Logo
0 800 30 11 77

Питання та відповіді з кардіології

Консультація кардіолога ОН Клінік онлайн

  • Відеоконсультація кардіолога в Харкові

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Пушкінська)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 9:00 - 16:00, Нд: 9:00 - 13:00
    вул. Ярослава Мудрого, 30а

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    пр. Героїв Харкова, 257

    Медичний центр «ОН Клінік Харків» (м. Проспект Гагаріна)

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
    вул. Молочна, 48
  • Відеоконсультація кардіолога в Дніпрі

    Медичний центр «ОН Клінік Дніпро»

    Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    пр. Д. Яворницького, 107а
  • Відеоконсультація кардіолога в Одесі

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Мала Арнаутська, 56

    Медичний центр «ОН Клінік Одеса»

    Приймаємо: Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
    вул. Корольова, 33б
  • Відеоконсультація кардіолога в Миколаєві

    Медичний центр «ОН Клінік Миколаїв»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб - Нд: 8:30 - 18:00
    вул. Велика Морська, 74/3
  • Відеоконсультація кардіолога в Ужгороді

    Медичний центр «ОН Клінік Ужгород»

    Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
    вул. Д. Богуславського 4
  • Відеоконсультація кардіолога в Білій Церкві

    Медичний центр «ОН Клінік Біла Церква»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
    вул. Ярослава Мудрого, буд. 5/13
  • Відеоконсультація кардіолога в Черкасах

    Медичний центр «ОН Клінік Черкаси»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 18:00;, Нд: 9:00 - 15:00
    вул. Чехова, 43
  • Відеоконсультація кардіолога в Кропивницькому

    Медичний центр «ОН Клінік Кропивницький»

    Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00;, Сб: 8:00 - 17:00
    Бульвар Студентський, 6/5
Здрастуйте, у мене сидяча робота і я хотіла б пройти курс масажу, але кілька місяців тому у мене діагностувати атеросклероз. Підкажіть, чи можна робити масаж при атеросклерозі судин шиї?
Відповідь: 02.06.2023

Добрий день. При атеросклерозі судин шиї масаж більше ніж показаний. Рекомендується курс масажу шийно-комірової зони та масаж голови. При такому діагнозі масаж допоможе поліпшити кровообіг, забезпечить посилення притоку артеріальної крові, уможливить відплив лімфи та венозної крові, допоможе розширити кровоносні судини. В цілому масаж позитивно позначається на здоров'ї та самопочутті людини, а також позитивно діє на нервову систему.

Гур’янова Тетяна Віталіївна
Лікар-кардіолог, УЗД. Перша категорія.
Доброго ранку, у мене підвищений артеріальний тиск, який супроводжується слабкістю, шумом у вухах, запамороченням, а також сильним серцебиттям. Лікар каже, що в мене гіпертонія другого ступеня. Чи можна тренуватись при гіпертонії? Якщо так, то яких правил потрібно дотримуватися?
Відповідь: 02.06.2023

Сьогодні гіпертонія  досить розповсюджене захворювання серед всіх ланок населення. Та молоді люди не є виключенням. Причин прояву гепертонії дуже багато: загазованість повітря, постійна напруга і стрес, неправильний спосіб життя, сидяча робота і недотриманням правильного розпорядку дня і раціону харчування, а також гіпертонія може бути й спадковим проявом. Проте, людям, які страждають від підвищеного тиску, теж необхідно вести активний образ життя та займатися спортом. Із високим тиском тренуватися не можна.Треба насамперед звернутись до лікаря для підбору правильної гіпотензивні терапії та після нормалізації АТ можна приступати до тренувань в режимі кардіо, для початку на частоті пульсу 110-120/хв. Якщо Ви займаєтесь в спортивному залі із тренером, Вам необхідно обов'язково повідомити свого тренера про наявність захворювання. Якщо займаєтесь самостійно, повідомте близьких про час та місце проведенні тренування, або повідомте співробітників спортивного залу. Так Ви будете впевнені, що в разі винекнення непередбаченої ситуації, викликаної гепертонією, поміч завжди поряд. Тож перейдемо до рекомендацій фахвців, щодо виду тренувань, які рекомендовані при наявності гіпертонії: плавання, ходьба, аеробіка, ЛФК, спокійний біг, їзда на велосипеді, гімнастика.

Гур’янова Тетяна Віталіївна
Лікар-кардіолог, УЗД. Перша категорія.
Доброго дня, у мене стенокардія, яка проявляється болем у ділянці грудей. Я лікуюсь, але це триває вже понад два роки. Ми з чоловіком плануємо дитину, тож виникло багато питань. Скажіть, чи можна народжувати зі стенокардією? Чи є якісь обмеження?
Відповідь: 02.06.2023

При вагітності завжди загострюються хронічні захворювання. Але особливу небезпеку в собі несе стенокардія — небезпека як для матері, так і для плоду. Напади частішають і обтяжуються, що пов'язано з додатковим забезпеченням киснем плода. З таким тяжким захворюванням обов'язково необхідно пройти такий вид обстеження, як коронарографія. Вона є "золотим стандартом" у діагностиці даного захворювання. Відповісти "чи можна народжувати і чи є якісь обмеження" Вам може відповісти тільки Ваш лікар кардіолог, у якого Ви знаходитеся під постійним наглядом.

Гур’янова Тетяна Віталіївна
Лікар-кардіолог, УЗД. Перша категорія.
Добрий вечір. У мене з'явилися болі в області серця (підсилюються після фізичних навантажень) і почало частіше пришвидшуватися серцебиття. Це мене турбує, бо я професійний спортсмен. Я вирішив пройти діагностику, щоб переконатися, що мені безпечно продовжувати тренування. Що краще УЗД чи МРТ серця?
Відповідь: 25.08.2022

Добрий день. Обстежити серце однозначно краще комплексно! УЗД серця - це чудовий та обов'язковий метод дослідження, але він не дасть відповіді на всі питання. Якщо біль під час фізичних навантажень, то одним із обов'язкових методів дослідження будуть холтер ЕКГ або велоергометрія (ВЕМ) - дослідження під навантаженням.

Вітаю! У мене така проблема: тиск зашкалює, зверталася до місцевих лікарів. Вони мені призначили лізиноприл 20 мг вранці та ввечері, починала його пити з 10 мг і стало мені погано (підсилилося серцебиття, аритмія) та 10 мг бісопрололу. Останній мені знижує бодай серцебиття. Тиск 170 на 103, пульс 98 не можу спати. Раніше пила каптоприл 50 та конкор 5. Каптоприл допомагає, але не надовго, максимум 2 години. Від лізиноприлу мене ще й нудить. Конкор, беталок також не тримають. Допоможіть, будь ласка!
Відповідь: 07.12.2021

Вітаю! Судячи з Вашого питання, стан на тлі терапії не покращився, а погіршився. Це може свідчити про те, що у Вас є так звана рефрактерна артеріальна гіпертензія. Такий вид гіпертензії характеризується тим, що лікування не призводить до досягнення цільових цифр артеріального тиску. Серед найпоширеніших причин рефрактерної артеріальної гіпертензії є наступні: порушення правил вимірювання артеріального тиску, неможливість повного перетискання артерії манжеткою внаслідок будь-яких захворювань (атеросклероз, кальциноз) — частіше трапляється у пацієнтів похилого віку, одночасний прийом препаратів, що сприяють підйому АТ, також вторинна артеріальна гіпертензія. Вторинна артеріальна гіпертензія - це гіпертензія, причину виникнення якої вдається встановити. Запідозрити вторинну АГ можна у таких випадках: якщо при правильному лікуванні артеріальний тиск або знижується погано, або не знижується зовсім; якщо АТ, раніше нормалізований за допомогою адекватного лікування, раптом починає виходити з-під контролю з невідомої причини; якщо АТ підвищується раптово до високих значень. Налічується до 70 захворювань та станів, які можуть спричинити цей варіант артеріальної гіпертензії. Розібратися в цьому допоможе не лише лікар-кардіолог, а й лікарі інших спеціальностей. Враховуючи неефективність і погану переносимість терапії, що проводиться, Вам необхідно ретельно обстежуватися і підібрати відповідне лікування в умовах кардіологічного стаціонару.

Сівцева Юлія Віталіївна
Лікар терапевт, кардіолог. Перша категорія.
Здрастуйте, у мене здавлює в лівій частині грудей, і почуття нестачі повітря, буває невелике запаморочення та мушки перед очима. Що це може бути? Які аналізи здати?
Відповідь: 07.12.2021

Вітаю! Причиною ваших скарг може бути надзвичайно різноманітна кількість захворювань. У зв'язку з запамороченням вам необхідно пройти консультацію невропатолога, а причини миготіння мушок перед очима допоможе зрозуміти лікар-офтальмолог. Причин виникнення здавлення в області грудної клітки також дуже багато. До однієї з найсерйозніших відноситься стенокардія - нападоподібне захворювання, що виникає внаслідок гострої нестачі кровопостачання серцевого м'яза на фоні атеросклерозу судин серця. Болі в грудній клітці можуть виникати не лише внаслідок стенокардії, а й як наслідок інших захворювань. Тому для того, щоб призначити лікування, дуже важливо визначити причину больового синдрому, а для цього необхідно проконсультуватися з лікарем-кардіологом. Якщо біль в області грудної клітки виникає після фізичного навантаження або психоемоційного стресу і триває понад 20 хвилин, необхідно викликати швидку допомогу.

Сівцева Юлія Віталіївна
Лікар терапевт, кардіолог. Перша категорія.
Здрастуйте, у мене здавлює в лівій частині грудей, і почуття нестачі повітря, буває невелике запаморочення та мушки перед очима. Що це може бути? Які аналізи здати?
Відповідь: 07.12.2021

Вітаю! Причиною ваших скарг може бути надзвичайно різноманітна кількість захворювань. У зв'язку з запамороченням вам необхідно пройти консультацію невропатолога, а причини миготіння мушок перед очима допоможе зрозуміти лікар-офтальмолог. Причин виникнення здавлення в області грудної клітки також дуже багато. До однієї з найсерйозніших відноситься стенокардія - нападоподібне захворювання, що виникає внаслідок гострої нестачі кровопостачання серцевого м'яза на фоні атеросклерозу судин серця. Болі в грудній клітці можуть виникати не лише внаслідок стенокардії, а й як наслідок інших захворювань. Тому для того, щоб призначити лікування, дуже важливо визначити причину больового синдрому, а для цього необхідно проконсультуватися з лікарем-кардіологом. Якщо біль в області грудної клітки виникає після фізичного навантаження або психоемоційного стресу і триває понад 20 хвилин, необхідно викликати швидку допомогу.

Сівцева Юлія Віталіївна
Лікар терапевт, кардіолог. Перша категорія.
Доброго дня. Останні три дні спостерігаю порушення серцевого ритму. Найчастіше в положенні сидячи. Я розумію, що потрібно обстежитись. Але чи правда, що за добу допускається якась кількість пропущених ударів?
Відповідь: 07.12.2021

Вітаю! Ви маєте рацію, Вам необхідно звернутися до лікаря-кардіолога, для того, щоб встановити тип порушення серцевого ритму. Найчастіше серед усіх порушень серцевого ритму трапляється екстрасистолія – передчасне (позачергове) скорочення серця. Залежно від того, в якому відділі серця вони виникають, розрізняють шлуночкові та надшлуночкові екстрасистоли. Шлуночкові екстрасистоли у дорослих можуть траплятися в нормі в будь-якому віці, з 18 років і до 30 років нормальною кількістю вважається до 50 на добу, з 31 року до 60 - до 100, після 60 - до 500. Надшлуночкові екстрасистоли можуть траплятися в нормі у віці з 41 до 60 років у кількості до 100 за добу, а після 60 - до 1000.

Сівцева Юлія Віталіївна
Лікар терапевт, кардіолог. Перша категорія.
Доброго дня, лікарю! Другий тиждень турбує біль в області лівої лопатки, знизу, особливо після фізичної активності. Сьогодні вже відчувається біль у ділянці грудей, так само зліва. Підкажіть, що це і чи є якісь підручні засоби від цього болю?
Відповідь: 07.12.2021

Вітаю! Причин виникнення болю в області грудної клітки дуже багато. До однієї з найсерйозніших належить стенокардія - нападоподібне захворювання, що виникає внаслідок гострої нестачі кровопостачання серцевого м'яза на тлі атеросклерозу судин серця. Болі в грудній клітці можуть виникати не лише внаслідок стенокардії, а й як наслідок інших захворювань. Тому для того, щоб призначити лікування, дуже важливо визначити причину больового синдрому, а для цього необхідно проконсультуватися з лікарем-кардіологом. Якщо біль в області грудної клітки виникає після фізичного навантаження або психоемоційного стресу і триває понад 20 хвилин, необхідно викликати швидку допомогу.

Сівцева Юлія Віталіївна
Лікар терапевт, кардіолог. Перша категорія.
Вітаю! Мені двадцять років. Нещодавно почалися підвищення пульсу до 120-130 уд/хвилину у стані спокою. Також стала втома, субфебрильна температура. Буквально тиждень тому почалися відчуття, начебто пропускаються серцеві удари. Відчуття пропусків зазвичай з'являється надвечір, вранці і вдень не відчувається. Відчуття, що легені трохи стискаються, важко піднятися на 5 поверх сходами повільним кроком без перепочинку. Можете підказати, з ким можна проконсультуватися з цього питання?
Відповідь: 07.12.2021

Вітаю! Судячи з Ваших скарг, можна припустити, що у вас є захворювання, що належать до компетенції лікаря-ендокринолога. Ендокринолог – це спеціаліст, який займається діагностикою та лікуванням захворювань залоз внутрішньої секреції. Інша назва цих органів – ендокринні залози. Ці залози виділяють біологічно активні речовини, необхідны для регуляції різних процесів в організмі. До таких залоз належить гіпоталамус, гіпофіз, надниркові залози, яєчники, яєчка, щитоподібна, навколощитоподібна, вилочкова, підшлункова (острівцевий апарат) і шишкоподібна залози.

Сівцева Юлія Віталіївна
Лікар терапевт, кардіолог. Перша категорія.
Я хочу записатися в тренажерний зал, але переживаю за своє серце, у мене іноді бувають болі в грудях, але вони швидко проходять. Мені потрібно пройти якесь обстеження і чи можна займатися спортом якщо болить серце?
Відповідь: 29.10.2020

Якщо Ви хочете дізнатися як Ваше серце переносить фізичні навантаження, то найкраще пройти велоергометрію або тредміл-тест. Також в обов'язковому порядку зробити УЗД серця та ЕКГ.

Мені 24 роки і я веду сидячий спосіб життя, спортом не займаюся. Іноді в кінці робочого дня відчуваю, що серце працює з перебоями. Що це може бути і наскільки це небезпечно? На роботі бувають нервові напруги.
Відповідь: 29.10.2020

Дані симптоми можуть бути пов'язані з нервовим перенапруженням на роботі. Але точно визначити що саме Ви відчуваєте і на скільки це небезпечно допоможе холтер ЕКГ.

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.