Обрати клініку
Ділимося порадами про здоров'я:

Підліткова гінекологія

Це здасться дивним, але навіть в найбільших містах України знайти професійного підліткового гінеколога не так вже й легко.

Щоденні звернення батьків з інтимними проблемами дочок і звернення самих дівчат неповнолітнього віку зумовили відкриття відділення підліткової гінекології в медичному центрі «ОН Клінік».

Підлітковий акушер-гінеколог приймає дівчаток від 15 до 18 років.

Особливості прийому: Прийом пацієнтів віком до 16 років ведеться тільки в присутності одного з батьків.

Звичайно ж, вимоги до рівня кваліфікації гінеколога, що приймає підлітків, максимально високі. Адже у підліткових інтимних захворюваннях значно слабші симптоми, в порівнянні з хворобами дорослих жінок. Підлітковий гінеколог повинен вміти підбирати дуже точний діагностичний комплекс, щоб порушення можна було виявити за найдрібнішими ознаками.

Гінекологічний діагностичний комплекс в «ОН Клінік» залежить від того, чи живе дівчинка статевим життям чи ні. Якщо так – то обстеження включає в себе трансвагінальне УЗД, вагінальне дослідження дзеркалами і консультацію гінеколога.

Якщо немає – то огляд проходить за допомогою трансабдомінального УЗД і ректального огляду, щоб не порушувати цілісність пліви. Після діагностики гінеколог дає вичерпну консультацію і, якщо захворювання не вимагає оперативних втручань, призначає лікування.

Важливо, що лікар, який приймає дівчаток, просто зобов’язаний бути хорошим психологом. Успіх лікування безпосередньо залежить від його вміння привернути до себе маленьку пацієнтку, викликати довіру у підлітка й отримати необхідну інформацію про перебіг захворювання.

В «ОН Клінік» допомагають позбутися багатьох проблем, що виникають в підлітковому віці:

  • порушення менструального циклу;
  • гіпоталамічний синдром при статевому дозріванні: порушуються функції яєчників, надниркових залоз, виникає постійний головний біль, слабкість, дратівливість, стрімко набирається вага, з’являється висип (акне);
  • маткові кровотечі: рясні, болючі й тривалі, вони найбільш часто зустрічаються в період статевого дозрівання;
  • фолікулярні кісти: доброякісні утворення в яєчниках, часто виникають в період становлення менструального циклу;
  • мастопатія;
  • гіперпролактинемія: гормональний розлад;
  • запальні захворювання: найпоширеніша проблема в дитячому та підлітковому віці в силу зростаючого інтересу до власних статевих органів і частому занесенню інфекції. До таких захворювань належить, наприклад, кольпіт – запалення слизової оболонки піхви;
  • ерозія шийки матки: в силу генетичної схильності, внаслідок механічних пошкоджень або нелікованої інфекції – доброякісні виразки на шийці матки можуть утворюватися навіть в юному віці.

Послуга доступна у містах: