Logo
0 800 30 11 77

Малоінвазивна хірургія в Харкові

Під час проведення хірургічних операцій необхідно мінімізувати ризик ускладнень для організму, що можливо за використання методів малоінвазивної хірургії.

Малоінвазивна хірургія - це хірургія, націлена на мінімізацію області втручання в організм і ступеня травмування тканин.

Напрями роботи

Що таке малоінвазивна хірургія?

Малоінвазивна хірургія передбачає проведення операції з використанням мінімального знеболення (седації) через природні фізіологічні отвори, невеликі розрізи або точкові проколи тканин.

У чому переваги малоінвазивної хірургії?

До переваг малоінвазивної хірургії відносяться:

  • мінімальний негативний вплив на організм пацієнта;
  • мінімізація больових відчуттів після проведення операції;
  • низький ризик післяопераційних ускладнень;
  • швидке відновлення працездатності.

А ви приймаєте пацієнтів з інших міст?

У відділенні малоінвазивної хірургії «ОН Клінік Харків» проводяться операції для пацієнтів з будь-якого міста. Для вашої зручності перша консультація з хірургом може проходити в онлайн-режимі, після чого пацієнт приїжджає до Харкова безпосередньо для проведення оперативного втручання.

За яких симптомів необхідна консультація хірурга?

Консультація хірурга необхідна за появи таких симптомів:

  • виражений біль внаслідок травм;
  • дефекти нігтьової пластини та запалення нігтьового валика;
  • незагоєні рани;
  • великі гематоми навколо травмованої області.

Хірург оглядає пацієнта, вивчає його історію хвороби (якщо вона є) і вислуховує скарги. При необхідності лікар направить на додаткові дослідження (рентген, біохімічний і клінічний аналіз крові, аналіз сечі, коагулограму). Потім хірург ставить діагноз і призначає схему лікування. Для запису на прийом до хірурга в медичний центр «ОН Клінік Харків» зателефонуйте за телефонами, вказаними на сайті, або заповніть форму онлайн.

За яких захворювань необхідна консультація хірурга?

Консультація хірурга необхідна за наявності таких захворювань:

  • поліпи жовчного міхура;
  • хронічний холецистит;
  • поліпи сечового міхура, уретри;
  • цистит;
  • уретрит;
  • грижі (пахова, пупкова, стегнова, білої лінії живота);
  • патології щитовидної залози - Базедова хвороба, тиреотоксичний зоб;
  • фіброма;
  • ліпома;
  • гінекомастія (справжня, хибна);
  • аденома простати.

Хірургічне лікування жовчнокам'яної хвороби

Жовчнокам'яна хвороба характеризується формуванням каменів в жовчному міхурі через застій жовчі в органі і зміни її складу. Захворювання протікає безсимптомно до тих пір, поки камені не перешкоджають відтоку жовчі та не пошкоджують стінки жовчного міхура, провокуючи його запалення (калькульозний холецистит). Єдиним ефективним методом лікування жовчнокам'яних хвороб є операція з видалення органу, так як він вже не виконує свою функцію.

Крім того, на тлі запальних процесів в жовчному міхурі можуть розвинутися поліпи - пухлини, схильні до злоякісного переродження. Хірургічне лікування поліпів жовчного міхура нерідко призводить до рецидивів, тому в такому випадку теж показано видалення органу - холецистектомія. Операція виконується через 4 маленьких проколи в шкірі живота. Перевагами даної методики малоінвазивної хірургії є низький ризик післяопераційних ускладнень, відсутність шрамів і короткий відновлюваний період.

Хірургічні методи лікування гриж

Грижі є випирання внутрішніх органів черевної порожнини під шкіру через ділянку розтягнутої або ослабленої черевної стінки. До типових проявів грижі відносять появу на тілі шишки, схожу на пухлину, а також біль у животі або паху при кашлі, фізичних навантаженнях або напруженні. Грижі з'являються через підвищений внутрішньочеревний тиск (в результаті підняття важких предметів, тривалого кашлю, напруження при відвідуванні туалету) і розтягування м'язів черевної стінки. У жінок важкі пологи можуть провокувати розвиток грижі білої лінії живота.

Для діагностики грижі досить зовнішнього огляду з пальпацією або УЗД. Лікування гриж виключно хірургічне. Існує два види операцій з видалення гриж (герніопластики) - відкрита і лапароскопічна. Під час відкритої операції лікар робить маленький надріз в районі грижі, вправляє органи на місце і закриває дефект очеревини сітчастим імплантом, що запобігає рецидиву захворювання. Під час лапароскопічної герніопластики ті ж маніпуляції хірург здійснює через кілька проколів в області пупка.

Лікування щитоподібної залози хірургічними методами

Хвороби щитовидної залози призводять до порушення роботи всього організму. Основними симптомами патологій щитовидки є постійна втома, труднощі з концентрацією уваги, випадання волосся, відчуття клубка в горлі, безпричинні коливання ваги.

Аутоімунні захворювання щитовидки на початковій стадії протікають приховано. Ознаки патології з'являються і посилюються в міру руйнування органу власними імунними клітинами людини. При гіперфункції щитоподібної залози відзначається надмірне потовиділення, приливи жару, зниження маси тіла при підвищеному апетиті, дратівливість, порушення менструального циклу і безпліддя.

Для діагностики щитовидки призначають аналіз на гормони (ТТГ, Т4, Т3) і УЗД органу. При неефективності медикаментозної терапії щитоподібної залози показано хірургічне лікування. Операція з видалення щитовидки (тиреоїдектомія) буває повною або частковою. Часткове видалення щитовидної залози показано при дифузному токсичному зобі з ділянками здорової тканини. Повна тіреоідектомія виконується в разі раку щитоподібної залози, коли терапія радіоактивним йодом неефективна. 

Хірургічне лікування фіброми

Фіброма - доброякісна пухлина, розростається з клітин сполучної тканини. Фіброми бувають поодинокими і множинними. Доброякісні пухлини м'яких тканин з'являються на будь-якій ділянці тіла. Основний симптом фіброми - наявність ущільнення під шкірою (до 15 мм в діаметрі). М'які фіброми нагадують зморщений коричневий мішечок, який кріпиться до шкіри за допомогою тонкої ніжки.

Лікування фіброми здійснюється тільки хірургічним шляхом. Видалення новоутворення відбувається під час відкритої операції. Після знеболювання хірург робить невеликий надріз на шкірі, видаляє пухлину і накладає косметичний шов. Після видалення фіброми хірургічним шляхом пацієнта в той же день виписують додому.

Хірургічне лікування істинної та хибної гінекомастії

Істинна гінекомастія (розростання тканин грудної залози у чоловіків) розвивається через гормональний дисбаланс та інші несприятливі чинники. При хибній гінекомастії збільшення об'єму грудей відбувається за рахунок скупчення підшкірного жиру. До основних симптомів істинної гінекомастії відносять збільшення однієї або обох грудних залоз, почуття розпирання, тяжкості або болю в грудях. На розвиток захворювання також вказує наявність ущільнень у молочній залозі та поява виділень із сосків.

Оптимальним методом лікування гінекомастії у чоловіків є хірургічне втручання, бо медикаментозна терапія ефективна не у всіх випадках і має свої побічні ефекти та протипоказання. Під час малоінвазивної операції хірург через невеликий надріз в області соска видаляє надлишкову тканину, а потім накладає косметичний шов. Пацієнта переводять в палату, де він перебуває під наглядом лікарів від декількох годин до доби. Протягом 2-3 тижнів після операції показано носіння стягуючої пов'язки.

Видалення кісти підшлункової залози в Харкові

Кіста підшлункової залози — це заповнене рідиною порожнинне утворення, що виникло внаслідок запалення (панкреатиту). Кіста на підшлунковій є доброякісним новоутворенням, що підлягає видаленню, щоб уникнути розвитку ракової пухлини.

Діагностику та лікування кісти підшлункової залози проводять хірурги «ОН Клінік Харків». Видалення кіст підшлункової залози вимагає попереднього обстеження та підготовки (ввечері напередодні та в день операції не можна їсти, за дві години перед операцією не пити воду).

Хірургічна операція з видалення кісти на підшлунковій залозі проводиться відкритим методом (через розріз по середній лінії черевної стінки) із застосуванням інтубаційного (ендотрахеального) наркозу та триває близько двох годин. Після завершення операції пацієнт перебуває у стаціонарі 3-4 дні під наглядом лікаря.

Видалення чужорідного тіла ендоскопічним методом

Сторонні тіла - це чужі організму предмети, які можуть потрапляти в нього із зовнішнього середовища. Найчастіше сторонні тіла потрапляють в організм маленьких дітей, які можуть ковтати їх, вдихати, вставляти в ніс або вуха.

Для вилучення чужорідних тіл з організму застосовується ендоскопічний метод, тобто видалення відбувається шляхом введення ендоскопічних інструментів. Видалення чужорідного тіла ендоскопом проводиться під повним візуальним контролем лікаря. Операція з видалення стороннього тіла проводиться без анестезії або під місцевою анестезією.

У медичному центрі «ОН Клінік Харків» проводиться:

  • ендоскопічне видалення сторонніх тіл з дихальних шляхів, горла і носа;
  • ендоскопічне видалення стороннього тіла з гайморової пазухи;
  • видалення сторонніх предметів з органів шлунково-кишкового тракту ендоскопічним методом.

Лікування діастазу м'язів живота у Харкові

Діастаз м'язів живота - розтяг сухожильних волокон прямих м'язів черевного преса. Діастаз з'являється після пологів внаслідок ослаблення білої лінії живота, що з'єднує м'язи преса. Ускладнення діастазу включають травні, урогінекологічні захворювання, зміщення внутрішніх органів і вимагають лікування.

Лікуванням діастазу м'язів живота займається хірург. Позбутися діастазу живота можна малоінвазивним способом, що передбачає мінімальне втручання у організм. В «ОН Клінік Харків» здійснюється лапароскопічне лікування діастазу прямих м'язів живота, під час якого хірург здійснює декілька невеликих проколів, з'єднує м'язи передньої черевної стінки та накладає шви. На початкових стадіях діастазу застосовується тейпування живота ― використання спеціальних еластичних смужок, що допомагають утримувати м'язи в тонусі.

Видалення внутрішньопротокової папіломи у Харкові

Внутрішньопротокова папілома ― доброякісне новоутворення, що локалізується в протоках молочної залози. Внутрішньопротокові папіломи грудей з'являються в результаті гормонального дисбалансу, інфікування вірусом папіломи людини, при вагітності, після пологів. Внутрішньопротокова папілома вимагає постійного спостереження лікаря та хірургічного видалення, зважаючи на ризик її переродження в злоякісну пухлину.

До симптомів внутрішньопротокової папіломи відносяться кров'яні виділення із сосків, біль та наявність ущільнень у молочній залозі. Видалення внутрішньопротокової папіломи здійснюється шляхом секторальної резекції молочної залози. Операція на внутрішньопротокову папілому передбачає мінімальне втручання та видалення тільки ураженої області.

Біопсія (видалення) лімфовузла у Харкові

Видалення (лімфаденектомія) лімфовузла - хірургічна операція з висічення лімфатичних вузлів при онкологічних захворюваннях. Біопсія лімфовузла передбачає забір частини клітин для подальшого вивчення під мікроскопом і підтвердження діагнозу. Зробити біопсію лімфовузла можна у «ОН Клінік Харків».

Хірурги медичного центру «ОН Клінік Харків» проводять біопсію лімфовузлів на шиї, під пахвою, підщелепного та пахового лімфовузлів. Показання до біопсії лімфовузла:

  • підозра на розвиток онкологічного процесу;
  • необхідність зупинити метастази ракових клітин;
  • контроль динаміки активності злоякісних клітин після онкологічних операцій.

Операція на лімфовузли виконується під загальною анестезією, її тривалість залежить від ступеня ураження тканин. Тонкоголкова (пункційна) біопсія лімфовузла передбачає видалення тканини діаметром до трьох міліметрів. Ексцизійна біопсія передбачає повне хірургічне видалення патологічного вогнища. Видалення лімфовузлів може здійснюватися разом із висіченням пухлини органу або після онкологічної операції. Лімфаденектомія проводиться з метою зупинити розвиток метастазів через лімфатичну систему. Визначає вид біопсії лімфатичного вузла хірург після обстеження.

Видалення поліпів кишечника в Харкові

Поліпи шлунково-кишкового тракту — доброякісні новоутворення, що виникають внаслідок розростання клітин слизової оболонки кишечника або шлунка. Поліпи можуть перероджуватися на злоякісні пухлини, тому їх необхідно своєчасно видаляти.

Перед поліпектомією (видаленням поліпів) кишечника необхідно отримати консультацію гастроентеролога, після якої лікар виконає колоноскопію — ендоскопічне дослідження внутрішньої поверхні кишки, що дозволяє оцінити кількість і розміри новоутворень. Впродовж трьох днів до видалення поліпів кишечника потрібно дотримуватися дієти: відмовитися від вживання алкогольних напоїв і продуктів, які провокують метеоризм (чорного хліба, молока, свіжих фруктів). Попередньо лікар призначить проносний засіб, який необхідно прийняти в день поліпектомії.

Поліпектомія виконується ендоскопічно: лікар вводить зонд у кишечник і видаляє поліпи. Операція проводиться амбулаторно (без шпиталізації) під наркозом.

Після видалення поліпів протягом 2-3 днів необхідно уникати сильних фізичних навантажень, а також дотримуватися дієти: відмовитися від гострої їжі, кави та алкоголю. Дізнатись вартість видалення поліпів у кишечнику в Харкові в медичному центрі «ОН Клінік Харків» можна на нашому сайті або за телефоном, вказаним на сайті.

Видалення поліпів шлунка в Харкові

Перед видаленням поліпа в шлунку лікар проводить гастроскопію — ендоскопічне обстеження слизової оболонки шлунка за допомогою ендоскопу. За 2-3 дні до видалення ендоскопічного поліпа шлунка необхідно відмовитися від вживання алкогольних напоїв. Поліпектомія шлунка проводиться натще, останній прийом їжі повинен бути за 8-10 годин до операції.

Для безпечного та безболісного видалення поліпів шлунка операцію проводять під наркозом. Процедура триває близько 60 хвилин. Після операції лікар відправляє поліпи шлунка на гістологічне дослідження (вивчення зразка тканин під мікроскопом), щоб визначити наявність або відсутність ознак їхнього злоякісного переродження.

У період реабілітації після видалення поліпа шлунка лікар призначить індивідуальну дієту. Протягом тижня після процедури слід уникати надмірного фізичного навантаження.

Записатися на консультацію до хірурга у Харкові в «ОН Клінік Харків» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Кутєпова Катерина Володимирівна
Кутєпова Катерина Володимирівна
Лікар відділення хірургії

Відгуки про лікарів-хірургів у Харкові

Хочу висловити величезну подяку лікарю Ярмак Євгену Івановичу за проведену моїй мамі операцію (холецистоектомію), за професіоналізм, чуйність, людяність, за Ваш...
Оксана , 07.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити величезну подяку лікарю Кочеровському Олександру Ігоровичу за колосальну допомогу, за чуйність, за якісне лікування, за лікарську етику і за проф...
Сергій Васильович , 23.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Ксенія Валеріївна - уважна, приємна, кваліфікований лікар. Дякую за приємні прийоми!
Яна , 20.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Ватаманиця К.В. Дуже хороший лікар, уважна, ввічлива, делікатна, рекомендую.
Маргарита , 20.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернулася в Он Клінік через гарячу лінію, щоб записатися на прийом до проктолога. Дівчата записали мене до Кочеровського Олександра Ігоровича (вдячна долі, що...
Наталя Є. , 16.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Я прийшла до лікаря із підшкірними новоутвореннями на руці. Мені порекомендували їх видалити, і я погодилась. Операція пройшла максимально комфортно, швидко та...
Єлизавета Лисенко , 15.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-хірургів у Харкові

Консультація нейрохірурга
Консультація хірурга
Консультація оперуючого лікаря-хірурга
ОНЛАЙН Консультація нейрохірурга
Консультація торакального хірурга
Консультація пластичного хірурга
ОНЛАЙН Консультація торакального хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація пластичного хірурга
Консультація лікаря хірурга-ендокринолога
Консультація оперуючого лікаря акушера-гінеколога
Консультація онкогінеколога
ОНЛАЙН Консультація онкогінеколога
Консультація онкохірурга
ОНЛАЙН Консультація онкохірурга
Консультація оперуючого лікаря-уролога
Консультація хірурга-ендокринолога
ОНЛАЙН Консультація хірурга-ендокринолога
Виклик лікаря хірурга додому
1500 грн
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Харків

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
Реабілітація в медичному центрі «ОН Клінік Харків»
Комплексне відновлення після травм, перенесених операцій та лікування
Детальніше