Полтава , пр. Першотравневий, 18-А , 0 800 30 77 33 цілодобово
Ділимося порадами про здоров'я:
Как добраться в клинику

Свербіж заднього проходу – лікування в «ОН Клінік Полтава»

Свербіж заднього проходу (анальний свербіж) – свербіж шкіри в області заднього проходу – є досить розповсюдженим захворюванням у проктології. Свербіж й печіння в задньому проході ділять на первинні (самостійне захворювання) і вторинні (як симптом іншого захворювання). Причини виникнення цього захворювання досить різноманітні: цукровий діабет, глистна інвазія, жовтяниця й ін. Однак свербіж в області заднього проходу найчастіше є симптомом геморою (лікування геморою).

Свербіж й печіння в задньому проході при геморої є проявом ерозії стінок гемороїдальних вузлів. Крім того, якщо гемороїдальні вузли кровоточать, слизова оболонка й шкіра ануса запалюються, що й призводить до появи свербежу й печіння.

Анальний свербіж (лікування), як правило, особливо виражений при хронічному геморої, а також при супутніх захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Крім того, свербіж заднього проходу може бути викликаний випаданням гемороїдальних вузлів і потраплянням слизу на шкірні покриви, що стає причиною розвитку мацерації шкіри перианальної області.

Також у цій області може виникнути контактний дерматит від лікувальних препаратів, особливо мазі й свічок, що містять подразнювальні компоненти. Клінічні прояви під час свербежу й печіння в задньому проході досить різноманітні. У більшості випадків їх прояв наростає поступово. На початковій стадії захворювання ці симптоми проявляються поодиноко й короткочасно, однак разом з розвитком геморою свербіж заднього проходу звичайно підсилюється й стає постійним і інтенсивним.

Печіння й свербіж в задньому проході, анальний свербіж: лікування

Якщо пацієнт скаржиться на свербіж в задньому проході, лікування, як правило, не проводиться окремо – спочатку проктолог повинен усунути причину, що викликала його. Лікування свербежу заднього проходу засноване на використанні різних лікарських препаратів, які мають супутній вплив, що пригнічує свербіж й печіння.

При скарзі на печіння в задньому проході, лікування обов'язково має включати дотримання наступних правил особистої гігієни:

  • часте підмивання заднього проходу теплою водою;
  • використання присипки із цеолітами (якщо геморой не кровоточить);
  • прохолодні примочки із заспокійливими травами;
  • виключення контакту подразненої шкіри із синтетичними матеріалами.

Свербіж заднього проходу, лікування (анальний свербіж, лікування) якого передбачає певну дієту, може підсилюватися від певної їжі. Рекомендується в цей період утриматися від м'ясних бульйонів, яєчного білка, меду, шоколаду, копченостей, пряностей, кави й алкогольних напоїв. Також при анальному свербежу слід обмежити вживання повареної солі.

При зверненні до медичного центру «ОН Клінік Полтава» пацієнт проходить первинне обстеження (діагностика прямої кишки), у результаті чого з'ясовується, чому з'явилося печіння в задньому проході.

Якщо причина – наявність збільшеного гемороїдального вузла, проводиться симптоматичне лікування (мазі, ванночки, таблетки) і видалення вузла (без операції, амбулаторно)! Якщо причина інша, то можлива консультація з дерматологом і призначення спільного консервативного медикаментозного лікування.

Вартість прийому лікарів у Полтаві

5%
Знижка 5% при оплаті онлайн первинних прийомів та діагностики

Проктологія

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Включає: аноскопію, ректоскопію, пальцеве обстеження прямої кишки, фізикальне обстеження
350 грн.
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
250 грн.
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
250 грн.

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Полтава

Отзывы о проктологiв ОН Клиник в Полтаві

Останні статті у блозі по проктології

Адреса: Полтава, пр. Першотравневий, 18-А

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 13:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 цілодобово
-5%
Знижка 5% при оплаті онлайн первинних прийомів та діагностики

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік