Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Відділення мамології в ОН Клінік

Згідно клінічним даним, захворювання молочних залоз спостерігаються в 30% усіх обстежених жінок. Оскільки тканини цього органу чутливі до активності гормонів багатьох залоз ендокринної системи (наприклад, гормонів яєчників), та будь-які порушення гормонального балансу організму можуть приводити до патологічних змін у молочній залозі.

Самостійно складно оцінити небезпеку цих змін, тому при найменших підозрах необхідно записатися на прийом мамолога.

Основні симптоми захворювань молочних залоз – це:

 • зміни шкіри й прояв судинного малюнка на грудях і біля сосків;
 • зміна розміру однієї з молочних залоз;
 • виділення з соска;
 • болісні відчуття.

Також приводом для консультації лікаря слугує наявність патологій молочних залоз у близьких родичів і серйозні запальні процеси. Можна умовно розділити всі захворювання  молочної залози на три групи:

 • запальної етіології (лактостаз, мастит і ін.);
 • доброякісні утворення (кіста, мастопатії й ін.);
 • злоякісні утворення.

Огляд мамолога – це перший діагностичний крок у виявленні патології, але для того, щоб точно визначити діагноз, проводиться ретельне й комплексне обстеження. Воно включає такі методи, як:

 • УЗД молочних залоз;
 • мамографію (включаючи рентгеномамографію);
 • біопсію (пункційну, трепано – й ексцизійну).

Це найінформативніші інструменти сучасної діагностики захворювань молочних залоз, крім них додатково визначаються показники гормонального статусу пацієнтки, виявляється наявність онкомаркерів (РЕА, МРА й ін.) і аналізується рідина, що виділяється з соска.

У нашій клініці ви можете не лише одержати консультацію кваліфікованих фахівців, але й пройти повний курс діагностики.

Причини захворювань молочних залоз

Проблеми в області молочних залоз у жінок, в основному, є наслідком розладів ендокринної системи. Такий взаємозв'язок суттєво впливає на  ймовірність розвитку захворювань молочної залози. Наприклад, достеменно відомо, що діагностований гіпотиреоз в 4 рази підвищує ризик виникнення мастопатії (доброякісне утворення), а наявність ожиріння, цукрового діабету й гіпертензії (тріада) може призвести до злоякісного процесу в тканині молочних залоз.

Патології жіночих молочних залоз мають ряд характерних ознак, прояв яких свідчить про необхідність консультації лікаря-мамолога. Вчасно виявлене захворювання швидше й успішніше піддається терапії, а ризик рецидиву – суттєво знижується.

Лікування захворювань молочних залоз у нашій клініці проводиться, відповідно затвердженим медичним протоколам, і спрямоване не лише на зняття симптоматики патології, але й на усунення причини її розвитку.  На розсуд лікаря буде розроблена індивідуальна тактика лікування та надані всі необхідні рекомендації із профілактики рецидивів.

Профілактика хвороб у мамології передбачає ряд заходів, які допоможуть знизити ризики розвитку патологічного процесу або виявити його на ранній стадії, вони складаються з:

 • корекції способу життя (відсутність шкідливих звичок, нормалізація раціону й ін.);
 • обмеження часу, проведеного на сонці й у солярії;
 • своєчасного виявлення й повного лікування запальних і інфекційних процесів у статевих органах;
 • консультації гінеколога;
 • щорічного відвідування мамолога й проведення мамографії.

У відділенні мамології в «ОН Клінік» ви можете одержати консультацію в досвідчених лікарів - мамолога та гінеколога, а також пройти повне обстеження за допомогою сучасних достовірних методів діагностики: УЗД і біопсії. За необхідності вам будуть призначені додаткові методи дослідження для доповнення клінічної картини. Для запису до наших мамологів ви можете заповнити форму на сайті або безпосередньо звернутися в клініку за вказаним номером телефону.

Послуга доступна у містах: