Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Рентген у ОН Клінік

Рентгенографія органів або рентген – один з методів апаратного обстеження, що дозволяє вивчити структуру скелету й внутрішніх органів, їх розмір, розташування, стан слизової оболонки.

Рентген результативний і інформативний під час багатьох захворюваннях грудної клітки, черевної порожнини, голови, скелету й суглобів.

Ми приймаємо з:

Що таке рентгенографія й рентгеноскопія?

Рентгенографія лягла в створення безлічі апаратних методик обстеження людського тіла (наприклад, КТ). Однієї з модифікацій рентгенографії стала рентгеноскопія.

Її особливість полягає у виведенні динамічного зображення на екран монітора. Рентгенолог працює не зі статичним одномоментним знімком, а одержує можливість вивчити динаміку процесів, що протікають. У результаті лікар може судити про функціонування внутрішніх органів. Наприклад, якщо рентген ОГК показує стан тканин органів грудної клітки, то рентгеноскопія показує роботу серця й судин, функції легенів.

У випадку вивчення ШКТ оцінюється процес, швидкість проходження мас по кишечнику і так далі. Рентгеноскопія незамінна під час проведення деяких хірургічних процедур – наприклад, катетеризації судин.

Чим небезпечний рентген?

В основі рентгенографії лежить здатність рентгенівського випромінювання проникати крізь різні тканини з різним викривленням. Одні тканини поглинають більше променів, ніж інші, у результаті чого вдається одержати чіткий і контрастний знімок внутрішніх органів. Висока доза іонізуючого випромінювання здатна порушити внутрішні процеси – це є головною небезпекою рентгену.

Безпека процедури залежить від того, який рентген апарат використовується. У медичному центрі ОН Клінік застосовується новітнє медичне обладнання, що дозволяє одержати чітке й контрастне зображення при мінімальному опроміненні пацієнта.

Чи можна рентген вагітним і жінкам, що годують грудьми?

Рентгенографія інформативна процедура з наступними перевагами:

 • доступність методики й можливість швидкої діагностики;
 • мінімальна кількість протипоказань – дослідження призначається пацієнтам різного віку;
 • безболісність і відсутність спеціальної підготовки (за рідкісним винятком);
 • висока точність отриманих даних.

Рентген дозволяє швидко діагностувати широкий спектр патологій внутрішніх органів, виявити новоутворення й структурні аномалії клітин і контролювати хід лікування.

Незважаючи на переваги методики, у неї є обмеження: рентген під час вагітності й годівлі грудьми не призначають і заміняють на інші апаратні методики досліджень, наприклад, на УЗД.

Як правильно зробити рентген?

У більшості випадків рентгенографія не вимагає спеціальної підготовки, але перед деякими видами досліджень потрібно виконати ряд процедур. Підготовка до іригоскопії полягає в очищенні кишечнику за допомогою клізм і проносних препаратів. Дослідження ШКТ проводиться вранці натщесерце.

Дослідження займає 5-10 хвилин і проводиться за наступною схемою:

 • пацієнт знімає прикраси, аксесуари, іноді – роздягається до пояса;
 • не досліджувані частини тіла захищаються свинцевими фартухами;
 • під час роботи апарату необхідно зберігати нерухомість.

Іноді рентгенолог просить змінити позу для створення знімків у декількох проекціях.

Навіщо потрібні різні проекції на рентгені?

Рентгенографія передбачає одержання плоского зображення тривимірних об'єктів. Щоб докладно вивчити їхній стан у різних площинах, необхідні різні проекції. У ході обстеження рентгенолог може попросити пацієнта прийняти іншу позу або переналаштувати апарат для одержання додаткових знімків.

Що таке «прицільні знімки»?

Методика дозволяє вивчати як стан порожнини тіла (наприклад, грудної або абдомінальної), так і окремого органу. В іншому випадку обстеження називається «прицільним»: рентген-апарат налаштовують на одержання знімка конкретної частини організму.

У медичному центрі ОН Клінік ви можете пройти наступні процедури:

 • Рентгенографія й рентгеноскопія органів грудної клітки.
 • Оглядова рентгенографія черевної порожнини й органів.
 • Рентгенографія черепа, пазух і кісток носа.
 • Рентгенографія відділів хребта (з функціональними навантаженнями й у декількох проекціях).
 • Рентгенографія суглобів і кісток скелету (у декількох проекціях і прицільні знімки).

Докладніше дізнатися про послуги можна за контактним телефоном медичного центру.

Послуга доступна у містах: