Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

​Фарингіт

Фарингіт – це респіраторне захворювання, при якому запальний процес зосереджений на задній стінці слизової оболонки і лімфоїдній тканині глотки. Найчастіше хвороба виникає на тлі ГРВІ. При риніті інфекція з носа поширюється в глотку, хвороботворні мікроби потрапляють на багату кровоносними судинами слизову і негайно атакуються клітинами імунної системи. Виникає вогнище запалення різної поширеності і глибини. Розрізняють дві його основні форми: гострий фарингіт і хронічний.

Причини виникнення та ознаки фарингіту

Причиною фарингіту є вірусна або бактеріальна інфекція, яка поширюється на всі три відділи глотки і провокує розвиток фарингіту або ларингіту. Відмінність фарингіту від ларингіту полягає в локалізації запального процесу. Фарингіт розвивається у верхній частині горла на слизовій, а ларингіт спускається нижче і вражає гортань і голосові зв'язки.

При гострій формі вірусний фарингіт розвивається стрімко, але при активному лікуванні з перших ознак захворювання так само швидко за тиждень проходить.

Основні симптоми захворювання в гострій стадії:

  • сухість, печіння і першіння в горлі;
  • неприємні відчуття при ковтанні;
  • сухий кашель з больовими відчуттями в горлі;
  • задня стінка і піднебінні дуги червоні і запалені;
  • збільшуються підщелепні лімфатичні вузли.

Хронічна форма виникає внаслідок тривалого запального процесу на слизовій оболонці глотки. Цьому сприяють часті простудні захворювання і недолікований бактеріальний фарингіт. При розвитку хронічної форми фази ремісії чергуються із загостреннями, особливо навесні і восени, симптоми то посилюються, то слабшають, але менш виражені, ніж при гострій формі.

Як проходить лікування фарингіту?

Будь-яка форма фарингіту вимагає визначення типу інфекції і джерела її походження, а лікування буде залежати від збудника, що викликав хворобу. Якщо інфекція бактеріальна, потрібно приймати антибіотики, якщо вірусна – це полоскання, зрошення, інгаляції, антимікробні льодяники. Встановити причину і призначити правильне лікування зможе тільки отоларинголог.

Це особливо важливо, якщо мова йде про лікування фарингіту при вагітності. Тільки лікар може визначити етіологію хвороби і прийняти рішення про доцільність застосування антибіотиків, щоб зберегти здоров'я матері і не нашкодити дитині.

У медичних центрах «ОН Клінік» для встановлення діагнозу лікар проводить огляд глотки, бере мазок зі слизової на мікробіологічне дослідження і визначає, в якій формі протікає хвороба. Найлегша форма – катаральна, більш складна – гранулезний фарингіт, який здатний перейти в ще більш важкий тип патології – атрофічний фарингіт.

Встановивши правильний діагноз, лікар визначає методи лікування. Першочерговим завданням є купірування неприємних відчуттів, таких як першіння в горлі і сухий кашель. Не всі знають, як лікувати кашель при фарингіті, який пов'язаний з роздратуванням стінки глотки і не супроводжується виділенням мокроти.

Для його лікування призначають:

  • препарати для пригнічення кашльового центру;
  • закапування в ніс ліків на масляній основі;
  • ліки для зниження чутливості слизової глотки до подразнення.

Подальше лікування буде залежати від причини виникнення захворювання. Якщо хвороба достовірно має бактеріальну природу, в терапії будуть присутні антибіотики. Якщо природа захворювання алергічна, і запальний процес викликаний певним подразником, алергічний фарингіт лікуватимуть антигістамінними препаратами.

Лікування в медичних центрах «ОН Клінік» дозволяє не тільки усунути симптоми фарингіту, але і вилікувати його, не допустивши можливих ускладнень.
Запис до ЛОРа в відділення отоларингології проводиться цілодобово.
 

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік