Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Доплерографія

Доплерографія судин це найбільш сучасний і точний метод ультразвукового дослідження, що поєднує в собі традиційне ультразвукове дослідження з доплерографічним ультразвуковим дуплексним скануванням – УЗДГ.

Традиційне ультразвукове дослідження дозволяє лікарю побачити структуру кровоносних судин. Різні тканини людського організму мають різне акустичний опір. Коли під час доплерографії пучок ультразвукових хвиль досягає межі судини, частина хвиль відбивається від його стінки, перетворюючись на екрані апарату УЗДГ в чорно-біле зображення з кольоровими ділянками, що характеризують рух крові в судинах.

В яких випадках проводиться доплерографія (дуплексне сканування) судин головного мозку та шиї?

Якщо у пацієнта є скарги на головний біль, запаморочення, втрату свідомості, шум у вухах, зниження пам'яті, неможливість сконцентруватися, безпричинне стан тривоги і занепокоєння, можливо, що причина – порушення кровообігу в судинах голови і шиї. При перших проявах одного або декількох цих симптомів необхідно терміново пройти доплерографію судин голови і шиї, тому що відсутність своєчасного лікування може призвести до серйозних ускладнень.

Викликати подібні симптоми може цілий ряд захворювань. Наприклад, при проблемній прохідності судин – при гіпертонічній хворобі виникає спазм судин, і вони звужуються. При атеросклерозі на стінках судин утворюються бляшки. При шийному остеохондрозі через зміщення хребців і кісткових розростань можливо здавлювання хребетної артерії. Все це – далеко не повний перелік хвороб, що викликають схожі симптоми. У деяких випадках, наприклад, при поєднанні шийного остеохондрозу і гіпертонічної хвороби, головний біль може бути викликаний як спазмом судин, так і здавлюванням хребетної артерії. Дуплексне сканування дозволяє діагностувати, чим саме був викликаний той чи інший симптом.

Доплерографія (дуплексне сканування) судин головного мозку та шиї дає найбільш повне уявлення про стан судин і зміни, що виникли в них, допомагаючи правильно діагностувати захворювання і індивідуально підібрати повне, адекватне, правильне лікування.Рекомендується регулярно проходити доплерографію для своєчасного виявлення всіх патологій судин.

Як проходить дуплексне сканування (доплерографія)?

Процедура доплерографії судин абсолютно безболісна і не вимагає спеціальної підготовки. Обстежуваного УЗДГ пацієнта укладають на кушетку в зручну позу, при цьому його голова трохи піднята. Отримана УЗДГ датчиком інформація перетворюється апаратом в цифровий сигнал і відображається на екрані монітора. Процедура дуплексного сканування триває близько півгодини, тривалість може змінюватись в залежності від обсягу УЗДГ сканування.

Протипоказання дуплексного сканування

На відміну від багатьох інших методів діагностики, доплерографія не має протипоказань і вікових обмежень, тому дуплексне сканування судин може проводитися повторно стільки разів, скільки це може знадобитися для точного підтвердження діагнозу без шкоди, як для дорослих, так і для дітей.
Дуже часто причиною до УЗД є скарги пацієнта на болі, запалення, а також пальповані підшкірні утворення.

Доступно в медичних центрах:

УЗД в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
УЗД в Харкові
(м. Пушкінська)
Запис по телефону цілодобово:
УЗД в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
УЗД в Миколаєві Дитяче відділення
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік