Безопераційне лікування тріщини заднього проходу

Як вилікувати анальну тріщину в задньому проході без операції? Як лікувати хронічну тріщину заднього проходу, ускладнену гемороєм? Хто лікує весь цей букет хвороб в Україні? Такі питання турбують багатьох наших співвітчизників. Адже людині найчастіше властиво затягувати з лікуванням – і приймати медичну допомогу тільки тоді, коли лікування геморою і тріщини прямої кишки без операції стає неможливим.

Стара хронічна тріщина заднього проходу, лікування хронічного запального процесу і рубцевих ускладнень (сторожового поліпу) – в таких ситуаціях єдиним виходом завжди вважалося класичне висічення скальпелем.

Тепер проктологи медичного центру «ОН Клінік» з повною впевненістю сміють запевнити своїх пацієнтів: швидке і ефективне лікування тріщини заднього проходу без операції в Україні – це реальна можливість. І вона стала такою завдяки впровадженню в проктологічну практику щадних малоінвазивних технологій.

Для тріщини прямої кишки лікування радіохвилями, перш за все, означає малоінвазивність. І це дуже важлива характеристика. Адже у оперативного втручання є один істотний недолік. Звичайно, воно забезпечує швидке і радикальне позбавлення від проблеми. Але такому лікуванню завжди супроводжує додаткова травматизація тканин, які і без того страждають від запалення. А діагностика і лікування анальної тріщини при запаленні, особливо хронічному, завжди вимагає від лікаря особливої уваги та обережності.

А малоінвазивність передбачає мінімальне травмування. І як результат – швидку репарацію післяопераційної рани і скорочення реабілітаційного періоду. Після хірургічного видалення і подальшого зняття швів регенерація тканин на місці розрізу відбувається протягом 3-4 тижнів.

Лікувати анальну тріщину без операції – це розумний підхід і до хвороби, і до організму пацієнта. Проктологи багатопрофільного медичного центру «ОН Клінік» в якості лікарської стратегії обрали саме цей шлях. На всіх етапах роботи задіяні нові методи і системи, завдяки яким здійснюються якісна діагностика і лікування геморою і тріщин заднього проходу в «ОН Клінік». Тепер для того, щоб ефективно лікувати тріщину прямої кишки, зовсім не обов’язково вдаватися до радикальних хірургічних заходів. Щадне висічення «Сургітрон» забезпечує мінімальну болючість, відсутність крововтрати, комфортний амбулаторний режим лікування і відновлення в короткий термін.

Безкровне висічення фісури лазером і радіоножем

Консервативна терапія фісури в проктології завжди передбачає комплексний підхід. Він складається з декількох основних моментів:

  • нормалізація випорожнень і покращення перистальтики кишечнику (дієта з великою кількістю рідини і рослинної клітковини, прийом м’яких проносних препаратів);
  • місцеве лікування (ректальні супозиторії, креми, мазі);
  • відмова від шкідливої ​​їжі та алкоголю.

Але таке лікування актуально тільки для гострої анальної тріщини, термін якої 1-4 тижні з моменту виникнення. Дефект, що існує понад трьох місяців (а саме такий вік хронічної тріщини), вже не реагує на консервативну терапію. Максимум, чого вдається досягти – це полегшити перебіг захворювання. Тобто, усунути симптоми: зменшити свербіж і печіння, частково усунути больовий синдром. Клінічні прояви часто поновлюються при твердому випорожненні або діареї. Тому лікування хронічної фісури прямої кишки в проктології завжди означало радикальні заходи. Іншими словами, видалення рубцевих тканин за допомогою хірургічного скальпеля.

Але тепер вилікувати фісуру анального проходу в Україні, навіть якщо вона носить хронічний характер, можна і без операції.

Лікування тріщини заднього проходу лазером інфрачервоного випромінювання (електрокоагуляція) також відноситься до сучасних безопераційних методик. Однак лазер найкраще працює з гострою анальною фісурою. Висічення фісур прямої кишки, що носять затяжний характер, рідко відбувається за допомогою одного тільки лазера.

Радіохвильовий скальпель в проктології зумів відповісти на питання, чи можна обійтися без операції в лікуванні анальної тріщини. У наш час радіохвильове висічення і лікування хронічної анальної тріщини є гідною альтернативою класичній хірургії.

Висічення анальної фісури радіохвильовим апаратом «Сургітрон» здійснюється без розрізу. Безконтактна радіочастотна система виконує випаровування рубцевих формувань протягом 15-20 хвилин.

Завдяки радіоножа «Сургітрон», проктологи центру «ОН Клінік» завжди готові підказати, як і чим вилікувати хронічну фісуру заднього проходу в найкоротші терміни.

Лазерне і радіохвильове видалення хронічної фісури ануса

Процес медикаментозної терапії фісур є симптоматичним видом лікування. Він усуває наслідок (змінені періанальні тканини, больовий синдром, спазм анального сфінктера), і то лише частково. Але не позбавляє від причини захворювання. Тому при такому лікуванні завжди зберігається ризик рецидиву. І тільки гостра анальна фісура при ранньому зверненні здатна повністю піддатися медикаментозній терапії.

Якісне видалення хронічної фісури в анальному проході можливе двома способами: класичним операційним і безопераційним. Інвазивне втручання відбувається з використанням стандартного скальпеля. У малоінвазивному лікуванні застосовуються два інструменти: радіочастотний скальпель і лазер. Показанням до їх використання є також і зовнішній (він же поверхневий) геморой, що так часто супроводжується тріщинами.

Паралельно з радіочастотним висіченням, в медичному центрі «ОН Клінік» проводиться лазерне висічення фісури анального отвору. І той, і інший метод називається ще припіканням.

Завдяки безконтактному впливу на живу тканину, лазерне видалення фісури відрізняється високою стерильністю. Але навіть воно поступається радіоскальпелю щодо безболісності та ефективності. Хороший результат досягається тільки при роботі зі свіжими розривами. А як позбутися від хронічної анальної тріщини?

Висікається стара фісура та її рубцеві ускладнення радіоножем «Сургітрон». Грубі тканини повністю випарюються, і в подальшому виразковим дефектам вже нема з чого буде формуватися.

Чи можна лікувати без операції фісуру і геморой? Можна! І анальні фісури будь-якого терміну давності, і зовнішній геморой успішно виліковуються в проктологічному відділенні медичного центру «ОН Клінік». Скільки коштує радіохвильовий метод видалення фісур анального отвору? Звичайно, вартість малоінвазивного лікування буде на порядок вище стандартного оперативного втручання. Але це завжди виправдана ціна. Післяопераційне відновлення відбувається швидко, а лікування призводить до повного одужання і високоестетичного результату.