Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Дитяча урологія

Дитяча урологія - це галузь медицини, що спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань сечостатевої системи у дітей (уретра, сечоводи, сечовий міхур і нирки).

Згідно зі статистикою ВООЗ вроджені аномалії будови і функціонування даної системи органів спостерігаються у 30% новонароджених. Своєчасне виявлення і терапія дозволяють максимально ефективно усунути урологічну патологію і запобігти ускладненням.

Лікарі-урологи дитячої поліклініки медичного центру «ОН Клінік» мають великий досвід у визначенні патологій урогенітального тракту дітей і підборі максимально ефективного способу їх лікування. Крім індивідуального курсу терапії, батькам видається схема профілактичних заходів для відновлення і збереження здоров'я організму дитини.

 Що таке дитяча урологія?

Причинами розвитку порушень в роботі сечовивідної системи можуть бути як вроджені аномалії (гідронефроз, крипторхізм, міхурово-сечовідний рефлюкс та ін.), так і патогенні мікроорганізми (уретрит, цистит та ін.). Нерідко захворювання виникають, як наслідок вже наявних хвороб (запалення або паразити в статевій системі, захворювання ШКТ та ін.).

Лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань сечовидільної системи дитини, - це дитячий уролог.

Найбільш поширеними захворюваннями в дитячій урології вважаються:

  • запальні та нейрогенні порушення діяльності сечового міхура (цистит, енурез і ін.);
  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • аномалії зовнішніх статевих органів у хлопчиків (гіпоспадія, кіста придатка яєчка і ін.);
  • вроджені вади розвитку верхніх і нижніх відділів сечовивідних органів;
  • патологія надниркових залоз і ін.

Також у компетенції дитячого уролога знаходяться патології крайньої плоті у хлопчиків: фімоз, парафімоз, запалення і інші.

Згідно з даними ВООЗ у ранньому дитячому віці (до 3 років) у більше 5% дітей інфекційні захворювання урогенітального тракту спостерігаються в хронічній формі, що пов'язано зі слабкою виразністю клінічних симптомів на ранній стадії патології.

Симптомами, що свідчать про порушення в роботі сечовидільної системи, служать:

  • зміна характеристик сечі (колір, кількість, наявність домішок);
  • біль і печіння в паховій області;
  • нетримання сечі;
  • почервоніння і набряк зовнішніх статевих органів;
  • інтоксикація (слабкість, дратівливість, втрата апетиту і ін.) і ін.

Ми рекомендуємо записатися на консультацію до дитячого уролога при виникненні перших ознак порушень, оскільки раннє виявлення дозволяє усунути патологію максимально результативно.

 Як проходить прийом у дитячого уролога?

Проходження огляду у дитячого уролога не вимагає спеціальної підготовки. На прийомі лікар аналізує скарги і проводить урологічний огляд (пальпація живота і нирок, огляд зовнішніх статевих органів та ін.). При необхідності призначаються додаткові методи обстеження (аналіз сечі і крові, бакпосев сечі, УЗД нирок і ін.) і консультації суміжних дитячих фахівців (педіатр, нефролог або гінеколог).

Плановий профілактичний огляд у дитячого уролога обов'язково проводиться до 1 року і коли дитині буде 3 роки, починаючи з 14-річного віку, відвідування даного лікаря стає щорічним.

Запис до дитячого уролога медичного центру «ОН Клінік» проводиться за допомогою заповнення заявки на сайті клініки або дзвінка за вказаними номерами телефону.

Послуга доступна у містах: