Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Ерозія шийки матки

Серед різних патологій жіночих статевих органів ерозія шийки матки зустрічається набагато частіше, ніж будь-які інші захворювання. Нерідко можна спостерігати таку ситуацію, коли прийшовши на прийом до лікаря-гінеколога абсолютно з іншого питання, у жінки діагностують і це захворювання.

Що таке ерозія шийки матки?

У гінекології ерозія шийки матки – це дефект покривного епітелію шийки матки, який покриває вагінальну частину шийки матки. По суті, вона являє собою запальний процес, який супроводжується почервонінням. Що таке ерозія шийки матки, на жаль, знають багато жінок. Ця хвороба – не рідкість для прекрасної статі в будь-якому віці, особливо в дітородному. При цьому хвороба ерозія шийки матки після пологів проявляється у жінок так само часто, як і у дівчат. Найчастіше це доброякісне захворювання. Однак несвоєчасність її усунення може погіршити ситуацію й викликати передраковий стан.

Все про ерозію шийки матки в гінекології ви зможете дізнатися у досвідчених гінекологів медичного центру «ОН Клінік». Запишіться на консультацію зараз, ми надамо кваліфіковану і своєчасну допомогу

Причини виникнення

Причинами її появи виступають різні фактори:

 • механічні пошкодження;
 • вірусні інфекції;
 • хронічні захворювання статевих органів.
   

Як передається? Увага! Генетичним шляхом це захворювання не передається. Виняток становить тільки вроджена ерозія, яка може виникнути у будь-якої жінки.

Не менш небезпечним є поєднання вірусу папіломи людини та ерозія матки. Це пояснюється тим, що в більшості випадків така «дружба» призводить до раку шийки матки. У важкій стадії може навіть відкритися кровотеча поряд з болями в піхві. Однак у такій ситуації не варто опускати руки. Підбір сучасних методів лікування та детальний аналіз допоможе виявити найрезультативніший варіант вирішення проблеми.

Діагностика захворювання

При діагностиці захворювання можна виявити на первинному огляді. Для підтвердження діагнозу гінеколог може призначити додаткове обстеження і визначити протипоказання обраних лікарських засобів на організм. Це допоможе підібрати правильне і результативне лікування.

Перед початком лікування всі пацієнти «ОН Клінік» проходять первинний огляд, який включає в себе:

 • консультацію кваліфікованого лікаря;
 • збір історії хвороби;
 • повний комплекс всіх необхідних обстежень.

Даний підхід є дуже зручним в першу чергу для самих пацієнтів, так як їм не доведеться розриватися між домом, роботою і своїм здоров’ям, щоб виділити день для чергового огляду. Вже при першому відвідуванні можна пройти повний комплекс всіх обстежень з постановкою діагнозу і приступити до лікування.

Види захворювання ерозії шийки матки

Виділяють такі види захворювання у жінок:

 1. вроджена ерозія шийки матки розвивається через ектопію кордонів циліндричного епітелію під час внутрішньоутробного розвитку плоду. Вона проявляється в дитячому або підлітковому віці;
   
 2. гормональна ерозія шийки матки – через сильні гормональні зміни в організмі, коли плоский епітелій замінюється циліндричним;
   
 3. залозиста ерозія шийки матки у жінок, яку називають псевдоерозією. Вона може з’явитися на кілька місяців або років, якщо вчасно її не усунути;
   
 4. післяпологова ерозія шийки матки, яка найчастіше з’являється через сильне механічне пошкодження матки під час пологів.

Пам’ятайте: на тлі ерозії може з’явитися дисплазія шийки матки. Вона може призвести до ракових утворень. Тому зволікати з лікуванням незалежно від виду цієї хвороби – не можна. Її наявність – свідоцтво запального процесу в піхві.

Кваліфіковані лікарі «ОН Клінік» з’ясують, чому виникає ерозія, і призначать ефективне лікування без ускладнень або наслідків для жіночого здоров’я. Всі зміни шийки матки у дівчат, які збираються стати матерями в майбутньому, будуть під контролем досвідчених гінекологів.

Видалення ерозії шийки матки радіохвилями в «ОН Клінік»: основні стадії хвороби

Розрізняють такі стадії ерозії шийки матки:

 • легка – пошкоджена тільки мала частина;
 • середня – запалення поширене на половину шийки матки;
 • важка – велика частина знаходиться під запаленням з яскраво вираженим червоним забарвленням.

Ураження шийки матки завжди має чітку межу. Гінеколог проводить спеціальні вимірювання ступеня і глибини ураження для визначення ефективного методу лікування. При цьому всі стадії (ступені хвороби) обов’язково досліджують на наявність онкології. Особливо небезпечним вважають місце стику двох шарів епітелію або кордон ерозії.

Чим загрожує ерозія шийки матки?

Наслідки хвороби:

 • невиношування плоду;
 • важкі пологи;
 • жіноче безпліддя;
 • дисплазією та онкологією, що веде за собою видалення матки.

У загальних випадках ерозія і дисплазія шийки матки у дівчат проявляється в дітородному віці, а у жінок старшого віку ризик її появи підвищується в кілька разів. До основних причин її виникнення можна віднести використання внутрішньоматкових контрацептивів та гіперактивне статеве життя.

У «ОН Клінік» застосовується радіохвильове лікування ерозії шийки матки приладом «Сургітрон». Це унікальна сучасна методика, в ході якої Ви зможете позбутися від патології без болю і необхідності госпіталізації вже на першому сеансі її застосування. Сама процедура являє собою припікання ерозії шийки матки спрямованим пучком радіохвиль. Радіохвильове випромінювання фокусується точно на проблемних ділянках, що не зачіпає здорові.

Вартий уваги той факт, що радіохвильова терапія або хірургія ерозії шийки матки є атравматичним методом хірургії. Видалення ерозії шийки матки приладом «Сургітрон» не пошкоджує здорові тканини організму, а радіохвильове випромінювання, що використовується, є повністю безпечним для здоров’я людини. Всі пацієнти, які пройшли цю процедуру, яка триває всього декілька хвилин, знаходяться під наглядом лікаря медичного центру, а також проходять гістологічне та цитологічне обстеження.

Завдяки своїй унікальності дана методика дозволяє провести припікання ерозії радіохвильовим методом без ускладнень і наслідків, що теж важливо, особливо для жінок, що не народжували. Прилад «Сургітрон» не залишає після себе рубців і не порушує анатомічну будову шийки матки, яка залишається такою ж еластичною. Це дозволяє уникнути можливих розривів тканин під час наступних пологів.

Видалення ерозії шийки матки радіохвилями абсолютно безпечно і відкладати цю процедуру не можна. В «ОН Клінік» ви отримаєте повний і своєчасний комплекс послуг з лікування ерозії шийки матки без операції. Послуга доступна в усіх містах нашої мережі: Дніпропетровську, Харкові, Сумах, Полтаві та інших. А наші гінекологи знають, що можна зробити, щоб уникнути ускладнень і наслідків. Ціни на лікування можна дізнатися за контактними телефонами. Пам’ятайте: ціна залежить від ступеня пошкодження і стадії. З нами ви зможете швидко забути про свою проблему і знову бути здоровою!

Доступно в медичних центрах:

Гінекологія в Маріуполі
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Сумах
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:
Гінекологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік