Logo
0 800 30 11 77

Хірургічне лікування фіброміоми в Харкові

Міома матки (фіброміома, лейоміома) - доброякісна пухлина м'язового шару матки. Якщо в структурі пухлини переважають м'язові волокна, вона називається лейоміомою. Новоутворення, що складається в основному зі сполучної тканини - фіброміома. Міома матки є одним з найбільш поширених гінекологічних захворювань. За статистикою, дана патологія діагностується у кожної п'ятої жінки у віці від 30 до 45 років.

Існує кілька видів міоми матки, в залежності від місця її розташування:

  • субсерозна - зростає під зовнішньою оболонкою стінки матки в бік черевної порожнини;
  • інтрамуральна - розвивається всередині м'язового шару матки. Новоутворення, розростаючись, призводить до інтенсивних маткових кровотеч і збільшення розміру органу. Інтрамуральна пухлина матки діагностується частіше за інших;
  • субмукозна - пухлина росте під внутрішньої слизовою оболонкою матки та призводить до деформації її порожнини та рясними менструальними кровотечами;
  • шийкова - вузол виникає на шийці матки. Шийкові міоми діагностуються приблизно в 5% від всіх випадків.

Доброякісні пухлини матки бувають поодинокими та множинними (вузловими). Діаметр новоутворення варіює від 3-5 міліметрів до декількох десятків сантиметрів. Якщо міома збільшується більш ніж на 1 см на рік, вона класифікується як швидкозростаюча. Фіброміоми матки можуть перероджуватися в злоякісну пухлину (1-2% від усіх випадків), тому дуже важливо провести своєчасну діагностику і лікування пухлини.

Причини розвитку фіброміоми матки

Точна причина виникнення фіброміоми матки до сих пір невідома. Вважається, що на розвиток пухлини істотно впливає гормональний дисбаланс (переважання естрогенів над прогестероном) і генетична схильність.

Сприятливі фактори розвитку міоми матки:

  • ранній початок першої менструації;
  • пізні пологи (після 30 років);
  • ожиріння;
  • прийом деяких медикаментів;
  • серцево-судинні захворювання;
  • штучні аборти та діагностичні вискоблювання матки;
  • хронічні запальні захворювання органів малого таза;
  • нерегулярне статеве життя;
  • хронічний стрес.

Симптоми розвитку фіброміоми матки

Симптоми фіброміоми матки на ранній стадії розвитку патології, як правило, відсутні. Пухлина часто виявляється випадково під час гінекологічного огляду з іншого приводу. Перші ознаки фіброміоми матки з'являються в міру збільшення вузла. Їх вираженість і характер залежить також від розташування пухлини.

До основних ознак фіброміоми матки відносять:

  • відчуття тяжкості внизу живота;
  • рясні, болючі менструації зі згустками крові;
  • міжменструальні кровотечі;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • біль під час статевого акту;
  • невиношування вагітності;
  • безпліддя.

Болі при фіброміомі матки бувають різного характеру - переймоподібні або тягнучі, періодичні або постійні. При наявності хоча б одного з перерахованих симптомів необхідно пройти огляд у гінеколога. Несвоєчасне лікування фіброміоми матки загрожує розвитком таких серйозних ускладнень, як перекручування ніжки вузла і його відмирання, що вимагають негайної госпіталізації. Спроби самостійного лікування фіброміоми матки народними засобами приведуть лише до поглиблення проблеми, так як вони не здатні зменшити розмір пухлини або сповільнити її зростання.

Лікування фіброміоми матки без операції, за допомогою медикаментозної терапії, показано при одиничної пухлини невеликого розміру (до 6 см) і відсутності виражених симптомів патології. В інших випадках рекомендована хірургічна операція з видалення новоутворення.

Як видаляють фіброміому матки в «ОН Клінік Харків»

Спосіб хірургічного видалення фіброміоми матки підбирається лікарем в кожному конкретному випадку індивідуально. Вибір методики залежить розміру і місця розташування пухлини, кількості фіброматозних вузлів, а також бажання жінки завагітніти в майбутньому. У деяких випадках може бути показано видалення матки.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводяться наступні види хірургічних операцій з видалення фіброми матки:

  • відкрита операція передбачає доступ до матки через розріз внизу живота по природній шкірній складці. Дана методика показана при міомах великого розміру;
  • гістероскопічна операція виконується через піхву. Для її проведення застосовується спеціальний прилад - довгий тонкий зонд з вбудованою підсвічувальною відеокамерою, зображення з якої передається на монітор, і хірургічними інструментами. Лікар оглядає порожнину матки та видаляє фіброміому;
  • лапароскопія фіброміоми матки - малоінвазивна операція, яка передбачає видалення пухлини через кілька невеликих проколів в шкірі нижньої частини живота.

В середньому операція по видаленню фіброміоми матки триває 1-2 години. Для знеболення застосовується інгаляційний наркоз - пацієнтка занурюється в сон. Тривалість перебування в стаціонарі після операції - 1-3 дні.

Підготовка до операції з видалення фіброміоми матки

Підготовка до операції з видалення фіброміоми матки починається з консультації гінеколога і проходження передопераційних діагностичних обстежень. На повторному прийомі лікар обговорює з пацієнткою методику проведення операції з видалення пухлини та призначає її дату. Напередодні ввечері та в день операції не можна їсти, за дві години до операції не можна пити.

Консервативна міомектомія в Харкові

Консервативна або абдомінальна міомектомія проводиться через розріз черевної порожнини під місцевою або загальною анестезією. Основним показанням для абдомінальної міомектомії є великий розмір пухлини (понад 15 см). Етапи консервативної міомектомії (хід операції):

  1. Анестезія та антисептична обробка оперованої ділянки.
  2. Виконання горизонтального або вертикального розрізу черевної порожнини (довжина залежить від розмірів фіброміоми і матки).
  3. Видалення пухлини скальпелем.
  4. Перевірка прохідності маткових труб.
  5. Антисептична обробка черевної порожнини.
  6. Встановлення закритого дренажу (у разі інфекційної міоми).
  7. Накладання швів.

Тривалість консервативної міомектомії може становити кілька годин. Абдомінальна міомектомія — це операція, після якої пацієнтка може залишитися в медичному центрі на ніч або на кілька днів. Тривалість перебування під наглядом лікаря визначається самопочуттям і післяопераційними симптомами. У разі використання саморозсмоктувальних ниток шви зникають протягом двох тижнів. Шовні матеріали, що не розсмоктуються, знімаються через тиждень після міомектомії.

Гістероскопічна міомектомія в Харкові

Гістероскопічна міомектомія, що дає змогу видалити невеликі пухлини під слизовою оболонкою матки, проводиться під місцевою або загальною анестезією без розрізів черевної порожнини. Операція займає менше часу порівняно з консервативною міомектомією. Для доступу до фіброміоми використовують тонкий телескопічний прилад (гістероскоп) з підсвічуванням і мініатюрною камерою. Невеликі хірургічні інструменти для видалення міоматозних вузлів вводяться через піхву і шийку матки.

З метою розширення і поліпшення візуального огляду порожнини матки використовується фізрозчин. Операція з видалення фіброміоми матки здійснюється за допомогою резектоскопа або гістероскопічного морцелятора. За відсутності скарг пацієнтка може покинути медичний центр у день операції. Повторна гістероскопічна міомектомія, яка виконується в разі неповного видалення вузлової фіброміоми матки, може проводитися через три-шість тижнів після першої операції.

Лапароскопічна міомектомія в Харкові

Малоінвазивна лапароскопічна або роботизована міомектомія проводиться під місцевою анестезією. Лапароскопія за фіброміоми матки виконується з використанням лапароскопа (вузької трубки з камерою і підсвічуванням), який вводиться в невеликий розріз на пупку або біля пупка. Щоб ввести інструменти, необхідні для видалення міоматозних вузлів зі збереженням матки, виконуються додаткові невеликі розрізи на животі.

Крім цього, інструменти для міомектомії (лапаротомії), що використовуються під час операції, можуть вводитися через піхву. Для управління інструментами можуть використовуватися роботи. Після видалення пухлини розрізи зашиваються. Післяопераційний догляд під час міомектомії:

  • зняття катетера наступного дня після операції (якщо його встановлювали);
  • приймання нестероїдних протизапальних препаратів (у разі болю);
  • обмеження навантажень (занепад сил протягом перших двох тижнів після міомектомії є нормальним явищем);
  • короткі прогулянки (тривалість прогулянок збільшується в міру поліпшення переносимості навантажень);
  • використання гігієнічних прокладок у разі виділень і кровотеч із піхви (у середньому минають протягом двох-шести тижнів);
  • корекція раціону (дієта за фіброміоми матки передбачає вживання щонайменше двох літрів води на день, продуктів із високим вмістом клітковини, помірне споживання жирної їжі, обмеження простих вуглеводів, уникнення переїдання і відмову від алкоголю);
  • виконання вправ для зміцнення м'язів тазового дна (за погодженням із лікарем).

Для повного відновлення після міомектомії, відновлення статевого життя і повсякденної діяльності може знадобитися від двох до шести тижнів. Тривалість післяопераційного відновного періоду залежить від стадії, розмірів фіброміоми і способу міомектомії. У разі підвищення температури, сильного болю в животі, печіння під час сечовипускання, появи зелено-жовтих піхвових виділень із неприємним запахом або рясних кровотеч слід проконсультуватися з гінекологом.

Для оцінки результатів хірургічного лікування фіброміоми матки і своєчасного виявлення рецидивів пухлини проводять планові післяопераційні огляди через два-шість, 12 тижнів, півроку і рік після операції. Надалі обстеження органів малого таза можна проводити один раз на 12 місяців (або невідкладно за появи скарг).

Запишіться на консультацію лікаря-гінеколога з приводу хірургічного лікування фіброміоми в медичному центрі «ОН Клінік Харків». Залиште заявку на сайті або зателефонуйте за вказаним телефоном.

Кутєпова Катерина Володимирівна
Кутєпова Катерина Володимирівна
Лікар відділення хірургії
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість хірургічного лікування фіброміоми у Харкові

Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
Консультація оперуючого лікаря-уролога
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
Консультація торакального хірурга
Консультація хірурга
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-хірургів у Харкові

Хочу висловити величезну подяку лікарю Ярмак Євгену Івановичу за проведену моїй мамі операцію (холецистоектомію), за професіоналізм, чуйність, людяність, за Ваш...
Оксана , 07.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я прийшла до лікаря із підшкірними новоутвореннями на руці. Мені порекомендували їх видалити, і я погодилась. Операція пройшла максимально комфортно, швидко та...
Єлизавета Лисенко , 15.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велике дякую Кочеровському Олександру Ігоревичу. Уважний до деталей, приємне спілкування. Був на зв'язку увесь час післяопераційного періоду.
Сергій , 10.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
У січні 2024 року робила операцію у лікаря Олександра Кочеровського. Дуже чуйне відношення. Отримала кваліфіковану допомогу. Дуже дякую за роботу .
Кобець , 07.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую велике, Олександре Ігоровичу! Мені видалили липому. Швидко, безболісно, максимально комфортно! Шов такий , що його на лобі навіть і не видно! Бажаю у...
Олена , 01.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Велике спасибі Кочеровському Олександру Ігоровичу. 25.12.23 видалили атерому голови. Все пройшло без проблем і ускладнень. Прийміть мою величезну подяку за Ваш...
Марія , 11.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Кочеровський А.І. Ходила до нього тричі, золоті руки, лікар від Бога. Дуже задоволена. Велике спасибі Олександр Ігорович.
Михайлова НІна , 07.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Так склалося, що довелося мені потрапити до рук хірурга Кочеровського О.І, у цій клініці. Виникла необхідність робити операцію. З самого початку вся діагностика...
Ігор , 26.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, вул. Молочна, 48

ОН Клінік Харків Гагаріна
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:00, Сб: 8:30 - 17:00, Нд: 8:30 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
Реабілітація в медичному центрі «ОН Клінік Харків»
Комплексне відновлення після травм, перенесених операцій та лікування
Детальніше