Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Цитомегаловірус

Цитомегаловірус - інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом. Зараження може відбутися в побуті, при переливанні крові або від хворої матері до дитини під час її проходження через родові шляхи.

Інкубаційний період складає від 20 до 60 днів. У більшості випадків хвороба протікає в прихованій формі, що сприяє її пізньому виявленню і розвитку серйозних ускладнень. У жінок цитомегаловірус вражає слизові оболонки сечостатевих органів і провокує запальні процеси в піхві, в матці, її шийці. Вірус також може зосереджуватися в носі, печінці, підшлунковій залозі.

Симптоми цитомегаловірусу залежать від місця локалізації інфекції. До основних ознак захворювання відносяться:

 • збільшення слинних залоз;
 • нежить;
 • білий наліт на язиці і яснах;
 • діарея;
 • мігрень;
 • м'язові болі;
 • рясні слизові виділення з піхви;
 • свербіж, печіння під час статевого контакту.

При появі схожою симптоматики слід пройти діагностику цитомегаловірусу (у чоловіка огляд лікаря-уролога, у жінки - гінеколога). Фахівці мережі медичних центрів «ОН Клінік» проведуть комплексне обстеження організму і визначать точну причину нездужань.

Діагностика цитомегаловірусу починається зі збору анамнезу, огляду статевих органів і УЗД органів малого таза. При необхідності, у жінок проводиться кольпоскопія. Після цього лікар бере мазок з цервікального каналу або уретри і направляє його на аналіз. Також може призначатися мікробіологічне дослідження крові.

Мережа медичних центрів «ОН Клінік» співпрацює з сучасними лабораторіями країни, оснащення яких дозволяє з високою точністю визначити наявність і причини цитомегаловірусу, і на підставі отриманих даних призначити лікування.

Лікування цитомегаловірусу в «ОН Клінік»

Особливу небезпеку цитомегаловірусна інфекція представляє для людей з ослабленим імунітетом. На тлі зниження захисної функції організму відбувається активація вірусу, що спричиняє за собою появу високої температури, ознобу, головного болю, слабкості. При цьому не виключається поява більш важких ускладнень цитомегаловірусу:

 • втрати слуху, зору;
 • судом, порушення координації;
 • пневмонії;
 • гепатит А;
 • енцефаліту (запалення мозку).

Якщо зараження цитомегаловірусом відбулося під час вагітності, то виникає висока ймовірність передчасних пологів. Також інфекція може стати причиною різних відхилень у розвитку дитини, таких як аутизм, синдром дефіциту уваги.

Для профілактики цитомегаловірусу необхідно використовувати презерватив, а також відмовитися від випадкових статевих зв'язків та дотримуватися правил особистої гігієни.

Діагностика та ефективне лікування цитомегаловірусу в «ОН Клінік» проводиться лікарями високої кваліфікації, які в залежності від результатів аналізів і наявності супутніх захворювань, призначать ефективне лікування для кожного пацієнта індивідуально.

Для лікування цитомегаловірусу використовується комплексна терапія, яка включає сучасні противірусні та імуностимулюючі препарати і дозволяє досягти швидкого одужання.

Щоб записатися на прийом до гінеколога або уролога мережі медичних центрів «ОН Клінік», зателефонуйте за телефоном, вказаним на сайті, або заповніть форму зворотного зв'язку. Наші оператори підберуть для вас найбільш підходящі час і дату консультації.

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік