Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Лікування вагінізму в «ОН Клінік»

Вагінізм є суто жіночою патологією, причому більшою мірою, пов'язаною з психоневрологічними розладами. У фізіологічному плані хвороба проявляється як мимовільне скороченням м'язів піхви й тазового дна при гінекологічному огляді, статевому акті, уведенні тампонів.

Причини вагінізму найчастіше полягають в наступному:

  • невдалий перший статевий досвід;
  • брутальність партнера під час сексу;
  • патологічний страх небажаної вагітності;
  • пережите сексуальне насильство.

Приводом для розвитку вагінізму можуть стати й гострі запально-інфекційні урогенітальні хвороби. При цьому сексуальна близькість звичайно викликає болючі відчуття і, як наслідок, страх перед наступним контактом і мимовільне стискання піхвових м'язів до й під час сексу.

Симптоми вагінізму залежать від стадії хвороби:

  • перша (м'язи скорочуються при спробі проникнення в піхву; можливість здійснювати статевий акт залишається, але він супроводжується дискомфортними відчуттями);
  • друга (судорожні спазми й виражений больовий синдром виникають при одному лише доторканні до статевих органів);
  • третя (відзначаються м'язові скорочення при думці про статеву близькість або огляд гінеколога, повністю блокується вхід у піхву).

Оскільки застосування інструментальних методів гінекологічного обстеження в таких ситуаціях практично неможливо, діагностика вагінізму в «ОН Клінік» полягає в аналізі характерних скарг і вивченні анамнезу на предмет супутніх запальних хвороб, аномалій будови статевих органів.

Форми й типи вагінізму

У сучасній медичній практиці існує кілька класифікацій цієї хвороби за різними параметрами. Залежно від часу виникнення виділяють наступні типи:

  • первинний вагінізм (проявляється при перших спробах гінекологічного огляду або статевого акту, характерний для дівчат без сексуального досвіду);
  • вторинний вагінізм (формується на тлі патологічних змін в організмі (опущення стінок піхви, гострі запальні захворювання), психологічних травм, пов'язаних із грубою поведінкою партнера, болісними пологами).

Виходячи із причин хвороби, виділяють істинний вагінізм і помилковий. При першій формі причина м'язових піхвових скорочень криється в психологічних проблемах і остраху стороннього дотику до статевих органів. Помилковий вагінізм ґрунтується на фізіологічних причинах (травматичні ушкодження або сухість піхвових стінок, урогенітальні інфекції).

Профілактика всіх типів вагінізму полягає у своєчасному лікуванні запально-інфекційних хвороб органів статевої системи, вирішенні психоемоційних проблем. При тривалому ігноруванні симптомів можуть розвиватися ускладнення вагінізму (збільшення неврологічних розладів, розлад відносин з партнером), тому не варто відтягувати візит до лікаря. Якщо Ви помічаєте незвичайну напруженість або хворобливі відчуття під час сексуальної близькості, бажано звернутися за консультацією до профільного фахівця.

Лікування вагінізму в «ОН Клінік» відбувається амбулаторно. Для цього використовується ін'єкційна методика введення ботоксу в певні ділянки піхвових стінок. Як результат – розслаблення м'язів і зменшення болісних відчуттів. Можливість застосування такого методу й кількість необхідних процедур визначається в персональному порядку, залежно від віку, наявності супутніх фізіологічних і психологічних проблем.

Своєчасне звернення до лікаря є запорукою абсолютного видужання й повернення (знаходження) гармонії статевого життя. Для того, щоб записатися на прийом до гінеколога в «ОН Клінік», Ви в будь-який час можете зателефонувати за телефоном, вказаним на сайті, або заповнити просту форму онлайн-запису.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік