Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Фімоз

Фімоз - урологічне порушення у хлопчиків і чоловіків, при якому крайня плоть звужується і заважає оголенню головки статевого члена. У віці до 3-х років такий стан є нормою, але з ростом і розвитком організму епітелій розтягується. Якщо цього не відбувається, уролог констатує патологічний фімоз - небезпечний стан, що приводить до ряду проблем.

Чи потрібно лікувати фімоз?

Нормальний розвиток крайньої плоті порушується з наступних причин:

В результаті патологічного процесу епітелій може стати жорстким (зарубцюватися), що призводить до рубцевого фімозу. Його основні симптоми:

  • біль при спробах зрушити крайню плоть;
  • поява рубцевих змін на шкірних покривах - щільних нееластичних ділянок;
  • болючість при занятты сексом, може призвести до пошкодження шкіри при ерекції.

Крім рубцьового, урологи виділяють і інші види фімозу: наприклад, гіпертрофований, що випливає з анатомічноъ особливості у чоловіків - надлишок крайньої плоті.

Навіть якщо патологія не викликає неприємних відчуттів і не заважає сечовипусканню, урологи рекомендують пройти курс лікування. Неможливість оголити головку ускладнює дотримання особистої гігієни, підвищує ризик виникнення сечостатевих інфекцій.

Патологія може привести до небезпечних ускладнень:

  • баланопоститу - запалення шкіри і головки члена;
  • парафімозу - поступового відмирання тканин через порушення нормальної циркуляції крові;
  • уретриту - інфекції сечовивідного каналу.

Дане захворювання підвищує ризик виникнення ракової пухлини і створює сприятливі умови для розвитку вірусу папіломи людини.

Якими способами лікують фімоз?

Існує три основні методи лікування звуження крайньої плоті:

  • терапевтичний, що передбачає поступове механічне розтягнення епітелію;
  • медикаментозний, з використанням гормональних мазей та інших препаратів;
  • хірургічний, при якому хірург робить циркумцизію. На епітелії під місцевою анестезією робиться невеликий надріз, який дозволяє вивільнити головку статевого члена і прибрати стянутость шкіри.

Вибір терапевтичних методик проводиться урологом і залежить від фізіологічних особливостей пацієнта, типу і стадії фімозу.

Чи можна розтягнути фімоз?

Один із способів терапії фімозу - механічне розтягування крайньої плоті. Даний спосіб є скоріше профілактичним і протипоказаний в разі, якщо епітелій запалений, на ньому є рубцеві зміни або оголення головки заподіює біль. Для ефективної терапії захворювання рекомендуємо записатися на консультацію до уролога.

Як роблять циркумцизію?

Циркумцизія або обрізання - оперативна методика лікування фімозу, що дає швидкий результат. Висічення крайньої плоті проводиться за допомогою сучасного обладнання.

В результаті процедури головка статевого члена повністю вивільняється. Пацієнт перестає зазнавати труднощів з сечовипусканням і ерекцією, спрощується інтимна гігієна.

Циркумцизія виконується під анестезією, займає не більше 30 хвилин і не вимагає перебування в стаціонарі. Надалі потрібен плановий візит до хірурга або уролога для контролю над загоєнням тканин.

Реабілітація займає 7-10 днів, протягом яких чоловікові потрібно утриматися від сексуальних контактів, а також відвідування басейну або сауни.

Як довго лікується фімоз?

Тривалість терапії залежить від індивідуальних особливостей організму, ступеня фімозу, підібраних методик лікування. Якщо використовуються кортикостероїдні мазі, лікування займає близько місяця. Якщо проводиться циркумцизія, то позбутися від патології вдається в ході однієї процедури.

Записатися на консультацію до уролога можна в медичному центрі «ОН Клінік». Лікар проведе огляд і підбере відповідний спосіб лікування, а також відповість на виниклі питання.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік