Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Трофічні виразки

Трофічні виразки – це ураження шкіри та розташованих під нею тканин, що виникає внаслідок різних захворювань. Найпоширенішою локалізацією патології слугують нижні кінцівки, на долю яких припадає 70% випадків (ВООЗ).

Рану, яка не рубцюється протягом 6 тижнів, флебологи називають трофічною виразкою. Її наявність свідчить про серйозні порушення регенерації шкіри та мікроциркуляції крові. Небезпека патологічного ураження шкіри та прилеглих тканин полягає у високому ризику розвитку гангрени.

У медичному центрі «ОН Клінік» працюють досвідчені судинні хірурги та флебологи, які знають не лише чим очистити рану, але і як індукувати її загоєння, попереджаючи незворотні наслідки.

Чому з'являється трофічна виразка?

Трофічні виразки нижніх кінцівок можуть утворюватися через:

Хронічний застій і порушення балансу притоку/відтоку фізіологічних рідин (лімфа, артеріальна та венозна кров) і атрофія тканин нижніх кінцівок поступово призводить до появи трофічної виразки.

Симптомами прогресування патологічних змін шкіри та прилеглих тканин є:

  • потемніння та набряк;
  • ущільнення та поява ефекту «лакової» шкіри;
  • локальне запалення;
  • гематома;
  • схильність до утворення великих і глибоких ран при невеликих травмах;
  • біль і свербіж;
  • підвищення температури тіла й ін.

Чим небезпечне ігнорування ознак утворення та відсутність лікування трофічної виразки? Складність загоєння такого ушкодження призводить до інфікування рани, яке може викликати розвиток флегмони або сепсису. Наші фахівці наполегливо рекомендують звернутися за кваліфікованою допомогою та не чекати ситуації, коли трофічна виразка переходить у гангрену або розвивається серйозне зараження організму.

Також небажаними наслідками трофічної виразки можуть стати:

  • мікробна екзема;
  • піодермія;
  • бешихове запалення й ін.

Чому мокне трофічна виразка?

Відсутність нормальної мікроциркуляції крові при захворюваннях-провокаторах трофічної виразки, призводить до інтоксикації та кисневого голодування тканин ураженої ноги. Токсичні продукти розпаду клітин не виводяться з потоком венозної крові, а викликають усе більше нагромадження гнійного ексудату.

Чому пече трофічна виразка?

Неприємні відчуття, які супроводжують патологію, пояснюються локальними дегенеративними змінами. Так, причиною свербежу шкірних покривів є порушення кровообігу, прогресування якого викликає відчуття, що уражена шкіра «пече або горить».

До якого лікаря йти з трофічною виразкою?

Як уже згадувалося вище, з появою підозр на розвиток рани, що патологічно не загоюється, необхідно обов'язково звернутися до судинного хірурга або флеболога. Ці фахівці проводять діагностику та лікування судинних патологій, дають рекомендації з профілактики захворювань.

Щоб записатися на консультацію до лікарів медичного центру «ОН Клінік» залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте нам за цілодобовим телефоном, номер якого також зазначений на сайті.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік