Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Криптит

Криптит – це запалення в пазухах (сліпих кишенях) заднього проходу через наявність інфекції в криптах. Захворювання проявляється тяжкістю, почуттям печіння, зволоженням шкіри анального отвору, біллю в задньому проході.

Які симптоми криптиту?

Симптоми криптиту заднього проходу залежать від стадії захворювання, його поширеності і загального стану пацієнта:

  • поширений симптом – загальне почуття дискомфорту в задньому проході;
  • також багато звертають увагу на свербіж і печіння;
  • пацієнти відзначають і утруднене випорожнення;
  • це можуть бути болі різного характеру – тягнучі або гострі;
  • і нарешті виділення крові та гнійної сукровиці.

Діагностувати ж саме захворювання можливо тільки після аналізів та обстеження, виключивши інші фактори, які можуть викликати схожі симптоми, наприклад простатит.

Що це за хвороба?

Що являють собою криптити і що таке крипта? По всій області анального проходу до прямої кишки є своєрідні поглиблення, які можна представити у вигляді кишень – це і є крипти. Глибина крипт у всіх різна, і при підвищеній глибині крипт ймовірність розвитку криптиту ануса зростає. Запальні процеси в криптах зазвичай виникають через те, що вони погано випорожнюються і в криптах застоюються калові маси. Крім того, запори і проноси також можуть привести до травмування крипт прямої кишки каловими масами, що може викликати або загострити проблему.

Лікування криптиту – як лікувати захворювання?

Якщо у пацієнта діагностовано криптит, лікування слід почати якомога раніше – запальні процеси при криптиті можуть легко перейти в хронічну форму із-за поганого дренажу крипти, реінфекції вмістом кишечнику і незмінного травмування. А хронічна форма криптиту може привести до серйозних ускладнень – гострий і хронічний парапроктит, тріщини заднього проходу, запалення залоз анального отвору та ін.

Після того, як продіагностовано захворювання, лікування криптиту призначають виходячи з показань, використовуючи великий спектр можливих методологій та різні тактики. Медикаментозне лікування криптиту, запалення заднього проходу, зазвичай проводиться спеціальними медичними препаратами (мазі, свічки).

Майте на увазі, що при гострій формі захворювання терміни лікування будуть набагато менші. Якщо ж ви запустили його і хвороба перейшла в хронічну стадію, то існує варіант довгої терапії. Тому не відкладайте візит до проктолога, якщо виникли якісь проблеми. У будь-якому випадку сучасні методики дають вам можливість допомогти при всіх видах хвороби.

Якщо у Вас з’явився хоч один симптом з перерахованих, спостерігається дискомфорт в області ануса, терміново запишіться на прийом до проктолога «ОН Клінік». Обстеження у фахівця допоможе виявити різні порушення на ранніх стадіях. А це значно полегшує і прискорює повне вилікування.

Доступно в медичних центрах:

Проктологія в Сумах
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік