Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Анальні тріщини

Анальная трещина заднего проходаАнальна тріщина заднього проходу являє собою поздовжній розрив, рану або виразку між зубчастої лінією і краєм анального каналу. Вона зазвичай розташована по середній лінії заднього півкола ануса. Це захворювання може виникнути в будь-якому віці, але частіше зустрічається у молодих людей. Гостра анальна тріщина і свербіж можуть з’явитися внаслідок частого випорожнення, проносу або навпаки запорів – при проходженні твердого випорожнення, а також як результат анального сексу. Анальна фісура після операції або при вагітності – також досить часте явище. Це захворювання – одна з найпоширеніших хвороб в проктології. Як вилікувати його, Ви дізнаєтесь нижче.

Розрізняють хронічні та гострі тріщини в анальному отворі. Хронічна анальна тріщина присутня більше декількох місяців і містить ознаки хронічного процесу – підняті краї, оголений м’яз сфінктера, гіпертрофована анальна бахромка і сторожовий горбок. Гостра тріщина зазвичай виникає після періодів запору або діареї, і у молодих може самостійно зникнути при нормалізації випорожнень.

Причини і симптоми анальної тріщини – від чого з’являються?

Чому з’являються тріщини в задньому проході та які ознаки порушення? Дане захворювання ануса зазвичай пов’язано з підвищеним тонусом сфінктера. При ураженні анального каналу, яке обумовлено запором і проходженням твердого стільця, або проносом, відбувається поверхневий розрив слизової оболонки біля заднього проходу. У рідкісних випадках гострі фісури заживають у пацієнтів самі після нормалізації випорожнень. Якщо загоєння не відбувається, хвороба може стати хронічною: як реакція на біль підвищується тонус внутрішнього анального сфінктера, тобто виникає спазм. Через підвищений тиск хронічна тріщина в задньому проході та кишечнику "ховається" за складками заднього проходу і не очищається, що призводить до її запалення.

Тріщина анального отвору при геморої

Причини і симптоми тріщини прямої кишки (рос. – трещины прямой кишки): однією з найпоширеніших причин виникнення анальних ран є порушення актів дефекації. Постійні запори приводять до того, що калові маси стають жорсткими і об’ємними – тим самим викликаючи розриви і фісури заднього проходу. Також серед частих причин тріщин заднього проходу навколо анального отвору знаходяться різні подразники – діарея протягом декількох днів, вживання в їжу подразнюючих спецій, деякі лікарські препарати, масований вихід жовчі.

До факторів ризику, що провокує тріщини біля заднього проходу, відносяться:

  • запори і діарея;
  • надмірна м’язова напруга під час акту дефекації;
  • видалення гемороїдальних вузлів;
  • застої жовчі.

Перші симптоми хронічної анальної тріщини на складці заднього проходу схожі на ознаки інших, більш серйозних проктологічних захворювань. Тому не можна допускати самостійну діагностику і лікування. При перших же симптомах необхідно записатися на консультацію проктолога.

Лікування тріщини прямої кишки

У разі діагностування цього захворювання лікування направляється на основну причину, яка спровокувала її виникнення. Також необхідно повністю відновити цілісність слизової оболонки прямої кишки та запобігти можливим ускладненням.

Близько 10 відсотків випадків лікування тріщини ануса не вимагає – загоєння відбувається самостійно, без фармакологічного втручання. Але тільки у людей до 30 років. Чим старше пацієнт – тим вище ризик розвитку хронічного захворювання. Ось чому обов’язково необхідно кваліфіковане лікування (видалення).

Якщо пацієнта турбує анальна фісура прямої кишки при геморої, лікування вимагає дотримання наступних правил:

  • дотримання гігієни в анальному отворі (обмивання промежини теплою водою після кожного акту дефекації);
  • нормалізація випорожнень (лікування запорів і діареї);
  • своєчасне лікування геморою.

Чим і як лікувати тріщину заднього проходу

При неефективності консервативного (свічки, мазі, ліки, які зміцнюють судини) лікування може знадобитися висічення тріщини в анальному проході та кишечнику. Дана операція хірургічним методом являє собою видалення загрубілих країв фісури ануса скальпелем і накладення швів для прискорення загоєння рани. Повне одужання зазвичай настає протягом 3-4 тижнів після операції.

Як і чим лікувати тріщину прямої кишки, і чому краще використовувати малоінвазивні методи? Тріщина прямої кишки в медичному центрі "ОН Клінік" висікається не скальпелем, а за допомогою радіохвильового апарату. Використовується спрямований пучок радіохвиль, з утворення випаровується рідина, при цьому не порушується цілісність здорових тканин і клітин – все зникає безслідно. Це практично безболісно і безпечно. А загоєння відбувається максимально швидко.

У деяких випадках операція з видалення анальної тріщини проводиться без маніпуляцій – за допомогою мазей (власна розробка "ОН Клінік"). Дія мазі направлена на зняття м’язового спазму і загоєння, видалення рани на вже розслабленому м’язі.

Youtube ON Clinic

Доступно в медичних центрах:

Проктологія в Сумах
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Маріуполі
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Ужгороді
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Проктологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік