Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Дуоденіт

Дуоденіт - запальне захворювання дванадцятипалої кишки, що вражає слизову оболонку органу. Патологія виникає з різних причин, але найчастіше її розвиток відбувається через надмірне вживання алкоголю або гострих, солоних, кислих продуктів. Неправильний режим харчування призводить до підвищення кислотності шлункового соку, який подразнює слизову оболонку травного тракту. Спровокувати дуоденіт також можуть захворювання печінки і підшлункової залози. Порушення роботи цих органів часто викликають запальний процес в 12-палій кишці.

Першою ознакою дуоденита є дискомфорт в епігастральній ділянці. Інтенсивність неприємних відчуттів залежить від форми захворювання. Симптоми гострого дуоденіту виникають різко і набувають яскраво виражений характер. У цей момент пацієнт відчуває гострий біль, слабкість, нудоту, рясне слиновиділення. Такий стан вимагає негайного звернення за медичною допомогою.

Основний симптом хронічного дуоденіту - тупий біль у верхній частині живота, яка періодично посилюється після порушення раціону харчування. На тлі цього відбувається зниження апетиту, з'являється печія, виникає гіркий присмак у роті. Пацієнт також скаржиться на загальне нездужання, дратівливість і запаморочення. Іноді біль при дуоденіті змінює звичну локалізацію і виникає в правому підребер'ї.

При появі найменшої підозри на патологію необхідно звернутися до лікаря-гастроентеролога. Пройти комплексне обстеження всього організму ви можете в мережі медичних центрів «ОН Клінік». Наші фахівці проведуть огляд і швидко визначать точну причину нездужань.

Діагностика дуодениту починається зі збору анамнезу та уточнення характеру скарг. Після усного опитування лікар приступає до загального огляду пацієнта і поверхневої пальпації живота. Для більш детального вивчення внутрішніх органів може знадобитися здача аналізів, а також гастроскопія, УЗД органів шлунково-кишкового тракту.

Лікування дуоденіту в «ОН Клінік»

Несвоєчасне виявлення дуоденита і відсутність кваліфікованого лікування призводять до розвитку серйозних ускладнень. Поширеними наслідками є:

  • порушення травлення;
  • кишкова непрохідність;
  • розвиток виразкової хвороби 12-палої кишки;
  • внутрішня кровотеча;
  • зниження артеріального тиску.

Для профілактики дуоденіту необхідно дотримуватися режиму харчування і дотримуватися правильного раціону. При цьому потрібно відмовитися від консервованих продуктів, фаст-фуду, снеків, спиртних напоїв, паління.

Якщо не вдалося уникнути захворювання, то його терапію довірте лікарям мережі медичних центрів «ОН Клінік». Наші фахівці гарантують індивідуальне і уважне ставлення до кожного пацієнта. Такий підхід сприяє успішному і швидкому одужанню.

У мережі медичних центрів «ОН Клінік» проводиться терапія всіх форм захворювання. Лікування гострого дуоденіту полягає в прийнятті термінових заходів щодо усунення запального процесу і запобігання його переходу в хронічну стадію. Для цього призначаються сучасні препарати, які надають антибактеріальну, протизапальну і регенеруючу дію.

Для лікування хронічного дуоденіту достатня медикаментозна терапія і дотримання дієтичного харчування, яке становить лікар для кожного пацієнта індивідуально.

Щоб швидко і ефективно вилікувати дуоденіт, запишіться на прийом до наших фахівців. Для цього зателефонуйте за телефоном, вказаним на сайті, або заповніть просту форму запис на прийом.

Доступно в медичних центрах:

Гастроентерологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Гастроентерологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Гастроентерологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:
Гастроентерологія в Дніпрі
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік