Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Видалення сторонніх предметів з вуха, горла, носу

Жоден орган або анатомічна область організму не страждають так само часто від попадання в них сторонніх предметів, як ЛОР органи. До цього сприяє їх анатомо–фізіологічні особливості. При проникненні стороннього тіла в горло, ніс, вуха можуть постраждати життєво важливі органи і великі кровоносні судини голови.

Це стосується не тільки дітей, що завдають собі шкоди несвідомо. Дорослі не менше схильні до небезпеки при необережній взаємодії з дрібними предметами. У таких випадках не можна зволікати, а потрібно терміново звертатися за медичною допомогою. У лікаря є для цього необхідні інструменти і діагностичне обладнання.

Які можуть бути сторонні тіла?

Це побутові предмети, частини їжі, живі організми, найчастіше дрібні:

  • насіння і фруктові кісточки;
  • ґудзики, монети, намистини;
  • цвяхи, шурупи, шпильки;
  • риб'ячі і м'ясні кістки;
  • зубні протези;
  • комахи.

Симптоматика наявності чужорідного тіла залежить від місця його локалізації, але майже завжди – це дискомфорт і біль. Первинна реакція на предмет проявляється спазмами, кашлем, чханням, сльозотечею.

Як відбувається видалення сторонніх тіл з ЛОР органів?

Видалення предметів з носа легко здійснити сяканням з відповідної ніздрі, якщо предмет знаходиться неглибоко. Якщо ж предмет округлий, і він глибоко і щільно застряг в носових ходах – це тільки до лікаря, який буде витягувати його тупим гачком.

Якщо дитина приховала від батьків факт наявності у неї в носі дрібного предмета, який їй особливо не заважав, то тривале перебування там стороннього тіла може привести до формування носового каменю (ринолітів). Виявити його можуть випадково, і витягти ріноліт буде набагато складніше, ніж дрібний предмет. Батькам потрібно бути уважнішими до підозрілих маніпуляцій дитини зі своїм носом.

Видалення чужорідного тіла з порожнини вуха

Мошки, комарі, таргани, які заповзли, докучають неприємними пересуваннями в вусі, але впоратися з ними самостійно буває неможливо. Якщо комаха не виповзає назовні, видаляти його повинен отоларинголог.

Намистини, ґудзики, кісточки, насіння в вусі турбують менше, невідкладна допомога не потрібна, але видалити їх самостійно практично неможливо, і візит до лікаря для видалення предметів з вуха необхідний. Особливо складно доведеться з горошинами і квасолинами, які встигають набрякнути в вусі від вологи і сірки. Їх попереднє зневоднення займе 2-3 дні.

Буває, що при купанні затікає вода в вухо, але після звичних маніпуляцій з постукуванням і підстрибування вона з нього не витікає. Якщо більше доби вухо залишається закладеним, пора йти до лікаря. Можливо, там була сірчана пробка, а розмокнувши, вона розбухла і перекрила слуховий прохід.

Видалення чужорідного тіла з ротової частини глотки

У глотці можуть застрягти гострі частини їжі, такі як риб'ячі кістки, лушпиння від злаків. Якщо застрягла кістка в горлі, а застрягти вона може в дужках і лакунах піднебінних мигдалин, або в мигдалині кореня язика, з'являється біль колючого типу, що підсилюється при ковтанні і розмові.

Лікар видаляє кістку з порожнини рота натщесерце, або збризкує глотку пацієнта, щоб зняти підвищений глотковий рефлекс. Видалення предметів з глотки проводиться довгим пінцетом або гортанними щипцями, після чого призначається полоскання антисептиком.

У медичному центрі «ОН Клінік», оснащеному сучасним діагностичним і лікувальним обладнанням, для видалення сторонніх тіл з носа, вуха і глотки використовується ендоскопічна апаратура і спеціальні інструменти. Всі маніпуляції з видалення виконуються максимально дбайливо.

Відвідайте лікаря обов'язково, не чекаючи ускладнень і наслідків при потраплянні чужорідних тіл в ЛОР органи. Запис до отоларинголога цілодобово.

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік