Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Отит

Отит – це запальний процес в порожнині вуха. Анатомія вуха представлена трьома взаємопов'язаними відділами, що відрізняються своєю будовою і функціями (зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо). Запальні процеси в кожному з відділів теж протікають по–різному. Залежно від місця локалізації запалення розрізняють отит зовнішнього вуха, середнього вуха, внутрішній отит. Середнє вухо піддається запаленню частіше за інших.

Симптоми отиту

Залежно від природи захворювання отит набуває гостру або хронічну форму. Гостра розвивається стрімко і супроводжується сильним болем. Хронічна форма – це наслідок не вилікуваної гострої, коли періоди загострення хвороби чергуються з періодами ремісії.
Природа захворювання майже завжди інфекційна – бактерії, віруси, грибки, а сам запальний процес вторинний. Інфекція може проникати в порожнину середнього вуха не тільки з носоглотки, а також через травмовану барабанну перетинку і при попаданні в вухо холодної води. Закиданню мокротиння в вухо сприяє занадто інтенсивне сякання.

Загальна картина розвитку гострого отиту характеризується наступними симптомами:

 • почуття закладеності і шум у вусі;
 • стріляючі, пульсуючі болі, що посилюються до ночі;
 • біль віддає в зуби і голову, особливо при ковтанні та чханні;
 • температура підвищується до 38-39 градусів;
 • істотно знижується слух.

На наступній стадії, через 2-3 дня, проявляються симптоми гнійного отиту:

 • зі слухового проходу виділяється гній;
 • біль стає менш вираженою;
 • температура знижується;
 • біль зникає.

Виділення з вуха при отиті утворюються як при гострій, так і при хронічній формі захворювання. Виділення свідчать про те, що запалення протікає за нормальною схемою, прокол робити не потрібно, барабанна перетинка перфорувалася самостійно, щоб випустити скупчення гною.

На відновлювальній стадії витикання гною припиняється, барабанна перетинка заростає, слух відновлюється.

Що робити при отиті вуха?

Отит відноситься до тих захворювань, які не проходять самі без лікування, а ускладнення при отиті зачіпають не тільки органи слуху. Наслідки неправильного лікування можуть обернутися менінгітом, парезом лицьового нерва, проблемою зі слинною залозою, абсцесом мозку і сепсисом.

Тому, при виникненні болю у вухах, проблеми зі слухом, потрібно звертатися до ЛОРа. Якщо хворий звернувся до лікаря в перші 48 годин після появи ознак хвороби, захворювання добре піддається лікуванню. Якщо час упущено, бактерії вже встигли розмножитися, і хвороба перейшла в гнійну стадію, лікування може затягнутися.

У медичних центрах «ОН Клінік» для досягнення максимального лікувального ефекту прийом антибіотиків поєднується із застосуванням вушних крапель. Препарати підбирає і призначає отоларинголог після встановлення діагнозу.

Після проходження основного лікувального курсу проводиться відновлювальна і розсмоктуюча терапія із застосуванням фізіотерапевтичних процедур. Комплексний підхід до лікування виключає загрозу втрати слуху при отиті і спрямований на його відновлення при часткової втрати.

У медичному центрі розроблена щадна методика усунення болісних відчуттів і лікування отиту під час вагітності. Курс антибіотиків при лікуванні гнійної форми не виключається, але підбирає їх ЛОР вкрай обережно, рішення приймається спільно з гінекологом, виходячи з термінів вагітності і тяжкості перебігу хвороби.

Застосовуються фізіотерапевтичні процедури, що сприяють усуненню запальних процесів в порожнині вуха:

 • УВЧ терапія для відновлення мікроциркуляції крові;
 • опромінення уражених тканин УФ–промінням для знищення бактерій;
 • продування по Політцеру для відновлення прохідності євстахієвої труби.

Записатися на прийом до отоларинголога в «ОН Клінік» можна по телефону і на сайті, лікування почнеться вже на першому візиті.

 

Доступно в медичних центрах:

Отоларингологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Отоларингологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік