Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Лейкоплакія шийки матки. Лікування в «ОН Клінік»

Сьогодні усе більше жінок стикається з проблемами з гінекології. Лейкоплакія шийки матки є одним з видів патологічних ущільнень на шийці матки. Це захворювання не зважає на вік і соціальний стан. Так чи інакше, але практично будь-яка жінка перебуває в зоні ризику виникнення подібних патологій.

Що таке лейкоплакія матки?

При лейкоплакії відбувається патологічне потовщення епітелію матки в піхвовій частині. Термін лейкоплакія прийшов до нас із грецької мови й у перекладі означає «біла пляма». Така назва була обрана невипадково, оскільки лейкоплакія шийки матки виглядає як пухлиноподібне утворення білого або світло-бежевого відтінку. Білого кольору пухлина набуває через порушення процесів, що управляють зроговінням поверхневого епітелію матки.

У гінекології лейкоплакія матки – це різного рівня ороговілі ділянки плоского багатошарового епітелію, а також інфільтраційне утворення біля судин. Наслідки такого утворення можуть стати причиною появи злоякісної пухлини в порожнині матки. За наслідками захворювання схоже з таким, як дисплазія епітелію шийки матки. Тому діагностика дисплазії шийки матки і лейкоплакії дуже важлива.

Лейкоплакія шийки матки: причини захворювання

Давайте розглянемо докладніше причини, які можуть призвести до виникнення лейкоплакії шийки матки.

Лейкоплакія шийки матки може бути симптомом, що свідчить про порушення роботи яєчників. Але, як правило, цю патологію викликає звичайний герпес або вірус папіломи людини (ВПЛ). Також захворювання може розвинутися внаслідок механічного ушкодження або ерозії епітелію шийки матки.

Причини появи захворювання можуть бути такими:

  • порушення імунної системи (зниження опірності організму різним захворюванням);
  • травми (неакуратний огляд, пологи, медичне переривання вагітності);
  • порушення ендокринної системи;
  • інфекційні захворювання статевої системи (як діючі, так і перенесені раніше);
  • порушення правильного функціонування яєчників (дисфункція);
  • та ін.

Насправді, причин може бути досить багато і як одна з них, так і сукупність декількох факторів, може стати каталізатором хвороби. Не варто допускати розвитку захворювання, тим більше що його наслідки небезпечні для жіночого організму.

Симптоми лейкоплакії шийки матки

Якщо Ви рідко відвідуєте лікаря-гінеколога для профілактичного огляду, то можете й не знати про патологію, що розвивається. У такому випадку лейкоплакія шийки матки виявляється, коли захворювання вже розвинулося та набуло запущеного характеру.

Більшість пацієнток лише на прийомі в гінеколога дізнаються, що це лейкоплакія, оскільки сама хвороба протікає приховано та практично не має симптомів, чим помітно ускладнює процедуру лікування. Однак у деяких випадках її можна ідентифікувати за:

  • білястими виділеннями («білями») з піхви у великій кількості, особливо після статевого акту;
  • болями та/або неприємним відчуттям під час статевого акту;
  • крапельками крові після закінчення статевого акту.

Наслідки лейкоплакії шийки матки

Тканини, що розростаються при лейкоплакії, мають доброякісну природу. Однак існує великий ризик перетворення їх у ракову пухлину. Лейкоплакія шийки матки може мати серйозні негативні наслідки для здоров'я жінки, включаючи безпліддя.

На сьогодні не існує препарату, приймаючи який Ви б могли бути впевненими в тому, що лейкоплакія Вам не страшна. Єдиний вірний спосіб відгородити себе від небезпек цієї патології – це регулярно ходити на профілактичний огляд до лікаря-гінеколога.

Жінка, у якої виявили хворобу, може не знати, що це дуже серйозне захворювання. Якщо не почати своєчасне лікування лейкоплакії шийки матки, можливе подальше безконтрольне та швидке розростання клітин багатошарового плоского епітелію, що може призвести його до переходу в онкологічне захворювання.

Нейтралізувати можливі наслідки дозволить своєчасне звернення до досвідченого лікаря-гінеколога в «ОН Клінік».

Лейкоплакія шийки матки – лікування в «ОН Клінік»

Лікування шийки матки проводиться після повного обстеження жіночого організму, що містить у собі фізичне дослідження та біопсію тканин ШМ. На підставі отриманих результатів призначається індивідуальне лікування. Варто звернути увагу також на те, що під час лікування необхідно обмежити статеву активність.

Як лікувати лейкоплакію шийки матки

Найчастіше ця проблема сигналізує про наявність в організмі серйознішого захворювання, тому лікування призначається після комплексного обстеження. На пізнішій, запущеній стадії, коли лікування лікарськими препаратами не має очікуваного результату, вогнищева лейкоплакія шийки матки лікується припіканням ураженої ділянки.

Самолікування та використання методів народної медицини в цьому випадку суворо протипоказане, оскільки можуть викликати протилежний ефект і спровокувати не контрольований поділ клітин.

Лікування лейкоплакії шийки матки обов'язково має проводитися під наглядом кваліфікованого лікаря, який не лише призначить потрібні медикаменти та процедури, але також проконтролює перебіг захворювання. У нашому медичному центрі «ОН Клінік» Вас чекає професійне та ввічливе обслуговування, огляд і лікування в кращих лікарів за доступними цінами.

Лікування хвороби в медичному центрі «ОН Клінік»

Під час лікування патологій жіночих статевих органів вкрай важливо не лише домогтися повного одужання пацієнта, але й зробити це щадними методами, без негативних наслідків для організму. Тому, серед безлічі методик лікування лейкоплакії шийки матки, у медичному центрі «ОН Клінік» була обрана одна з найбезпечніших і прогресивних – методика радіохвильової хірургії та прилад «Сургітрон».

Якщо Вам поставили такий діагноз – лікування із застосуванням радіохвиль не залишить рубців і опіків на поверхні епітелію. Це значна перевага, оскільки рубці, які залишаються під час стандартного лікування, можуть призвести до розривів і рясних кровотеч під час пологів.

Якщо Ви переймаєтесь із приводу випромінювання, то Ваші побоювання даремні, прилад «Сургітрон» працює на частоті абсолютно нешкідливій для здоров'я людини. Під час лікування лейкоплакії шийки матки в «ОН Клінік» не будуть ушкоджені здорові тканини організму. Дія приладу «Сургітрон» спрямована винятково на уражений пухлиною епітелій.

Щоб записатися на прийом до лікаря-гінеколога в «ОН Клінік», зателефонуйте за телефонним номером, вказаним для Вашого регіону, або заповніть просту форму запису на прийом на нашому сайті.

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік