Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Гіперметропія

Далекозорість або гіперметропія може спостерігатися як у дітей, так і в дорослих. Ця патологія зорової системи не дає очам можливості чітко сфокусуватися на об'єкті, особливо поблизу. У результаті погіршується якість життя людини.

Що таке далекозорість?

Патологія призводить до того, що видимий об'єкт стає нечітким через відсутність фокусування променів на сітківці ока (вони сходяться як би поза нею). Якщо не лікувати порушення, погіршується гострота зору, працездатність, підвищується стомлюваність і дратівливість. У підсумку збільшується ризик не лише подальшого погіршення гостроти зору, але й появи головних болів, зміни артеріального тиску.

Своєчасне реагування на проблему та щорічне проходження профілактичних оглядів у лікаря-офтальмолога допоможе уникнути небезпечних наслідків погіршення зору.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 314 млн. людей страждають порушенням зору, серед яких найчастіше діагностують нескоректовані аномалії рефракції очей (короткозорість, далекозорість). Це основна причина погіршення зору у світі.

У більшості випадків, у дітей діагностують слабкий ступінь порушення зору через несформовану структуру зорової системи. Лікарі називають це природнім явищем. З віком дефект минає у результаті збільшення розмірів очного яблука. Якщо цього не відбувається, дитині необхідна офтальмологічна допомога. Як правило, маленьким дітям досить правильно підібрати окуляри, щоб вирішити проблему. У міру дорослішання підбираються ефективніші методи лікування (наприклад, апаратна корекція зору) і лінзи.

Причини гіперметропії

Щоб призначити лікування, лікар повинен визначити, від чого розвивається далекозорість. Порушення є наслідком уродженого дефекту органа зору.

Розрізняють такі ступені гіперметропії:

  • слабку, коли порушення не перевищує двох діоптрій і обумовлене віковими особливостями (частіше зустрічається в дітей);
  • середню – від 2 до 5 діоптрій і вимагає постійної корекції лінзами, окулярами;
  • високу – вище 5 діоптрій, що передбачає постійне використання оптики.

Установити ступінь захворювання може лише офтальмолог після комплексного обстеження очей.

Симптоми далекозорості

Далекозорість, у першу чергу, проявляється швидкою стомлюваністю очей, зниженням концентрації уваги, сльозотечею. Ігнорування планових офтальмологічних оглядів призводить до того, що хвороба прогресує.

Виявивши перші ознаки далекозорості в дітей і дорослих, звертайтеся до офтальмолога. Комплексне обстеження органа зору допоможе підтвердити або спростувати наявність гіперметропії.

Діти, на відміну від дорослих, рідко скаржаться, що призводить до пізнього виявлення цієї аномалії. Щоб розглянути об'єкти зблизька, вони починають надміру напружувати зір. Згодом це призводить до появи інших захворювань очей через перенапругу. Наприклад, спазмів акомодації (тривала перенапруга очних м'язів). Щоб уникнути цього, потрібно регулярно ходити на профілактичний прийом до дитячого офтальмолога. Про порушення зору в дітей можуть говорити часті сльозотечі, небажання читати або писати, постійна дратівливість і скарги на втому, запальні захворювання повік.

Пройти ефективне лікування далекозорості в дітей і дорослих можна в медичних центрах «ОН Клінік». Терапія базується на використанні апаратного лікування та фізіопроцедурах.

Профілактика далекозорості полягає в ранній діагностиці захворювання, веденні здорового способу життя, раціональному розподілі зорового навантаження, правильній організації навчального та робочого місця. Для підтримки зору потрібно виконувати гімнастику для очей. Спеціальні вправи, рекомендовані лікарем, допомагають зміцнити очні м'язи.

Короткозорість і далекозорість: у чому різниця?

На відміну від далекозорості короткозорість (міопія) – порушення, під час якого людина не бачить предмети, розташовані на далекій відстані. Тобто промені заломлюються перед сітківкою. У підсумку зображення стає нечітким. Захворювання може розвиватися в будь-якому віці, високому ризику піддаються діти. Як правило, причина ховається в надмірному навантаженні на очі, офтальмологічних захворюваннях, неправильно підібраних засобах для корекції зору.

Розрізняють:

  • осьову короткозорість, коли збільшений розмір очного яблука;
  • рефракційну міопію – надмірне заломлення променів.

Короткозорим людям необхідно підібрати правильну оптичну корекцію під наглядом офтальмолога. Це допоможе покращити зір і не допустити погіршення. Міопія може бути різного ступеня: слабкого (до 3 діоптрій), середнього (від 3 до 6) і високого (від 6 і вище).

Запишіться в медичний центр «ОН Клінік» у вашому місті по телефону або шляхом оформлення електронної заявки. У медичному центрі ми лікуємо всі види гіперметропії та міопії (уроджені, набуті, вікові).

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік