Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Консультація з контрацепції

Сучасні методи контрацепції допомагають захистити жінку від небажаної вагітності, а деякі навіть від небезпечних інфекційних захворювань. Їх значення не можна перебільшувати, так як протизаплідні засоби дають можливість жінці в майбутньому народити здорову і повноцінну дитину.

Контрацепція – це використання протизаплідних методів і засобів різного походження, з метою попередження небажаної вагітності.

Протизаплідні контрацептиви та класифікація методів контрацепції

Кращі контрацептиви для дівчат, які тільки починають жити статевим життям – це все–таки чоловічі презервативи. Тому вчорашнім незайманим на перших порах інтимного життя рекомендується вимагати від улюбленого використання якісного презерватива. Адже піхва невинної дівчини ще стерильна. А при розриві гімена (дівочої пліви), для чого, до речі, може знадобитися не один, а декілька статевих актів, утворюється справжня жива рана. Яка має високі шанси стати додатковими вхідними воротами інфекції.

Попадання чужих мікробів може обернутися для дівчини серйозним запальним процесом (вульвітом, вагінітом). Що на даному етапі інтимних відносин дуже небажано, адже свіжа рана повинна безпроблемно зажити протягом декількох днів, а перший статевий досвід покликаний плавно ввести дівчину в хвилюючий світ інтимних радощів.

Краща негормональна контрацепція для дівчат молодих, та вже в якійсь мірі досвідчених – це місцеві хімічні засоби (свічки, таблетки), що вводяться в піхву до або після статевого акту.

Протизаплідні засоби для чоловіків та жінок можна класифікувати як декілька методів запобігання.

Механічні (бар’єрні) методи контрацепції

 • фемідом (жіночий презерватив);
 • діафрагма (вагінальний ковпачок);
 • матковий (шийний) ковпачок.

Гормональні методи контрацепції

 • комбіновані оральні контрацептиви (КОК);
 • гормональна внутрішньоматкова спіраль (ВМС);
 • гормональне кільце;
 • гормональний пластир;
 • гормональні ін’єкції;
 • посткоїтальна контрацепція;
 • міні–пілі;
 • гормональні імплантати (капсули).

Природні методи контрацепції

 • календарний метод (він же метод «безпечних днів»);
 • температурний метод;
 • перерваний статевий акт.

Хімічні (сперміцидні) методи контрацепції

 • вагінальні супозиторії, пігулки, пасти, кульки, піни, желе, мазі, креми, аерозолі, тампони;
 • спринцювання піхви;
 • внутрішньоматкова спіраль, що містить мідь.

Як бачимо, сучасні контрацептиви для жінок становлять велику групу.

Ефективність контрацептивів, тобто мінімізація ймовірності зачаття, в основному буде залежати від рівня самодисципліни та відповідальності обох партнерів. А також від того, наскільки кваліфіковано акушер–гінеколог зумів підібрати жіночі контрацептиви в кожному індивідуальному випадку.

Методи контрацепції

Ще недавно багато хто не знав, що таке контрацепція для жінок. А між тим, більшість її методів (гормональні імплантати, пластирі, кільця, ін’єкції, пігулки) при правильному використанні здатні дати практично стовідсотковий захист від небажаної вагітності. По суті, найнадійніша контрацепція – це гормональна.

Гормональна контрацепція сказала своє слово і в терапії гінекологічних порушень. А саме: при гіперполіменореї (надто рясних і тривалих менструаціях) в складі комплексної терапії призначаються комбіновані оральні контрацептиви (КОК).

Місцева жіноча контрацепція може бути як гормональна, так і негормональна (хімічний метод). Місцеве застосування має на увазі можливість інтравагінального введення препарату в формі пігулки, супозиторія, крему.

Швидкі засоби контрацепції для жінок включають в себе:

 • хімічні вагінальні свічки, пасти, креми, пігулки протизаплідні та тампони, які вводяться в піхву перед статевим актом (активні протягом 35–45 хвилин, а тампони – протягом 12–16 годин);
 • пігулки для екстреної контрацепції з високим вмістом гормонів, що приймаються відразу після статевого акту (рекомендується пити не частіше раз на рік);
 • спринцювання вагіни розчинами молочної, оцтової, борної або лимонної кислоти безпосередньо після статевого акту;
 • посткоїтальна контрацепція препаратами, що містять гормони (ефективна протягом перших 24–72 годин після коїтусу).

Жіночі засоби контрацепції після пологів повинні підбиратися і використовуватися з особливою відповідальністю. Адже зачаття наступної дитини в ранньому післяпологовому періоді – це, по–перше, дострокове припинення лактації, що небажано для грудної дитини, у якої з материнським молоком закладається стійкий імунітет. А по–друге, малий термін післяпологової реабілітації загрожує важким перебігом нової вагітності та передчасними пологами.

Запобігання від вагітності на різних етапах життя жінки

Отже, розглянемо, які методи застосовуються при різних ситуаціях.

Після пологів

Післяпологове статеве життя відновлюється в міру того, як організм породіллі відновить свої сили. Крім ефективності, післяпологова контрацепція при лактації зобов’язана відповідати ще одній – головній – вимозі. Вона повинна бути абсолютно безпечною для дитини, яку мати в післяпологовому періоді вигодовує грудним молоком. А значить, такі контрацептиви не повинні всмоктуватися в системний кровотік жінки, щоб не впливати на склад молока. Тому це ні в якому разі не гормональні засоби. Найбезпечнішими стануть спринцювання піхви (місцева хімічна контрацепція) та використання чоловіком презерватива.

При лактації також не забороняється запобігання жіночими бар’єрними методами: діафрагмою і ковпачком. Однак їх установку в піхву і шийку матки рекомендується проводити не раніше, ніж через 4–6 тижнів після пологів. Паралельне спринцювання розчинами сперміцидів буде підсилювати захисні властивості маточного ковпачка.

Після аборту

Жінкам, які ведуть статеве життя після аборту, рекомендується використовувати негормональні (хімічні) місцеві контрацептиви для інтравагінального введення за 10 хвилин до статевого акту.

Для тих, хто не народжував

Кращі засоби контрацепції для молодих дівчат, які не народжували (до 25–30 років) – це мікродозовані протизаплідні таблетки на основі гормону етинілестрадіолу. Нерідко вони впливають благотворно на перебіг болючих менструацій (дисменорею), а також стан шкіри при акне (вугрового висипу).

Побічні ефекти при їх застосуванні зведені до мінімуму. Підбір безпечної контрацепції для молодих дівчат, які ще не пізнали принад материнства, але збираються пізнати в майбутньому, категорично забороняє використання внутрішньоматкових спіралей або діафрагм. Дізнайтеся як діють протизаплідні пігулки.

Місцева хімічна контрацепція (пігулки, свічки, тампони, креми) для даної категорії дівчат – також досить надійний захист (75–80%) за умови правильного використання, та поєднання з чоловічими презервативами. Однак не рекомендується регулярне звернення до неї через руйнівну дію сперміцидів на вагінальну мікрофлору.

Взагалі ж, сучасні засоби контрацепції для жінок збагатилися хімічними методами захисту відносно недавно. А ці новачки вже встигли стати чудовою альтернативою іншим методам, і відзначитися явними перевагами. Їх вплив в піхву комплексний: вони оберігають від зачаття, а також від мікробів та вірусів (навіть від ВІЛ–інфекції та гепатиту). До того ж, принцип їх дії абсолютно неабортивний. На відміну від популярних гормональних методів, навіть таких як міні–пілі. А це важливий моральний аспект.

При міомі матки

При міомі матки найефективнішим та оптимальним для організму з даним захворюванням буде застосування комбінованих оральних контрацептивів. Жінкам з невеликим розміром міоматозних вузлів (маленькими від самого початку або в результаті оперативного вилущування фіброматозного вузла) вельми показаний цей вид контрацепції, оскільки він здатний ще й стабілізувати ріст дрібних вузлів. Пацієнткам з великими міомами використання КОК дозволено після мастектомії. Сам по собі тривалий (від 5 років) прийом КОК здатний якісно профілактувати виникнення даної патології у здорових жінок.

Із асортименту спіралей жінкам з міомою допустимо застосовувати виключно внутрішньоматкову левоноргестрел–рилізинг систему (спіраль). Вона не просто ефективно захищає, але також стабілізує вузли і нормалізує менструальний цикл, який у хворих на міому виражений тривкою менорагією.

Для зрілих жінок

У зв’язку зі збільшенням кількості хронічних системних захворювань, жінкам після 40 років рекомендується застосовувати КОК в обмеженні. Оптимальні мікродозовані гормональні препарати. Міні–пілі, паралельно з контрацептивною дією, є профілактичним заходом проти гіперплазії ендометрія. Якщо мідьвмістка ВМС була встановлена у цьому віці, вона може залишатися в матці аж до менопаузи.

Сучасна контрацепція. Захист від вагітності в «ОН Клінік»

Гінекологи медичного центру "ОН Клінік" раді допомогти пацієнткам здійснити професійний підбір ефективної контрацепції. Постійно підвищуючи свій кваліфікаційний рівень, активно стежачи за дослідженнями і новими методиками, "ОН Клінік" знають все про сучасну контрацепцію. Усім, хто звернувся, ми допоможемо здійснити підбір ефективної контрацепції, виходячи з особистих побажань, віку, стану здоров’я, індивідуальних аспектів інтимного життя.

У медичному центрі «ОН Клінік» ми практикуємо найсучасніші способи контрацепції, ефективність яких в значній мірі перевершує широкодоступні традиційні методи. У нас Ви можете пройти такі процедури:

 • екстрена контрацепція;
 • внутрішньоматкова контрацепція;
 • гормональна контрацепція.

Перед призначенням контрацептивів Ви пройдете повне комплексне обстеження. Це допоможе підібрати для Вас найбільш ефективний метод контрацепції, з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого організму. У разі проведення екстреної контрацепції після завершення обстеження лікар–гінеколог може призначити процедуру санації (знезараження статевих шляхів, купірування розмноження інфекції).

Персонал «ОН Клінік» – це кваліфіковані фахівці, які мають колосальний лікарський досвід у своїй галузі. Наш медичний центр гарантує своїм пацієнтам конфіденційність, індивідуальний підхід і якісний сервіс.

Щоб записатися на прийом до лікаря–гінеколога в «ОН Клінік» потрібно просто зателефонувати за телефонним номером, вказаним для Вашого регіону. Або пройти процедуру онлайн реєстрації, заповнивши просту форму запису на прийом на нашому сайті.

Youtube ON Clinic

Доступно в медичних центрах:

Гінекологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік