Передчасна еякуляція (мимовільне, швидке сім’явиверження)

Передчасна еякуляція у чоловіків – неможливість контролювати еякуляцію у мірі, достатній для отримання обома партнерами задоволення від статевого акту. Це еякуляція, яка настає при мінімальній сексуальній стимуляції. Мимовільне раннє сім’явиверження – досить поширена сексуальна дисфункція, яка трапляється приблизно у 30-40% чоловіків, особливо в молодому віці. Найбільш швидко відбувається сім’явиверження саме у молодих людей.

Якщо чоловікові приносить велику незручність передчасна еякуляція, що робити? Адже часто на швидке сім’явиверження звертає увагу саме партнерка. Таким чином, мимовільне передчасне сім’явиверження є не тільки медичною, а й соціальною проблемою, так як це веде до зниження самооцінки у чоловіків і якості сексуального життя пари.

Швидка еякуляція ділиться на абсолютне і відносне швидке сім’явиверження у чоловіків. Про абсолютну передчасну еякуляцію говорять, коли тривалість статевого акту становить менше 2 хвилин. Про відносну – коли тривалість статевого акту більше 2 хвилин, однак його тривалість не достатня для отримання обома партнерами сексуального задоволення.

Чому настає рання еякуляція?

 • висока збудливість нервової системи, сильна чутливість головки статевого члена;
 • різні пошкодження спинного мозку;
 • урологічні захворювання (простатит, запалення сім’яного горбка та ін.);
 • ослаблена ерекція.

Що робити при ранньому сім’явиверженні?

Лікування передчасного сім’явиверження можливо тільки після з’ясування справжньої причини. Для цього здійснюється комплексна діагностика пацієнта, яка проводиться андрологом.

Як позбутися від порушення еякуляції або проблеми швидкого сім’явиверження:

 • психотерапевтичне (навчання методам контролю);
 • медикаментозне (лікування захворювань, що викликали прискорене або мимовільне виверження: запалення передміхурової залози, підвищена збудливість нервової системи та ін.);
 • оперативне (при короткій вуздечці або підвищеній чутливості головки статевого члена).

Залежно від причини передчасного сім’явиверження, лікування проводиться за допомогою лікарської, фізіотерапевтичної, ін’єкційної або мікрохірургічної корекції еякуляції. Досвідчений лікар-уролог підкаже, як запобігти передчасній еякуляції у чоловіків.

Наприклад, при гіперчутливості головки статевого члена, що викликає прискорене або передчасне сім’явиверження, лікування проводиться за допомогою консервативної терапії з використанням біотехнологій, що знижують чутливість головки статевого члена. Також успішно застосовується і психотерапія. Вона дозволяє провести так званий «тренінг» з пацієнтом по методикам сексуальної терапії. Зокрема, порушення еякуляції можна відновити за допомогою способів «стоп-старт» або «стиснення». Чоловік набуває навиків контролю над ерекцією, що дозволить під час статевого акту стимулювати процес і згодом змусити повноцінно виконувати природну функцію. Важливим аспектом при такій терапії є розуміння того, що відбувається, другим партнером.

Причини швидкого сім’явиверження у чоловіків або передчасної еякуляції

Щоб зрозуміти, як позбутися від такого розладу, потрібно пройти обстеження в уролога/андролога і з’ясувати витоки, які слугували поштовхом до розвитку недуги. Наприклад, є фізіологічні причини передчасної еякуляції. До них відносяться:

 • підвищена чутливість головки статевого члена;
 • хронічний везикуліт (запалення сім’яних пухирців);
 • порушення роботи внутрішніх органів (бувають через пошкодження попереково-крижового відділу спинного мозку, запальних урологічних захворювань).

Ще причини швидкої еякуляції – це гормональні порушення. Отруєння шкідливими речовинами – це теж причина швидкого сім’явиверження у чоловіків.

Психологічні причини ранньої еякуляції – це страхи (виникають найчастіше на ґрунті невдалого першого досвіду), відсутність довіри між партнерами, хронічний стрес.

Проблема швидкого сім’явиверження може з’явитися в будь-якому віці. Але більшість таких випадків виявлено урологами/андрологами саме у підлітків та молоді, які тільки-тільки починають статеве життя. Найчастіше такі розлади проходять з віком – після отримання достатнього сексуального досвіду. І найчастіше в цьому випадку спрацьовує підтримка партнерки, а не лікаря. Так що ця причина раннього сім’явиверження не викликає серйозного занепокоєння.

Фізіологічні та психологічні причини раннього сім’явиверження у чоловіків позначаються на здоров’ї чоловіків. І саме тому вимагають невідкладного лікування. Сподіватися, що у зрілого чоловіка проблема пройде сама по собі – нерозумно. Тут потрібна допомога фахівця. Так що не варто відкладати свій візит до уролога, якщо з’явилися хоч якісь проблеми в сексуальній сфері. Тим більше, що причини передчасного сім’явиверження чоловіків можуть бути самими різними, і не виключено, що Вам знадобиться допомога й лікарів інших спеціальностей.

Види порушень

Рання еякуляція – це викид сім’яної рідини за короткий проміжок часу, недостатній для задоволення від статевої близькості обома партнерами.

Розрізняють їх два види:

 • первинне;
 • вторинне.

Первинне є вродженим. Пов’язаний з неправильною роботою нервових центрів, які регулюють процес виверження сім’я. Зустрічається досить рідко. Ще одна причина швидкої еякуляції – родова травма або порушення внутрішньоутробного розвитку. В цьому випадку проблеми з’являються вже з першого сексуального досвіду.

Вторинне проявляється в результаті перенесених інфекцій, травм, після прийому певних ліків. При цьому у чоловіка, найчастіше, вже є досвід нормального статевого акту, еякуляторний рефлекс сформований і може бути відновлений. Передчасна еякуляція у чоловіків в цьому випадку лікується в уролога.

Ще два десятиліття тому серед медиків було прийнято вважати, що чоловік, який не здатний здійснювати статевий акт довше 2 хвилин, має проблеми з потенцією. Рання еякуляція або прискорена – привід для комплексів у багатьох чоловіків. Тому лікарі переглянули свою точку зору, і тепер воно визначається зовсім іншими тимчасовими рамками: тільки якщо це сталося до початку або в самому початку статевого акту (менше 4-5 фрикцій). Якщо ж тривалість сексуального контакту влаштовує обох статевих партнерів, говорити, що є проблема передчасного сім’явиверження, не має сенсу.

Однак через нестачу інформації багато чоловіків оперують міфами: мовляв, статевий акт повинен тривати від півгодини і більше. Хоча самі урологи кажуть – від 2 до 6 хвилин. Але швидке сім’явиверження у чоловіків трапляється досить часто. Особливо на початку статевого життя, коли хлопець перезбуджений або сильно нервує. Надалі це може проектуватися на все подальше інтимне життя, призвести до психологічних проблем.

Чи можливо лікування передчасного сім’явиверження?

Медикаментозне лікування передчасного сім’явиверження можливе! Ваше статеве життя може знову приносити бажане задоволення. Тепер тривалість контакту визначаєте ви самі!

Як лікувати передчасне сім’явиверження?

Важливо! Лікування швидкого сім’явиверження у чоловіків повинен проводити кваліфікований фахівець після з’ясування причини. Повноцінне обстеження – шанс виключити неправильну постановку діагнозу і назавжди усунути передчасну еякуляцію.

Сучасне лікування передчасної еякуляції може проводити андролог або уролог. Методика програми може включати наступні способи:

 • психотерапевтичні;
 • медикаментозні;
 • в окремих випадках – оперативне.

Останній варіант застосовують тоді, коли у пацієнта діагностують коротку вуздечку або підвищену чутливість головки пеніса.

Лікування раннього сім’явиверження в психологічному способі включає навчання пацієнта прийомам контролю над еякуляцією, на медикаментозному – ліквідація процесу мимовільного закінчення статевого контакту.

Також застосовують:

 • фізіотерапію;
 • лікарські корекції;
 • ін’єкційні корекції.

Вони допомагають привести в норму еякуляцію.

Пам’ятайте: народні засоби можна застосовувати тільки після консультації з фахівцем. Інакше процес може посилитися без можливості повернутися хоча б на початковий рівень проблеми.

У медичному центрі «ОН Клінік» кожен чоловік отримає ефективне лікування ранньої еякуляції або прискореного сім’явипорскування. Наші фахівці встановлять причину проблеми і підберуть дієвий спосіб лікування. Забудьте про самолікування й застосування презерватива зі змазкою! У більшості випадків це не вирішує проблему, а створює нову. Запишіться на прийом до досвідченого лікаря!

Як позбутися від передчасної еякуляції: поради «ОН Клінік»

У цьому питанні може допомогти тільки фахівець. Самостійне лікування за порадами, прочитаним в мережі Інтернет, – перша помилка. Вживання кори дуба або алкоголю, застосування спеціальних гелів з анестетиками і презервативів – не вихід. Як позбутися від передчасного сім’явиверження позначить лікар-уролог або андролог конкретно для вашого випадку. Кожен чоловік – індивідуальний і його статева система не виняток.

Як уникнути раннього сім’явиверження?

Для початку – запишіться на прийом до лікаря. Можливо, причина криється тільки на психологічному рівні. Немає нічого ганебного у допомозі психолога. Чоловік, як і жінка, має особисті та робочі проблеми, які призводять до стресу і депресії. Часом саме вони впливають на еякуляцію. Лікар підкаже, як розслабитися і навчить контролювати еякуляцію під час статевого акту.

Вибір методу залежить від причини, по якій відбувається цей процес. Як запобігти передчасній еякуляції лікар визначить за результатами обстеження пацієнта. Можливо, буде достатньо медикаментозного або психологічного способу лікування. Найбільш поширені випадки комплексного лікування, коли застосовують обидва варіанти.

Якщо причина захворювання криється глибше (в особливості будови пеніса), допоможе оперативне втручання. Однак, як лікувати передчасну еякуляцію та який метод найкраще застосувати для вас вирішить тільки досвідчений фахівець. Від вас буде потрібно тільки виконання його рекомендацій.

В «ОН Клінік» ви отримаєте професійну допомогу і повну анонімність. Ваша проблема може швидко зникнути, якщо ви відповідально підійдете до її вирішення. Запишіться на прийом! Будьте здоровими!