Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Огляд вагітних до 12 тижнів

В «ОН Клінік» огляд у гінеколога при вагітності проводиться відповідно до сучасних медичних стандартів. Він включає в себе: зовнішнє і акушерське обстеження, збір анамнезу, рекомендації по харчуванню, консультацію для вагітних.

Акушерський огляд пацієнтки

Спочатку здійснюється збір анамнезу і зовнішній огляд вагітної. Після з'ясування наявності сімейних захворювань лікар визначає особливості статури і розміри малого таза, вимірює вагу пацієнтки, окружність живота, артеріальний тиск, індекс Соловйова і обсяг гомілковостопного суглоба.

Лікар звертає увагу на наявність зайвої ваги у пацієнтки. Якщо він перевищує норму, призначається дієта. Нормальна вага вагітної протягом усіх дев'яти місяців сприяє хорошому самопочуттю і забезпечує легке розродження навіть у первісток.

Зовнішній огляд вагітної жінки в «ОН Клінік» також включає визначення стану її молочних залоз. Починаючи з перших тижнів груди набухають, соски твердіють і стають дуже чутливими.

Огляд на гінекологічному кріслі

У медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» проводиться гінекологічний огляд вагітної, який включає в себе:

  • взяття мазків для проведення аналізів на наявність ЗПСШ;
  • взяття мазка на цитологію;
  • визначення стану зовнішніх і внутрішніх жіночих статевих органів.

Вже на шеститижневому терміні фахівці «ОН Клінік» встановлюють дійсний факт настання вагітності. Зокрема, про те, що пацієнтка перебуває в положенні, свідчать потемніння (синюшність) шийки матки і венозна повнокровності статевих губ.

Гінекологічний огляд вагітної на ранніх термінах важливий і для виявлення позаматкової вагітності. В такому випадку вдається вчасно виявити, що плід розвивається поза порожниною матки і не допустити погіршення здоров'я жінки.

Додаткові дослідження

1. Вимірювання висоти дна матки і визначення положення плода здійснюються, починаючи з 12-го тижня вагітності. Проведення дослідження раніше цього часу недоцільно, так як воно не дає повної інформації.

Процедура проводиться методом пальпації висоти дна матки. Стосовно цього параметра до мечоподібного відростка легко встановлюється справжній термін вагітності. В динаміці висота дна матки повинна збільшуватися.

2. Визначення тонусу матки проводиться пальпаторно. При її підвищеному тонусі можлива загроза зриву вагітності.

3. Визначення положення плоду. Воно може бути поздовжнє, поперечне або косе. Про розташування плода лікар судить при промацуванні тазового кінця та голівки. Якщо при промацуванні вісь матки і тіло плода збігаються, то це означає, що дитина лежить в правильному поздовжньому положенні.

Якщо передлежання не відповідає нормі, попереду ще досить часу, щоб вплинути на зміну ситуації. Найбільш часто зустрічаються випадки, коли напередодні народження дитина самостійно змінить своє положення на правильне. В іншому випадку пацієнтці на 30-му тижні вагітності призначають спеціальну коригувальну гімнастику, яка в 90% випадків дає очікуваний результат.

4. Прослуховування серцебиття у плода. Починаючи з 6-го тижня вагітності, фахівці «ОН Клінік» стежать за одним з найважливіших параметрів нормального розвитку дитини - частотою і ритмом його серця.

Прискорене серцебиття на ранніх термінах вагітності свідчить про початкову стадію гіпоксії. Наявність у дитини брадикардії вказує на глибоку гіпоксію.

Серцебиття плоду в 20 тижнів відповідає нормі при параметрах 120 - 170 ударів за хвилину. Ці показники зберігаються до моменту народження. Оскільки серцебиття плода акушерським стетоскопом прослухати на терміні в 12 тижнів ще неможливо, використовуються дані УЗД, але вже на 20 тижні вагітності лікар починає прослуховувати серцебиття плода стетоскопом. Так забезпечується постійний контроль його нормального розвитку, своєчасне реагування у випадках порушення роботи серця.

Запишіться на прийом до лікаря за контактним телефоном або за допомогою форми зворотного зв'язку, зазначеної на сайті «ОН Клінік».

Youtube ON Clinic

Доступно в медичних центрах:

Гінекологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік