Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Тонзиліт

Піднебінні мигдалики (гланди) є частиною імунної системи організму. Їх призначення – зловити, запам'ятати і знешкодити інфекцію, що потрапила в глотку. З ослабленням імунітету гланди з інфекцією не справляються, виникає запалення тканин піднебінних мигдалин, розвивається хвороба. При частих запаленнях всередині гланд формуються гнійні пробки. В результаті орган із захисними функціями перетворюється в осередок інфекції, і тоді ставиться питання про видалення мигдалин.

Що таке тонзиліт?

Тонзиліт - це запальний процес у піднебінних мигдалинах, збудником якого є віруси і бактерії. Захворювання інфекційне, передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової, може мати гострий та хронічний перебіг. Гостра форма носить назву ангіна. Найчастіше збудниками її виступають бактерії стрептококів, викликаючи бактеріальний тонзиліт.

Загальні симптоми тонзиліту:

 • збільшені червоні мигдалини;
 • першіння і печіння в горлі;
 • біль при жуванні і ковтанні;
 • збільшення і хворобливість лімфовузлів;
 • висока температура, головний біль, загальна слабкість.

Залежно від ступеня ураження горла і мигдаликів виділяють кілька видів тонзиліту. Найпростіша форма гнійного тонзиліту – катаральна ангіна при неефективному лікуванні може перейти в фолікулярну або в лакунарну, у міру прогресування хвороби.

Вірусний тонзиліт, на відміну від бактеріального, супроводжується нежиттю, іноді кашлем, проходить без гнійних процесів в мигдалинах і без температури до 39 градусів.

Хронічна форма виникає на тлі розвитку ГРВІ та частих ангін, особливо, якщо пацієнт займався самолікуванням або перервав призначений курс лікування.

Як лікувати хронічний тонзиліт?

Особливість хронічного тонзиліту в його утрудненому лікуванні. Хвороботворні бактерії, які знаходяться в глибині лімфатичних тканин мигдалин в пасивному стані, очікують своєї години. Переохолодження, стрес, знижений імунітет створюють для них сприятливе середовище, і починається чергове загострення хронічного тонзиліту.
Періоди загострення змінюються періодами ремісії. Якщо їх не використовувати для загартовування організму і зміцнення імунітету, бездіяльність може призвести до хронічного декомпенсованому тонзиліту, коли мигдалини вже перестають виконувати свою захисну функцію.

У медичних центрах «ОН Клінік» для лікування гострої форми захворювання, а також при загостренні хронічного тонзиліту застосовуються антибіотики. Вони швидко пригнічують ріст патогених бактерій, і покращують стан пацієнта.

Препарат, дозування і тривалість лікування отоларинголог призначає після обстеження і встановлення точного діагнозу. В стадії ремісії перевага віддається антигістамінним препаратам, антисептичним спреям і інгаляціям з лікарськими засобами. З їх допомогою знімається набряклість мигдалин.

Комплексна терапія спрямована на знищення збудника хвороби, усунення хворобливих симптомів і відновлення тканини мигдалин.

Для їх регенерації в медичному центрі застосовуються фізіотерапевтичні процедури:

 • промивання мигдалин від гнійного вмісту класичним методом;
 • вакуумне промивання;
 • вакуумно–іригаційне промивання;
 • лазеротерапія;
 • фонофорез;
 • магнітотерапія.

Щоб підвищити стійкість організму до стафілококів і стрептококів і не допустити наслідків тонзиліту у вигляді ускладнень на нирки, серце, суглоби, паралельно призначаються засоби для підвищення місцевого і загального імунітету.
При своєчасному зверненні в медичний центр і дотриманні всіх рекомендацій лікаря, прогноз лікування сприятливий. Запис на консультацію до ЛОРа цілодобова.

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік