Підліткова гінекологія в «ОН Клінік Полтава»

Перше знайомство з гінекологом допомагає зрозуміти, що саме включає в себе інтимна гігієна і як правильно проводити процедуру догляду. Медики різної спеціалізації рекомендують дівчатам-підліткам скористатися послугами гінеколога до початку сексуального життя. Такий підхід запобігає не тільки небажаній вагітності, але й знижує ризик виникнення статевих інфекцій.

Досвідчений підлітковий гінеколог допоможе підібрати індивідуальні засоби контрацепції й підкаже, як захистити себе від небажаних запалень статевих органів.

Однак, на жаль, підліткова гінекологія стає актуальною тільки тоді, коли з'явилася проблема. Наприклад, дівчину-підлітка турбують нехарактерні виділення з піхви з неприємним запахом або біль унизу живота. Такі симптоми можуть мати різну причину появи. Це може бути пов'язано з раннім статевим життям, нехтуванням правилами інтимної гігієни або зі зниженням імунітету.

Плановий гінекологічний огляд у дівчат від 14 до 18 років повинен проходити як мінімум раз у півроку. Огляд підліткового гінеколога включає обов'язкову здачу аналізів (мазків з піхви) і збір анамнезу. Зазвичай, лікар з'ясовує дату початку й регулярність менструального циклу, причини дискомфорту в області піхви (якщо вони є), особливості ведення статевого життя (використання або відмова від засобів контрацепції).

Своєчасна консультація підліткового гінеколога дозволить:

 • визначити регулярність місячних і можливі причини відхилення циклу від норми;
 • правильно підібрати методи діагностики при виявленні перших ознак гінекологічних захворювань;
 • уникнути виникнення спайок у маткових трубах і яєчниках, пухлин злоякісного характеру.

В «ОН Клінік Полтава» можна записатися на прийом до лікаря в зручний час без черги. Гінекологічне обстеження проходить у затишних кабінетах з використанням сучасного діагностичного обладнання.

Наші фахівці лікують наступні захворювання:

 • патології яєчників і маткових труб;
 • маткові кровотечі;
 • ендометріоз, цистит, вагініт, кольпіт, молочницю;
 • венеричні захворювання;
 • мастопатію;
 • різні порушення статевого розвитку.

Навіть якщо пацієнтку нічого не турбує, це не гарантія жіночого здоров'я. Багато гінекологічних хвороб протікають без симптомів. Виявити їх можна, наприклад, під час огляду лікаря або за результатами аналізу мазків з піхви. Зокрема, безсимптомно може протікати ерозія шийки матки або ендометрит.

Єдиним симптомом, який може викликати підозру, може стати порушення менструального циклу. Але це не показник. Адже рясні або нерегулярні місячні можуть бути викликані гормональним збоєм, важкими хворобами, нездоровим способом життя й багатьма іншими причинами.

Деякі венеричні захворювання можуть розвиватися безсимптомно, наприклад хламідіоз, уреплазмоз, трихомоніаз. Після первинного потрапляння збудника хвороби в організм він перебуває в пасивній формі й дає про себе знати тільки після одночасної дії зовнішніх і внутрішніх факторів:

 • сильного стресу;
 • зниження імунітету на тлі ослаблення організму через застуду або розвиток запального процесу внутрішніх органів;
 • на тлі загострення хронічної хвороби, приймання спиртних напоїв або медикаментів сильної дії.

Лікар-гінеколог допоможе підібрати індивідуальну методику лікування виявленої хвороби без ускладнень для репродуктивної функції. Будь-яке захворювання легше побороти на ранніх стадіях, ніж тоді, коли хвороба запущена.

Прийом підліткового гінеколога в Полтаві в «ОН Клінік Полтава» проходить за попереднім записом й у присутності одного з батьків. Ви можете записатися до підліткового гінеколога в «ОН Клінік Полтава» за телефоном або за допомогою електронної заявки. Під час візиту до лікаря зберігається повна конфіденційність.

Фахівці «Підліткова гінекологія»

Немає результатів.
Дзвінок в один клік