Питання та відповіді по дерматологія

Вітаю! Мені недавно поставили діагноз "псоріаз волосистої частини голови". Я б хотів проконсультуватися з вами, як зі ще одним фахівцем, щоб підтвердити діагноз. Мені 41 рік. Приблизно 2 місяці тому почав помічати ніби лупа на голові, сильне свербіння. Якщо почухати - кровоточить, і сама лупа якогось дивного кольору. Скажіть, це може бути псоріаз або щось інше? Дякую!
Відповідь: 27.05.2021

Так! Діагноз «Себопсоріаз» у даний час є невіддільним симптомом у прояві псоріазу. Для постановки діагнозу проводиться метод визначення псоріатичної тріади та дерматоскопія, береться зішкріб на патогенні гриби після чого ставиться діагноз.

Рожкова Наталія Вікторівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Друга категорія. Стаж роботи 22 роки.
Добрий день, лікарю! Мені 30 років, у мене світла шкіра і дуже багато родимок на тілі. Їх так багато, що я не можу відслідковувати можливі зміни, які можуть з ними відбуватися. Коли я засмагаю на сонці (я роблю це дуже рідко), можуть з'являтися нові родимки, і мене це лякає. Скажіть, будь ласка, як часто мені потрібен дерматовенеролог, щоб бути спокійною щодо меланоми, і як взагалі проходить цей огляд?
Відповідь: 27.05.2021

Огляд дерматолога Вам рекомендований 1 раз на рік, обов'язково з обстеженням (дерматоскопією) кожного утворення. У весняно-літній період Вам потрібно уникати інсоляції, а також використовувати професійну дермато-косметику з SPF захистом 50+ на відкриті місця.

Рожкова Наталія Вікторівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Друга категорія. Стаж роботи 22 роки.
Вітаю! Вчора під час педикюру майстер звернула увагу, що у мене на підошві бородавка. Я навіть не знала про неї, оскыльки вона не болить і не свербить, ходити мені не заважає. Але майстер сказала, що потрібно прибрати обов'язково, так як якщо випадково її зачепити, може бути розростання або бородавки можуть по всій нозі піти. Сказала, що можна просто спеціальний пластир купити в аптеці і наклеїти, і вона сама відвалиться. Але мені якось страшно самій з цим розбиратися. Скажіть, як у вас відбувається видалення бородавок?
Відповідь: 27.05.2021

Добрий день. Вам потрібен офлайн огляд дерматолога з проведенням дерматоскопії для постановки діагнозу. Через глибину бородавок консервативні методи лікування малоефективні і можуть навіть спровокувати поширення процесу. Видалення проводиться апаратом «Фотек». Ми працюємо з сучасною апаратурою з мінімальною хворобливістю і травматизацією шкіри.

Рожкова Наталія Вікторівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Друга категорія. Стаж роботи 22 роки.
На вусі з'явилося шорстка пляма. Почала рости у висоту. Не болить, але заважає. Як розв'язати проблему?
Відповідь: 02.04.2021

За Вашим коротким описом проблеми попередньо можна говорити про доброякісне новоутворення шкіри. Такі утворення досліджуються за допомогою дерматоскопа (апарат дозволяє провести диф. діагностику, походження, прогноз новоутворення). Тож Вам рекомендовано провести дерматоскопію даного новоутворення для подальшого визначення тактики лікування – видалення або спостереження. В умовах ОН Клінік проводиться малоінвазивне хірургічне видалення новоутворення з комфортним видаленням радіохвилею з подальшим спостереженням лікарем.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Перша категорія. Стаж роботи 13 років.
Доброго дня. У мене після заходу в приміщення горять щоки протягом довгого часу. Схоже на рум'янець з морозу, але тримається яскраве почервоніння протягом 3-4 годин з відчуттям горіння ... Температури немає, що це може бути?
Відповідь: 29.12.2020

Добрий день! Ці симптоми можуть бути проявами розацеа, з метою призначення лікування в залежності від стадії захворювання, вам потрібно звернутися до дерматолога.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Перша категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день, у чоловіка температура 4 день і висип по всьому тілу, температура періодично йде, а висип стає більше скажіть, будь ласка, з чим це пов'язано ????
Відповідь: 29.12.2020

Добрий день! Якщо висип по всьому тілу, то, можливо, це алергія на якийсь із застосовуваних медикаментів, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Перша категорія. Стаж роботи більше 15 років.
Добрий день. Допоможіть, будь ласка, потрібна Ваша консультація. З'явилася якась незрозуміла висипка під пахвами (почервоніння, маленькі прищики) і вони сверблять (і це не після гоління), я не можу зрозуміти що це таке.
Відповідь: 29.12.2020

Добрий день, якщо з'явилися червоні висипання під пахвами, то можливо це алергія або інфекція, потрібен терміновий огляд дерматолога.

Черняк Наталія Олександрівна
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Перша категорія. Стаж роботи більше 15 років.
У мене на тілі з'явився висип, незрозуміло від чого, можливо це кропив'янка. Днями я випила пару стаканів апельсинового соку і на наступний ранок все тіло покрилося червоними плямами великого розміру і були вони навіть на шкірі голови. Плями дуже свербіли, але до вечора все пройшло, як ніби нічого й не було. Я не алергік і все життя їм цитрусові і ніколи не було такої реакції. Хотіла б отримати онлайн консультацію від лікаря-дерматолога, чи можливо це?
Відповідь: 04.12.2020

Алергічна реакція, на жаль, можлива на всі існуючі продукти харчування, медикаменти, побутову хімію і т.д. Алергічна реакція буває негайного та сповільненого типу, тому на вже вживані раніше продукти та медикаменти, алергічна реакція можлива не відразу. Однак, те що ви детально описуєте, з великою імовірністю саме харчова алергічна реакція з приводу якої необхідно прийняти лікувальні міри. Враховуючи що всі екзотичні фрукти та овочі багаторазово обробляються спеціальними речовинами, алергічна реакція може бути непередбачувана на звичні вже для вас продукти. Тому помітивши у себе симптоми висипу, негайно зверніться до дерматолога, в т.ч. онлайн.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Перша категорія. Стаж роботи 13 років.
У мене є питання до лікаря, підкажіть будь ласка, якщо у мене велика родимка на шиї, чи варто її видаляти і наскільки це безпечно? Я чула, що родимки краще взагалі не чіпати і не зривати, чи безпечно видалення родимки взагалі?
Відповідь: 04.12.2020

Великий невус на шкірі шиї не являється прямим показом до видалення. Для такої процедури повинні бути ряд причин, а саме:

  • хронічне травмування невусу самим пацієнтом;
  • виявлені лікарем на прийомі ознаки злоякісного переродження невусу,
  • психологічний дискомфорт від новоутворення.

Важливо наголосити, що сам процес видалення не є запуском патологічних змін в невусі, адже лікар попередньо досліджує його методом дерматоскопії і тому може надати детальну оцінку і прогноз. І насамкінець остаточний діагноз буде підтверджено гістологічним дослідженням видаленого матеріалу. Який обов’язково проводиться сертифікованою лабораторією та є підтвердженням діагнозу лікаря.

Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Перша категорія. Стаж роботи 13 років.
З'явився дивний свербіж в області талії, через деякий час я помітила дивні червоні цятки на тілі з нерівним контуром, які стали пухкими і лущаться. На даний момент я знаходжуся у відрядженні і хотіла б отримати онлайн консультацію лікаря-дерматолога з України. Чи це можливо?
Відповідь: 04.12.2020

Так, онлайн консультація можлива, якщо є красні плями на тілі, головне, щоб була гарна якість зв'язку і чіткість зображення для більш точного визначення характеру появи висипу.

Боброва Анжеліка Вікторівна
Лікар-дерматолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Якщо у мене з'явилася червона родимка на ​​тілі, чи потрібно починати переживати? Ця родимка мене не турбує і не змінюється в розмірі, але хочу переконатися, що це не небезпечно. Чи можу я записатися до дерматолога і задати питання лікарю-дерматологу онлайн?
Відповідь: 04.12.2020

Поява червоної родимки на тілі може мати ряд причин, які, як правило, краще визначити фахівцю. Але, в першу чергу, необхідно провести дерматоскопічне дослідження даного новоутворення, а вже після давати пацієнтові рекомендації щодо наявного новоутворення і можливих причин його появи.

Боброва Анжеліка Вікторівна
Лікар-дерматолог. Вища категорія. Стаж роботи 24 роки.
Грибок нігтів ніг. Чи проводиться аналізи на наявність, а також на підбір лікарських препаратів?
Відповідь: 27.05.2020
Найуспішніше лікування грибка нігтів можливе тільки за умови проведеного лабораторного обстеження патологічного матеріалу з нігтів. Підбір лікувальної схеми проводиться виключно після одержання результатів аналізів. У випадку виявленого грибкового ураження нігтів пацієнт повинен налаштуватися на довготривале лікування в силу анатомічно-фізіологічних особливостей нігтьових платин (3-6 міс). Наполегливо раджу пацієнтам не діагностувати самостійно грибкову інфекцію у себе і не купувати дорогі препарати, так як захворювань нігтів дуже багато. Важливо, коли ви помітили у себе зовнішні зміни нігтьової пластини, якої раніше не було (потовщення, зміна кольору або гнійні виділення) одразу звернутися до лікаря-дерматолога. А також необхідно обмежити відвідування манікюрно-педікюрних салонів до повного одужання.
Томінець Оксана Василівна
Лікар-дерматовенеролог. Перша категорія. Стаж роботи 13 років.

Останні статті у блозі по дерматології