Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Гемороїдальні вузли

Геморроидальные узлыПід терміном «геморой» розуміється патологічне збільшення гемороїдальних вузлів і шишок, що проявляється періодичною кровотечею, запаленням і випаданням гемороїдальних вузлів із прямої кишки. Інакше кажучи, у геморою найчастіше присутні два основні симптоми — кровоточивість і випадання гемороїдальних вузлів з анального каналу.

Гемороїдальні вузли є судинними утвореннями, розташованими як у прямій кишці, так і під шкірою промежини (як виглядає шишка можна побачити на картинці). Гемороїдальні вузли збільшуються через порушення кровообігу в кавернозних утвореннях.

Несприятливими факторами, що впливають на розвиток захворювання, є малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, запори, вагітність, алкоголь. Під впливом цих факторів гемороїдальні шишки можуть збільшуватися в розмірах, після чого вони починають кровоточити й відбувається їхнє зміщення. При цьому виникає дистрофія в утримуючому апараті й відбувається випадання гемороїдальних вузлів, лікування якого залежить від стадії захворювання (лікування вузлів геморою).

При скаргах на геморойні вузли лікування на початковому етапі захворювання проводять консервативним способом – з використанням флеботропних препаратів у комбінації зі свічками й мазями. За необхідності вдаються до малоінвазивних процедур – лігування гемороїдальних вузлів і інфрачервоної фотокоагуляції.

Медичні центри «ОН Клінік» спеціалізуються винятково на безопераційних методиках лікування гемороїдальних вузлів (інфрачервона фотокоагуляція й латексне лігування), які мають незаперечні переваги:

 • без болю;
 • без операції;
 • без втрати працездатності;
 • без важкого відновлювального періоду.

Випадання гемороїдальних вузлів: малоінвазивні методики як альтернатива хірургічному висіченню

Геморой або випадання прямої кишки докучає більше ніж 10% представників людства. Думками про те, як позбутися випадання геморою, зайняті голови багатьох сучасних людей у віці від 30 років.

Випадають вузлики геморою за відсутності лікування, коли захворювання перетікає з гострої форми в хронічну. На цій стадії його розвитку саме й виникають ускладнення, одним з яких є обмеження й випадання вузлів.

У протікання геморою існує 4 стадії випадання вузлів. На кожній з них гемороїдальний вузол, що випав, у задньому проході поводиться по-різному.

 • Вузли лише випинаються в просвіт ануса під час дефекації, але ще не випадають. Це супроводжується виділенням крові;
 • Під час дефекації вузли випадають – але потім самостійно вправляються;
 • Випадання вузлів відбувається навіть у ході невеликого навантаження, вправити їх можна лише власною рукою;
 • Гемороїдальні вузли виходять не в анальний прохід – але за його межі (зовнішній геморой), і вправити їх уже не виходить.

Коли випадає запалений гемороїдальний вузол, лікування потрібно починати якомога раніше. Адже це симптом прогресування хвороби.

Той, хто на собі встигнув відчути, що таке випадання вузлів при геморої, лікування відкидати не буде. Але напевно стане шукати альтернативні його методи, що відрізняються меншою болісністю, ніж класична хірургія. Адже геморой, що випав у прямій кишці, і так доставляє безліч фізичних страждань. Людей, що відчула стійкий больовий синдром і дискомфорт під час кожної дефекації, інстинктивно шукає таке лікування, яке й від болю позбавить – і саме по собі виявиться безболісним.

Методи лікування збільшених гемороїдальних вузлів містять у собі:

 1. Консервативне лікування препаратами місцевої й системної дії (ректальні свічки й мазі);
 2. Інвазивне втручання (гемороїдектомія, дезартеризація, операція по методу Лонго);
 3. Малоінвазивні техніки (лігування вузлів латексними кільцями, інфрачервона фотокоагуляція, кріодеструкція, склеротерапія, електрокоагуляція).

Однак хірургічне лікування показане не всім. Для людей з гіпертонічною хворобою й судинною патологією воно може бути небезпечним. Так чим і як лікувати гемороїдальні вузли, що випали, цій групі пацієнтів? Невже залишити їх без лікування?

У жодному разі! Саме таким пацієнтам, а також тим, хто чутливий до болю й крововтрати, покликані допомогти безопераційні методики. Вони є гідною альтернативою класичної хірургії.

Інфрачервона коагуляція гемороїдальних вузлів має на увазі вплив на них екстремально високою температурою. Термічний опік лазером викликає некроз вузлової тканини – і вузол всихає. Метод актуальний для I і II стадії захворювання.

Як і де можна вилікувати гемороїдальні вузли в Україні, як прибрати випадання гемороїдальних вузлів з анального каналу без операції, знають проктологи медичного центру «ОН Клінік».

У спеціалізованому відділенні медичного центру «ОН Клінік» завжди можна одержати кваліфіковані консультації проктолога: як лікувати випадання гемороїдального вузла в задньому проході і як лікується гемороїдальний вузлик заднього проходу в медичному центрі, що практикує малоінвазивні методики.

Youtube ON Clinic

Доступно в медичних центрах:

Проктологія в Сумах
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік