Лікування облисіння (алопеції) в «ОН Клінік Одеса»

Щодня ми втрачаємо до 100 волосин, що вважається нормою і не позначається на зовнішньому вигляді зачіски. Якщо ж випадіння волосся посилилося, а шевелюра помітно порідшала, варто негайно звернутися за консультацією до лікаря-трихолога.

Ознаки алопеції безпосередньо залежать від виду патології. Так, випадіння волосся, викликане себореєю, супроводжується підвищеним виробленням шкірного сала, свербінням і лущенням шкіри голови. Гніздова алопеція характеризується появою окремих залисин, а дифузна – рівномірної втратою волосків.

Однією з найбільш розповсюджених форм патології серед чоловічої аудиторії є андрогенне облисіння. Його перші ознаки проявляються в досить молодому віці (20-30 років), коли на тім'яній або лобно-скроневій зоні починають з'являтися невеликі залисини. З часом облисіння у чоловіків прогресує і може призвести до повної втрати волосся.

У прекрасної половини людства такий тип облисіння зустрічається вкрай рідко і волосся у жінок рідшають рівномірно по всій поверхні голови. Тим не менш алопеція у жінок викликає серйозний естетичний і психологічний дискомфорт. Саме тому починати лікування необхідно, як тільки були виявлені перші симптоми облисіння. І робити це рекомендовано під керівництвом досвідченого лікаря.

Вже на першому прийомі у трихолога в «ОН Клінік Одеса» проводиться комплексна діагностика алопеції. Вона полягає в зборі анамнезу, візуальному огляді шкіри голови і волосся, а також їх дослідженні за допомогою цифрового трихоскопа. Після цього розробляється індивідуальний план терапії, який може складатися з:

  • вітамінних комплексів;

  • лікувальних шампунів, масок, спреїв;

  • фізіотерапевтичних процедур.

Прискорити процес лікування і закріпити отриманий результат допоможе дотримання певного раціону харчування, правильний домашній догляд за волоссям.

Причини алопеції (облисіння)

Незалежно від статевої належності й віку, волосся починає посилено випадати під впливом наступних факторів:

  • гормональні збої;

  • тривала гормональна, антибактеріальна або хіміотерапія;

  • отруєння токсинами;

  • сильні стресові потрясіння;

  • імунодефіцитні стани.

Причина гніздової алопеції полягає у внутрішній автоімунній реакції, при якій волосяні фолікули втрачають життєздатність. Прискорити процес випадіння волосся можуть і хронічні інфекційні патології, ураження шкіри голови грибком.

Дифузна алопеція у жінок нерідко починає проявлятися після вагітності і пологів, виною чому є гормональний дисбаланс і виснаження організму. Облисіння може бути викликане і генетичною схильністю. Наприклад, якщо більшість чоловіків в роду починали рано втрачати волосся і до 30-35 років мали явну лисина, андрогенна алопеція з великою вірогідністю проявиться й у представників наступних поколінь.

Спровокувати облисіння можуть і зовнішні впливи. Рубцева алопеція виявляється на місцях травм, опіків або обморожень шкіри голови. Те ж стосується і грубого розчісування, частого стягування волосся у хвіст або їх випрямлення.

Слід пам'ятати, що гніздова алопеція, як і інші форми патології, успішно піддаються лікуванню саме на ранніх стадіях. Фахівці «ОН Клінік Одеса» не тільки встановлять точну причину алопеції, але і призначать ефективний план терапії. В якості профілактики облисіння будуть рекомендовані шампуні та інші засоби, які підходять саме Вашому типу волосся і шкіри голови.

Запишіться на консультацію до фахівця, щоб дізнатися про можливості лікування облисіння в Одесі. Для цього достатньо заповнити форму зворотного зв'язку на сайті або зателефонувати за вказаним телефоном. Заявки приймаються в будь-який час. 

Фахівці «Трихологія»

Желудкова
Наталія
Василівна

Лікар-трихолог. Вища категорія. Стаж роботи 15 років.

 
Дзвінок в один клік