Дитяча психологія

Психологічний розвиток дитини - це дуже чутливий процес, оскільки фундамент особистості людини формується саме в дитячому віці.
Від того, як проходить психологічний розвиток дітей, багато в чому залежить їх поведінка в майбутньому: які у них сформуються механізми психологічного захисту, якими емоціями реагуватимуть в стресових ситуаціях, чи буде схильність до адиктивної поведінки і якими поведінковими шаблонами будуть керуватися в сім'ї або роботі.

Ми лікуємо:

Розвиток дитячої психології - це дуже довгий ланцюжок причинно-наслідкових зв'язків, де незначна душевна травма людини в дитячому віці може призвести до того, що, наприклад, в зрілому віці вона буде страждати панічними атаками або підвищеною тривожністю. Тому надзвичайно важливо підтримувати і стежити за розвитком особистості дитини, своєчасно опрацьовувати дитячі травми, спостерігати за соціальною адаптацією, виявляти й усувати проблеми психоемоційного характеру.

Дитячий психолог надає психологічну допомогу дітям з утрудненою соціальною адаптацією, віковою кризою і травматичним досвідом. Тобто психолог забезпечує соціальний і психоемоційний розвиток дитини, стежить за формуванням пізнавальних процесів і виявляє проблеми в сім'ї і його оточенні, які можуть привести до проблем в адаптації дитини, тривозі, почутті провини та внутрішніх конфліктів.

Відмінність дитячого психолога від психіатра

Дитячий психіатр - це лікар, який лікує психічні розлади у дітей. Переважне завдання дитячого психіатра - регуляція психіки дитини на рівні біохімічних процесів головного мозку, яка здійснюється призначенням психотропних лікарських препаратів.

Дитячий психіатр працює з дітьми, у яких є психічні розлади, в основі яких біохімічні та органічні порушення в головному мозку, наприклад, аутизм, галюцинації та марення, ендогенна депресія, синдром гіперактивності та дефіциту уваги, затримка психомоторного розвитку. Психіатр діагностує і лікує ці патології ліками.

Дитячий психолог - фахівець, який найчастіше працює з дітьми, у яких немає органічних і біохімічних порушень в головному мозку, але з дітьми, які мають психологічні порушення і проблеми, наприклад, внутрішні конфлікти, почуття провини, нічні кошмари, конфлікти з однолітками, загальна нервозність, неуспішність в школі. Дитячий психолог також працює з особливими випадками, наприклад, якщо дитина знайомиться з прийомними батьками та входить в нову сім'ю.

Також дитячий психолог може працювати з дітьми, які страждають на психічні розлади. В такому випадку дитячий психолог може проводити діагностику і консультацію психічних порушень у дітей.

Коли дитині необхідна консультація дитячого психолога

Звертатися до дитячого психолога слід тоді, коли батьки помітили в дитині зміни звичної поведінки, вона сама скаржиться на труднощі або в сім'ї є певні проблеми:

  • у дитини з'явилася загальна нервозність або часта безпричинна зміна настрою;
  • один або кілька членів сім'ї мають смертельну хворобу;
  • смерть близької людини;
  • дитина часто прокидається посеред ночі, плаче, скаржиться на неспокійний сон і нічні кошмари;
  • погіршилася успішність в школі без видимих ​​причин;
  • в родині були випадки емоційного або фізичного насильства (дітей, які зазнали насильства, слід обов'язково показати дитячому психологу);
  • у дитини труднощі у встановленні контакту з однолітками;
  • дитина скаржиться на різні страхи або тривогу.

Також слід звернутися за консультацією до дитячого психолога в разі розлучення батьків, якщо дитина піддається цькуванню з боку однолітків в школі чи дитячому садку, став жертвою сексуального насильства. Наслідки принижень в дитинстві та інші психологічні травми можуть привести до того, що психіка дитини "зламається" - ймовірність розвитку в майбутньому депресії, посттравматичний стресовий розлад або тривожний розлад зростає в рази. Щоб уникнути подальшого травмування психіки, потрібно записатися на консультацію до дитячого психолога.

Заняття з дитячим психологом в медичному центрі «ОН Клінік» проходять разом з одним або обома батьками. Кожен сеанс триває одну годину. Основне завдання дитячого психолога - допомогти не тільки самій дитині, а й надати допомогу родині, оскільки часто психологічні порушення у дітей виникають через неправильний підхід у вихованні дітей, наприклад, застосування фізичної сили, грубі покарання або надмірна опіка. Консультування батьків необхідно для того, щоб виявити помилки у вихованні дитини та виправити їх.

Щоб записатися на консультацію до дитячого психолога, зателефонуйте за вказаним номером телефону або залиште заявку на сайті.

Доступно в медичних центрах: