Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Атеросклероз

Практично всі захворювання серцево-судинної системи, які за даними ВООЗ стають причиною понад 50% смертей, є наслідком атеросклеротичного ураження стінок кровоносних судин.

В основі атеросклерозу лежить порушення обміну речовин, яке приводить до відкладення (облітерації) холестеринових бляшок, які звужують просвіт судин аж до їх закупорки. В результаті звуження діаметра судин виникають серйозні порушення кровообігу і утворення тромбів. Згідно ступеня закриття судини розрізняють нестенозуючий (до 50% просвіту) і стенозуючий атеросклероз (більше половини діаметра).

Своєчасне виявлення захворювання і грамотне його лікування дозволяють зупинити розвиток патології, відновити повноцінне постачання всіх тканин організму киснем і поживними речовинами.

Кваліфіковані лікарі медичного центру «ОН Клінік» володіють знаннями і досвідом для максимально швидкого визначення причини виникнення захворювання і ефективного його усунення.

Провокаторами утворення та відкладення холестеринових бляшок на стінках судин служать:

 • цукровий діабет і варикоз (наслідком яких може стати облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок);
 • порушення ліпідного обміну (дисбаланс синтезу і виведення холестерину);
 • артеріальна гіпертензія (що викликає зміну проникності стінок судин);
 • генетична схильність;
 • наявність шкідливих звичок (куріння, алкоголізм);
 • неправильне харчування;
 • гіподинамія та ін.

Чим небезпечний атеросклероз?

Залежно від локалізації патології в судинному руслі, наслідками атеросклерозу можуть стати:

 • ішемічна хвороба серця (внаслідок звуження коронарних судин);
 • поява аневризми аорти (внаслідок атеросклерозу аорти);
 • ішемічний інсульт (при ураженні судин головного мозку);
 • кульгавість, гангрена стоп і гомілки (при атеросклерозі артерій нижніх кінцівок);
 • інфаркт і некроз кишечника (при закупорці брижової артерії) і ін.

Хто лікує атеросклероз судин?

Діагностику та лікування захворювань судин проводить лікар-флеболог. Записатися до нього на прийом необхідно при появі перших ознак порушення кровотоку: видима судинна сітка, тяжкість і набряклість в ногах, задишка і запаморочення, болі за грудиною. Основна небезпека атеросклерозу полягає в його відсутності симптомів на ранній стадії протікання.

При підозрах на наявність патології проводяться клінічні дослідження, які включають в себе:

Раннє діагностування патології забезпечує високу результативність лікування і істотно знижує ризик розвитку наслідків дефіциту кровопостачання. Для терапії захворювання нерідко застосовуються препарати для розширення судин і корекції артеріального тиску, а також засоби, що зменшують рівень холестерину в крові.

Пацієнти медичного центру «ОН Клінік» окрім індивідуальної схеми лікування отримують ряд рекомендацій по профілактиці атеросклерозу судин. Також на консультації ви отримаєте вичерпну інформацію про те, скільки лікується атеросклероз і чи можна позбутися від атеросклерозу назавжди.

Для того щоб записатися на прийом до флеболога або судинного хірурга нашого медичного центру, ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати за вказаним номером телефону. Дзвінки приймаються цілодобово.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік