Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Терапевтичне відділення

Коли потрібно відвідати терапевта?

Дуже часто ми відчуваємо себе недобре, проте не знаємо, до якого лікаря звернутися. То нас мучать запаморочення і головні болі, то пустує шлунок і кишківник, то поколює серце. І, здавалося б, проблеми несерйозні, проте лікарю показатися варто. Не дарма ж у народі кажуть «Береженого Бог береже». А піти в таких випадках найкраще до терапевта – лікаря, який не тільки надасть медичну допомогу, а й визначить, яке обстеження потрібне в даний момент і до яких профільних фахівців звернутися.

Також терапевт (сімейний лікар) дуже часто веде пацієнта довгі роки, перебуває в курсі всіх особливостей організму, спостерігає всю сім’ю, що часто полегшує постановку діагнозу, економить гроші: не потрібно обходити десятки фахівців, щоб знайти причину захворювання.

Які хвороби лікує терапевт?

У терапевта дуже широка сфера діяльності, тому і список захворювань, лікуванням яких він займається, дуже великий. Найчастіше пацієнти звертаються із захворюваннями:

  • серцевої системи;
  • легень або бронхів;
  • шлунка або кишкового тракту;
  • нирок;
  • крові (лейкози, анемії, діатези);
  • суглобів, м’язів і сполучних тканин;
  • хребта;
  • порушенням обміну речовин;
  • хронічною втомою;
  • неврологічними захворюваннями.

Терапевт важливий тому, що організм – це не окремий набір органів, які функціонують самі по собі. В організмі людини все взаємопов’язано, і не можна лікувати щось одне. Підхід повинен бути системним і комплексним. Тим більше, що важливо не тільки вилікувати, але й не нашкодити іншим системам та органам. Терапевт коригує лікування таким чином, щоб в цілому організм пацієнта не постраждав, а також обов’язково контролює реабілітацію хворого після серйозних травм, інсультів, інфарктів.

У яких випадках до терапевта потрібно звернутися негайно, навіть якщо Вас нічого не турбує? Якщо різко погіршилося самопочуття (це може бути симптомом якогось серйозного захворювання), якщо Ваш вік більше 40 років (в такому випадку терапевта потрібно відвідувати раз на півроку), у Вас регулярно спостерігається підвищений артеріальний тиск. Якщо є надмірна вага, бувають болі в грудях – в області серця – чи болі, які віддають в ліву руку або лопатку, буває задишка після фізнавантажень або уві сні, набрякають ноги, є хронічна втома, змінився пульс (став частим або більш рідкісним). Терапевт обов’язково призначить Вам процедури та лікування, які поліпшать загальне самопочуття та допоможуть уникнути більш серйозних захворювань і ускладнень. Не відкладайте візит до лікаря – бережіть своє здоров’я!

Послуга доступна у містах: