Сімейна медицина

Сімейна медицина - це система медичного супроводу, в якій сімейний лікар займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань у всієї родини або у окремих її членів.
Сімейний лікар добре знає історію хвороби сім'ї і співпрацює з нею протягом багатьох років.

Ми лікуємо:

Сімейна медицина базується на таких принципах:

 • довгострокове співробітництво. Спеціаліст спостерігає сім'ю багато років;
 • профілактика - перш за все. Лікар робить упор на запобігання захворюванням, оскільки попередження хвороб вигідніше, ніж лікування, наприклад, профілактика обходиться сім'ї набагато дешевше, ніж покупка дорогих препаратів;
 • активне сприяння. Лікар надає первинну допомогу, наприклад, лікує гастрит, займається популяризацією здорового способу життя, допомагає при реабілітації після перенесених травм і захворювань, проводить вакцинацію;
 • координація. Сімейний лікар курирує хворого і майже постійно знаходиться на зв'язку, наприклад, направляє його до вузьких спеціалістів або в медичні центри, де можна отримати допомогу.

Чим відрізняється сімейний лікар від терапевта

Обов'язки сімейного лікаря різноманітні: профілактичний огляд, діагностика та лікування хвороб у дорослих і дітей, залучення до здорового способу життя, супровід під час реабілітації після пересення захворювань і направлення до інших фахівців. Сімейний лікар знає, які препарати приймає його пацієнт і які у нього хронічні захворювання. Знаючи особливості організму людини і його реакцію на ліки, фахівець підбирає більш індивідуальне для пацієнта лікування.

Лікар-терапевт відрізняється від сімейного лікаря значно вужчим профілем: терапевт супроводжує пацієнта тільки під час хвороби, не може лікувати дитину, не знає індивідуальних особливостей організму хворого. По-суті, терапевт - це короткострокове співробітництво лікаря з хворим, сімейний лікар же співпрацює зі своїми пацієнтами багато років.

Важливе значення має і психологічний фактор: пацієнт сам обирає сімейного лікаря і знає його багато років - це формує довірчі відносини. Це відрізняє сімейного лікаря від терапевта, у якого співпраця обмежується декількома відвідуваннями.

Які захворювання лікує сімейний лікар

Сімейний лікар спеціалізується на лікуванні хвороб у дорослих і на терапії дитячих захворювань. Пацієнти найчастіше звертаються за лікуванням:

 • підвищеного і зниженого артеріального тиску;
 • болів у грудях;
 • захворювань шлунково-кишкового тракту;
 • захворювань суглобів і хребта;
 • поширених неврологічних захворювань;
 • гострих респіраторних вірусних інфекцій;
 • поширених серцево-легеневих захворювань;
 • хвороб жовчовивідних шляхів;
 • нирок.

До сімейного лікаря звертаються з неспецифічними симптомами, тобто з симптомами, які проявляються при багатьох захворюваннях, наприклад, з головним болем, порушенням сну, дратівливістю, підвищеною температурою тіла, нездужанням і хронічною втомою. На консультації лікар проаналізує симптоми і в разі потреби направить до профільного фахівця.

Як проходить прийом у сімейного лікаря?

На прийомі сімейний лікар спершу збирає у пацієнта анамнез: на що скаржиться, коли з'явилися симптоми, чим хворіла людина раніше, чи є перенесені операції, які є хронічні захворювання, які ліки приймає або приймав. Потім лікар робить медичний огляд: вимірює артеріальний тиск і температуру тіла, слухає легені і серце, робить пальпацію.

Після збору анамнезу та огляду сімейний лікар призначає пацієнтові лабораторні дослідження, наприклад, загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз сечі та калу. Якщо є необхідність, фахівець призначить інструментальні дослідження, наприклад, рентген. Коли результати досліджень будуть готові, лікар поставить діагноз і призначить лікування, або направить до вузькопрофільного лікаря.

Для запису до сімейного лікаря на прийом зателефонуйте за вказаним номером телефону або залиште заявку на сайті.

Доступно в медичних центрах:

Сімейна медицина в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
0 800 30 77 33
Сімейна медицина в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:
0 800 30 77 33