Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен або варикоз – це патологія вен організму, що супроводжується порушенням венозного кровотоку. Згідно зі статистикою ВООЗ, варикозу схильні до 50% людей обох статей. Це захворювання характеризується важкими ускладненнями аж до нерухомості.

В основі захворювання лежить дефект венозних клапанів, при якому вони не здатні повністю закритися при перебігу крові вгору до серця. Деяка кількість крові залишається в порожнині вени. Внаслідок чого відбувається витончення і розтягування венозної стінки з утворенням «вузлів». Варикоз може розвиватися в венах стравоходу, нерідко спостерігається розширення вен малого тазу, але найбільш часто до нього схильні вени нижніх кінцівок.

Рух ніг забезпечується скороченням і розслабленням м'язових волокон, на тлі чого відбувається скорочувальна активність судинної стінки. Цей механізм забезпечує проштовхування крові від клапана до клапану, але недостатнє закриття клапана призводить до того, що все більша кількість крові застоюється, і все більше розширюються вени нижніх кінцівок.
Своєчасна діагностика і лікування здатні зупинити перебіг хвороби і попередити розвиток ускладнень. Флебологи в медичному центрі «ОН Клінік» проводять комплексне обстеження і призначають дієву схему терапії для відновлення циркуляції крові в венозному руслі.

Як розпізнати варикозне розширення вен?

Симптомами порушення венозного кровотоку і наявності запальних процесів у венах служать:

  • швидка стомлюваність при фізичних навантаженнях;
  • набряклість і відчуття болю, печіння в ногах;
  • поява гіперпігментації і судинних зірочок на шкірі;
  • судоми литкових м'язів (венозний застій);
  • тривале загоєння порізів і саден на ногах;
  • трофічні ураження шкіри (аж до мокли ран) і ін.

Незважаючи на те, що причина виникнення варикозу в спадкової схильності, існує ряд факторів, що збільшують ризик його прояву:

Чим небезпечно варикозне розширення вен?

Запальні процеси в венах і застій крові поступово призводять до того, що в них утворюються кров'яні згустки - тромби. Наявність великого тромбу небезпечно не тільки тим, що він перешкоджає повноцінному кровотоку, він може відірватися і закупорити інший магістральну судину (тромбоемболія, інфаркт, інсульт).

Варикоз і застійні процеси в органах малого таза можуть спровокувати геморой, порушення в сфері гінекології у жінок і стати причиною варикоцеле у чоловіків.

Венозний тиск викликає підвищення тиску у всій судинній системі, що призводить до уповільнення припливу артеріальної крові до тканин, гіпоксії і загибелі клітин органів.Висока ймовірність і ризик розвитку ускладнень при варикозі обумовлюють необхідність відвідування фахівця при появі його перших ознак. Завдяки сучасним методам лікування, стало можливим попередити наслідки захворювання і нормалізувати кровообіг за короткий період часу.

Наші лікарі звертають вашу увагу, що лікування народними засобами, як і лікування в домашніх умовах не тільки малоефективне, воно може істотно погіршити ситуацію.
Цілодобовий запис на консультацію і лікування у флеболога «ОН Клінік» проводиться за допомогою заявки на сайті або дзвінка в медичний центр за вказаними номерами телефонів.

Доступно в медичних центрах:

Флебологія в Харкові
(м. Пушкінська)
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік