Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Флебологія

Варикоз називають хворобою цивілізації – його провокує малорухливий спосіб життя та незбалансоване харчування.

Невеликі судинні зірочки на ногах спочатку не впливають на якість життя, але без лікування вени згодом подовжуються, розширюються, з'являються некрасиві опуклі вузли.

Ми приймаємо з:

Результатом варикозної хвороби може бути інвалідність. Тому за перших ознак захворювання необхідна консультація флеболога.

Що таке флебологія?

Флебологія – наука про будову венозної системи людини. Це розділ судинної хірургії, який займається вивченням захворювань вен, а також способами їх діагностики й лікування. Переважна більшість захворювань сконцентрована в нижніх кінцівках, де судини найдовші. Лікує вроджені або набуті хвороби венозних судин лікар-флеболог.

Захворювання вен і судин

Проявляються венозні патології варикозним розширенням вен нижніх кінцівок, тромбофлебітом, трофічними виразками. Ці хвороби взаємозалежні, тому що під час варикозу порушується й уповільнюється кровообіг, а це призводить до запалення венозної стінки й утворення тромбів, порушення трофіки тканин і виразок.

Захворювання вен мають характерні ознаки, за якими легко визначити в себе наявність хвороби:

 • на шкірі ніг з'являються судинні прожилки червоно-фіолетового кольору;
 • по ходу пролягання вен, на окремих ділянках помітне їх випинання;
 • в ураженій області спостерігаються болісні відчуття;
 • шкіра в місці тромбозу стає набряклою і блискучою;
 • удень швидко настає втома ніг;
 • уночі з'являються судоми.

Варикоз не проходить сам по собі, його потрібно лікувати. Якщо не лікувати, хвороба буде прогресувати й може призвести до серйозних наслідків:

 • трофічних виразок;
 • тромбозу глибоких вен;
 • інсульту
 • тромбоемболії легеневої вени (ТЕЛА).

Як лікують хвороби вен і судин?

У міжнародному медичному центрі «ОН Клінік» застосовуються прогресивні методи лікування варикозу, тромбофлебіту, хронічної венозної недостатності, судинних зірочок, флебопатії. Перевірені методики дозволяють обійтися без травмуючи операцій з розсіченням тканин.

Діагностика захворювання передбачає ультразвукову доплерографію (дуплексне сканування) судин з кольоровим картуванням кровообігу. Глибокий аналіз стану вен пацієнта й консультації з лікарями суміжних спеціальностей дозволяють установити точний діагноз. На підставі отриманої інформації флеболог приймає рішення щодо методу й тактики лікування.

Лікування залежить від стадії розвитку хвороби. Якщо пацієнт звернувся по допомогу на початковій стадії захворювання, йому буде досить консервативного лікування з використанням компресійного трикотажу й приймання ліків. Лікарська терапія полягає в застосуванні флеботоніків, протитромбозних препаратів, антикоагулянтів, нестероїдних засобів.

На пізніх стадіях захворювання застосовуються малоінвазивні методики судинної хірургії:

 • радіочастотне лікування
 • склеротерапія

Ці сучасні методи лікування варикозного розширення вен ефективні, і за багатьма параметрами перевершують хірургічне втручання. Лікування проходить амбулаторно, процедури не вимагають наркозу й не залишають рубців на шкірі. Венозний відтік у венах після склеротерапії або радіочастотної коагуляції нормалізується, зникає важкість у ногах, якість життя пацієнта відновлюється.

Раннє лікування варикозу завжди дає гарні клінічні результати й здатне запобігти розвитку ускладнень. Приводом для звернення до флеболога повинні стати перші симптоми венозних порушень, спадкова схильність. У групу ризику потрапляють також хворі діабетом і жінки в період гормональних змін, коли слабшає тонус вен. Консультацію флеболога обов'язкова на етапі планування вагітності.

Захворювання вен легше попередити, ніж займатися їхнім тривалим лікуванням. З метою профілактики «ОН Клінік» запрошує населення на щорічні профогляди.

Послуга доступна у містах: