Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Видалення сірчаної пробки

Вушний секрет (сірка) виробляється у внутрішньому вусі сірчаними залозами і захищає органи слуху від інфекцій, води і пилу. У здорової людини сірка самостійно виходить в зовнішнє вухо при розмові і жуванні. У цьому випадку легко прочистити вухо, видаливши ватною паличкою сірку, що з'явилася на виході. При надмірному виробленню секрету, під впливом несприятливих факторів, сірка може затвердіти, утворивши сірчану пробку у вусі. Коли пробка перекриває зовнішній слуховий прохід на 70% і більше, людина починає гірше чути.

Симптоми сірчаних пробок у вухах

Крім зниження гостроти слуху виникають і інші типові ознаки закупорки слухового проходу:

  • у вусі з'являються шум і шелест;
  • виникає відчуття закладеності;
  • при розмові в вусі чується відлуння власного голосу;
  • може з'явитися свербіж в зовнішній частині слухового проходу.

Якщо ви не знаєте, що таке сірчана пробка, але описані симптоми присутні, можливо, сірка вже зібралася і дає про себе знати. Спочатку вона має м'яку пастоподібну консистенцію, потім переходить в пластиліноподібну, і чим більше часу там знаходиться, тим щільніше і жорсткіше стає.

Причиною накопичення сірки може стати витягнутий звивистий слуховий канал, при якому природний спосіб виведення надлишків сірки утруднений, а застосування ватних паличок тільки посилює проблему. До утворення вушних пробок ведуть шкірні захворювання і запальні процеси в вусі. Занадто часте використання навушників з плеєрами і телефонами теж може стати причиною затримки сірки у вусі.

Як позбутися сірчаних пробок у вухах

Проявляє себе вушна пробка при великих розмірах, особливо, коли розбухає після контакту з водою і повністю перекриває слуховий прохід. На питання – чи може сірчана пробка вийти сама, однозначної відповіді немає. Є випадки, коли вона сама виходить під гарячим душем або в лазні, але розраховувати на це не варто.

Намагатися розблокувати вушний канал і позбутися від сірчаного згустку самостійно теж не варто – надто великий ризик травмувати перетинку або інфікувати вушний канал.

Тільки ЛОР лікар зможе вибрати і застосувати правильну методику видалення сірчаної пробки в кожному конкретному випадку і прочистити вухо пацієнтові:

  • якщо сірчаний згусток ще м'який, лікарю буде досить промити вухо сильним струменем теплої води;
  • щоб видалити більш тверду вушну пробку, йому доведеться спочатку розм'якшити її до повного розчинення інфільтрату;
  • сухе видалення застосовується при дуже твердому згустку, отоларинголог виконує його спеціальними інструментами.

Для встановлення наявності сірчаних згустків проводиться огляд слухового проходу за допомогою звичайного отоскопа або його сучасного аналога – відеоотоскопа. Отоскопія є найбільш інформативною процедурою в отоларингології при діагностиці вушної пробки.

Тривале знаходження сірчаного згустку в вусі може привести до пролежнів у слуховому каналі і до невралгії з головними болями і мігренню. З віком ці проблеми виникають все частіше, і щоб не втратити слух остаточно, потрібно звертатися до отоларинголога.
У відділенні отоларингології в медичному центрі «ОН Клінік» проводять діагностику і видалення сірчаних пробок. Запис до ЛОРа цілодобово.

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік