Міома матки (фіброміома, лейоміома)

Міома матки відноситься до категорії найпоширеніших гінекологічних захворювань. За останні роки склалася лякаюча тенденція через погану екологію, нездорове харчування і спосіб життя – все частіше міому діагностують у 18– і 20–річних дівчат, в той час як ще недавно вважалося, що від міоми страждають виключно жінки вікової категорії за сорок.

Жіноча хвороба міома матки відноситься до категорії найпоширеніших гінекологічних захворювань. За останні роки склалася лякюча тенденція через погану екологію, нездорове харчування і спосіб життя (відсутність фізичних навантажень) – все частіше міому діагностують 18– і 20–річних дівчат, в той час як ще недавно вважалося, що від міоми страждають виключно жінки вікової категорії за сорок. Запобігти появі хвороби фіброми матки допоможе спорт.

Що таке міома матки?

Міома (рос. – миома матки) – це доброякісна пухлина матки. Також досить поширена назва фіброма або лейома. Виділяють наступні види міоми матки у жінок: множинну та одиничну. Що це таке? Множинна міома тіла матки у жінок – це кілька вузлів в матці, одинична – один вузол. Прогноз по міомі в матці складе кваліфікований фахівець «ОН Клінік».

Які причини міоми матки? До чинників, які впливають на розвиток міоми в жіночому організмі, можна віднести:

 • погану екологію;
 • спадковість;
 • запальні процеси;
 • інфекційні захворювання.

В значній мірі збільшується ризик появи міоми матки у жінок, які неодноразово проходили процедуру аборту, а також у тих, хто не народжував. Множинна міома матки в клініці «ОН Клінік» успішно лікується при своєчасному зверненні.

По розташуванню вузлів в матці хворобу поділяють:

 1. Підслизові вузли (субмукозна міома) – розташовані ближче до порожнини матки. Зустрічаються відносно рідко, іноді вони мають тонку ніжку і можуть опускатися з матки в шийку матки або в піхву. У цьому випадку говорять про вузол міоми, що «народжується».
   
 2. Міжм’язові вузли (інтерстиціальну, інтрамуральну) – вузли знаходяться в стінці матки в м’язовому шарі.
   
 3. Подбрюшинні вузли (субсерозна міома) – розташовані на зовнішній стороні матки, ближче до черевної порожнини. Можуть мати основу меншого діаметру, ніж сам вузол. У цьому випадку вживають термін «вузол на ніжці».
   
 4. Міжзв’язові вузли (інтралігаментарна міома).

Симптоми захворювання

Перший тривожний сигнал – збільшення кількості менструальних виділень і тривалості самої менструації. Розвиток міоми може супроводжуватися болями в нижній частині живота і попереку, а також порушенням функцій сусідніх органів (часті позиви до сечовипускання). Досить часто на ранній стадії симптоми міоми не проявляються яскраво або виражено. Також болі при міомі матки з’являються значно пізніше.

Не варто чекати, поки хвороба проявить себе. Регулярна консультація лікаря–гінеколога, а також профілактика міоми матки – це найпростіша і дієва міра захисту від будь–яких захворювань.

До чого призводить міома матки – негативні наслідки

Дуже важливо вчасно почати лікування міоми, особливо якщо ви ще не народжували і хочете в повній мірі насолодитися усіма радощами материнства. Так, міома – це доброякісна пухлина, але ризик переродження її в злоякісне утворення дуже великий. Якщо лікування міоми було розпочато занадто пізно, це призводить до необхідності видалення всієї матки. Але Ви повинні розуміти, що це є крайнім заходом, який можна уникнути. Достатньо 2 рази на рік проходити обстеження у гінеколога, стежити за своїм здоров’ям, займатися спортом, і ризик появу цієї хвороби помітно знизиться.

До чого призводить хвороба при клімаксі

Клімакс супроводжується зниженням гормонального фону в жіночому організмі, що може стати причиною зупинки росту, «засихання» міоми. При несприятливому результаті пухлина продовжує рости й потрібен постійний нагляд лікаря. Наша клініка обладнана всім необхідним обладнанням, щоб виявити міому на ранній стадії та вжити необхідних заходів.

Міома матки – лікування в «ОН Клінік»

Якщо міома протікає безсимптомно, розміри вузлів до 2-х см, її можна лікувати за допомогою консервативних засобів (медикаментозних). Це призводить до уповільнення росту вузлів та профілактиці появи нових.

Лікування міоми матки направлено на стабілізацію вузлів, зменшення кровотеч, болю; поліпшення загального самопочуття; профілактику утворення нових вузлів. Також важливу роль в поліпшенні самопочуття грає спорт.

Перед початком лікування міоми всі пацієнтки медичного центру «ОН Клінік» обов’язково проходять огляд у лікаря–гінеколога (що включає УЗД), а також повний комплекс всіх необхідних обстежень. Після того, як нашими фахівцями буде підтверджений діагноз «міома» – лікування лейоміоми матки буде розпочато негайно! Міома матки після операції вимагає постійного нагляду фахівця.

Записатися на прийом до лікаря–гінеколога в «ОН Клінік» і дізнатися все про міому матки в гінекології, Ви можете прямо зараз в Дніпропетровську, Харкові, Одесі та інших містах. Для цього потрібно заповнити просту форму запису на прийом на нашому сайті, або зателефонувати за номером, вказаним для Вашого регіону.