Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Врослий ніготь і видалення нігтьової пластини

Що таке врослий ніготь? Жаркий клімат, тісне і незручне взуття, грибкові інфекції стопи і ряд інших причин можуть призвести до оніхокріптозу – вростання нігтьової пластини в навколишні тканини. Шкіра на пальці червоніє і набрякає, з'являється хвороблива припухлість, що підсилюється при ходьбі або дотику. Рекомендується записатися на прийом до лікаря медичного центру "ОН Клінік" у вашому місті для оперативного і ефективного лікування.

Патологія діагностується у чоловіків і жінок в будь-якому віці, неправильна терапія і самостійні спроби позбутися від захворювання підвищують ризик ускладнень (нагноєння) і рецидивів.

Чим небезпечний врослий ніготь?

Частина хворі вважають оніхокріптоз косметичним дефектом, що не вимагає негайного лікування, але це не так. Нігтьова пластина, вростаючи в навколишні шкірні покриви і м'які тканини, порушує цілісність нігтьового валика, відкриваючи «ворота інфекції».

Чому врослий ніготь гноїться? Патогени, потрапляючи в сприятливе середовище, починають активно розмножуватися – палець запалюється, з'являється нагноєння. Поступово тканини відмирають, завдаючи сильного болю. У важких випадках некроз викликає гангрену.

Причини оніхокріптозу різні:

  • неправильно виконаний педикюр або недостатня гігієна ніг;
  • плоскостопість;
  • грибкове ураження нігтьової пластини;
  • генетична схильність;
  • носіння невідповідною незручного взуття;
  • травми.

Якщо ви помітили перші ознаки врослого нігтя, запишіться на прийом до фахівця "ОН Клінік" для оперативного лікування.

Який лікар лікує врослий ніготь?

Існують різні тактики лікування оніхокріптозу, але найбільш результативним залишається хірургічна корекція нігтьової пластини. Якщо операція виконана правильно, то проблема повністю усувається, а ймовірність рецидиву зводиться до нуля. Інші методики лікування дають тимчасовий результат – через місяць-два нігтьова пластина знову починає вростати в валик, з'являється біль і запалення.

Тому оптимальним рішенням стає звернення до хірурга. Малоінвазивні методи з використанням лазера і радіохвильового обладнання роблять процедуру швидкої і делікатної – не потрібні загальний наркоз або госпіталізація, реабілітація скорочується до однієї-двох тижнів. Під час відновлення пацієнт не відчуває сильного дискомфорту або болю, не змінює звичний спосіб життя і залишається працездатним.

Чи потрібно оперувати врослий ніготь?

Операція допомагає раз і назавжди вилікувати оніхокріптоз, але рішення залишається за пацієнтом. Хірурги "ОН Клінік" проводять операції на новітньому обладнанні, що дозволяє скоротити час процедури до 15-30 хвилин. Буде потрібно:

  • пройти огляд у хірурга і здати ряд аналізів (необхідні, щоб переконатися у відсутності протипоказань);
  • після операції тимчасово знизити навантаження на ногу (наприклад, відмовитися від інтенсивних фізичних навантажень), не відвідувати баню, басейн і сауну протягом 2-3 тижнів;
  • регулярно міняти пов'язку.

Скільки заживає врослий ніготь? При використанні лазерних і радіохвильових технологій, період відновлення займає не більше місяця, протягом яких ніготь і валик повністю загоюються.

Багатьох пацієнтів цікавить, як довго росте ніготь після видалення. Це залежить від тактики операції – якщо видаляється тільки вросла частина, то пластина відновлюється протягом двох-трьох тижнів, але стає менше на 10-15%. Якщо ніготь знищено повністю, то ранка затягується шкірою, нова платівка може відростати протягом 6 місяців. Кожен випадок індивідуальний, тому більш детально з цього питання зможе проконсультувати лікар.

Після операції хірург розповість, як лікувати ніготь після видалення. Зазвичай не потрібно ніякого специфічного догляду, крім регулярної заміни пов'язки і носіння зручного просторого взуття. Записатися на прийом можна за контактними телефонами медичних центрів "ОН Клінік" у вашому місті або заповнивши форму на сайті.

Доступно в медичних центрах:

Хірургія в Харкові
(м. Палац Спорту)
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік