22.04.2024

Доброго дня. При наявності висипу не можна робити перманент. Потрібно долікуватися та повторно звернутися на консультацію до лікаря-дерматолога.

Скакун Тетяна Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Добрий день, я звернулася до дерматолога через почервоніння шкірних покривів, розширення дрібних судин шкіри, а також невеликих папул. Після огляду і дерматоскопії лікар діагностував розацеа. Підкажіть, як прибрати лущення при розацеа?
Відповідь: 25.03.2024

Розацеа – це хронічне захворювання шкіри із залученням судин, яке характеризується папуло-пустульозним висипом та еритемою і має вплив на якість життя. Важливо в лікуванні розацеа не вилікувати, бо це хронічне, рецидивне захворювання, а досягти стійкої ремісії. Що провокує загострення розацеа? Тригерні чинники: гаряча їжа, напої, алкоголь, куріння, перепади температур. Потрібно захищати шкіру від сонця, spf50. Використовувати тільки спеціалізовану космецевтику (звичайні креми, мазі не підходять!), приймати деякі препарати (стероїди). Тож, щоб впоратися із симптомами розацеа та досягти стійкої ремісії, в арсеналі в лікаря-дерматолога є достатньо ліків і методів (апаратні процедури). Лікування займає іноді багато часу (все залежить від форми і тяжкості розацеа), але кваліфікований лікар допоможе впоратися з цією проблемою і досягти стійкої ремісії. Я віддаю перевагу в лікуванні розацеа таким препаратам, як (метронідазол, івермектин, азелоїнова кислота...). Іноді може знадобитися пероральний прийом препаратів. Також дуже важлива дієтотерапія (уникати у своєму раціоні гарячої, гострої їжі, алкоголю, шоколаду).

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Добрий вечір, у мене на шкірі з'явилися плями рожевого кольору, які супроводжуються свербінням і печінням. Також у мене виникли тупі болі й незначно підвищилася температура тіла. Виявилося, що причина в рожевому лишаї. Як довго минають плями від рожевого лишаю?
Відповідь: 22.03.2024

Рожевий лишай, або Лишай Жибера – це гостре екзантематозне захворювання, яке супроводжується появою на тілі запальних висипань. Це захворювання самовиліковне! Яке самостійно минає протягом 6-8 тижнів! Але в деяких випадках потрібне симптоматичне лікування. Якщо пацієнта турбує свербіж, тоді лікар призначає антигістамінні препарати для полегшення самопочуття пацієнта. В лікуванні важливе зволоження шкіри. Також призначаються протигрибкові препарати (шампуні для купання, мазі для нанесення на уражені ділянки шкіри), місцеві кортикостероїди. Ще дуже важливо уникати подразнюючих факторів, таких як сауни, та використання агресивних миючих засобів. В деяких випадках за тяжкого перебігу захворювання, призначається ацикловір 400мг.

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Здрастуйте, у мене на носі з'явився невеликий вугор із білою голівкою. Під час пальпації я відчуваю невеликий біль. У мене таке запитання: чи можна видавити вугор на носі? Як правильно це зробити?
Відповідь: 19.03.2024

Добрий день. Давати будь-які поради я можу після огляду елемента, який вас турбує. За описом дійсно може бути звичайний гнійничок, проте є ще захворювання шкіри, які можуть підпадати під опис і, в деяких випадках, травмування елемента може призводити до того, що запальний процес може ставати більшим і тоді вже необхідна буде консультація лікаря-хірурга. Щоб таких моментів уникнути, краще відвідати дерматолога, який під час огляду надасть доцільні рекомендації щодо того, що вас турбує і що з цим необхідно робити.

Добрий день, у мене з'явилися дивні симптоми: невелика припухлість на шкірі, почервоніння і біль у ділянці ущільнення. Я переживаю, що причина може бути пов'язана з раком. Скажіть, чим відрізняється ліпома від саркоми? Що потрібно для встановлення діагнозу?
Відповідь: 19.03.2024

Доброго дня. Ліпома – це доброякісне утворення, яке зазвичай формується з клітин жирової тканини і розміщується під шкірою. На початковій стадії вона з'являється як невелике утворення круглої або овальної форми. Ліпома має тенденцію повільного зростання і зазвичай не супроводжується болем, свербежем, почервонінням або іншими симптомами. Хоча в більшості випадків вона не є загрозою для здоров'я, вона може призводити до естетичного дискомфорту. Щоб видалити ліпому, можна використовувати хірургічний метод під місцевою анестезією.
Саркома – це злоякісна пухлина, яка розвивається на стінках кровоносних судин. Зазвичай це безболісні плями або вузлики червоного, фіолетового або коричневого кольору на шкірі або слизових оболонках. На ранніх стадіях захворювання не відчувається дискомфорту. Зі збільшенням розміру пухлини може з'явитися свербіж, відчуття дискомфорту або поколювання. У деяких випадках у середині пухлини може виникнути невелика виразка, яка може почати кровоточити або утворювати кірку. Для точного встановлення діагнозу потрібна консультація дерматолога, або в даному випадку дерматоонколога. Під час огляду та діагностики буде визначено попередній діагноз і надано рекомендації щодо лікування.

Здрастуйте, через невеликі червоні горбки на руках, почервоніння і свербіж шкіри я прийшла до лікаря. Дерматолог виявив кератоз і призначив медикаментозний курс терапії. Медикаменти допомагають, горбків стало менше, але вони ще є. Розкажіть, чи можна робити тату при фолікулярному кератозі?
Відповідь: 19.03.2024

Фолікулярний кератоз, або як часто його називають «гусяча шкіра». Внаслідок підвищеного вироблення кератину, можуть утворюватися гіперкератолітичні папули, уражаються ті ділянки шкіри, де росте волосся. Зробити тату звісно можна, але може статися небажана реакція у вигляді нагноєння фолікулів! Тому я не рекомендую робити тату, там де є фолікулярний кератоз.

Вітюк Анна Олегівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог.
Добрий день, у мене раніше ніколи не було проблем зі шкірою, проте близько тижня тому мені діагностували дерматит. На шкірі з'явилися дрібні пухирці, які поступово поширюються по всьому тілу. У мене таке запитання: чи можна давити дерматит?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Уникати видавлювання пухирів вкрай важливо, оскільки такі маніпуляції можуть спровокувати вторгнення інфекції, що, своєю чергою, може призвести до погіршення вашого стану. Для підтримання оптимального загоєння і запобігання ускладнень бажано ретельно дотримуватися всіх рекомендацій, наданих лікарем.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Доброго дня, у мене з'явилися запалені ділянки шкіри на грудях і спині, які вкрилися дрібними пухирцями. Шкіра сильно свербить, підвищена температура, є загальне нездужання і слабкість. Лікар каже, що в мене екзема, призначив спеціальні мазі для зменшення свербежу. Допоможіть: як митися з екземою? Чи запалені ділянки шкіри не можна мочити зовсім?
Відповідь: 20.02.2024

Добрий день. Судячи з ваших скарг, більше схоже на оперізувальний лишай (Herpes zoster). Паралельно рекомендовано звернутися на прийом до інфекціоніста. Ділянки з висипаннями не мочити 2 дні з моменту розпочатого лікування, а потім можна використовувати легкий теплий душ без мочалки.

Дадонова Олена Миколаївна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія.
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.