Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Лікування захворювань щитовидної залози

Щитоподібна залоза – це залоза внутрішньої секреції, що виробляє гормони, які відповідають за дозрівання і розвиток тканин, а також за енергетичний обмін в них. Надмірна або недостатня функція щитоподібної залози призводить до проблем з нервовою, серцево-судинної, видільної системами. Особливо небезпечні порушення функцій щитоподібної залози в ранньому дитинстві, оскільки вони стають причинами карликовості, розумової відсталості, формування зобу.

Успіх лікування багато в чому залежить від своєчасної постановки діагнозу. Але рання діагностика захворювань щитоподібної залози ускладнена через неспецифічні симптоми на перших стадіях: пацієнт скаржиться на загальну слабкість, спостерігається блідість шкірних покривів, підвищена стомлюваність. Надалі симптоми посилюються, і проявляються такі ознаки захворювань щитоподібної залози:

  • розладнуються функції нервової системи: з'являється плаксивість, дратівливість, різкі і невмотивовані зміни настрою;
  • з боку серцево-судинної системи з'являються такі збої, як: різка зміна тиску, прискорене чи уповільнене серцебиття, погана переносимість фізичних навантажень;
  • не справляються видільні органи: поширюються набряки по всьому тілу.

Якщо гормони щитоподібної залози виробляються в недостатній кількості (розвивається гіпотиреоз), можлива різка зміна ваги і випадіння волосся. Цей стан особливо небезпечний, оскільки може спровокувати жіноче безпліддя, або, якщо жінка вже вагітна, викликати вади розвитку плода.

Також пацієнта повинні насторожити набряки і пухлини в області шиї, зниження тембру голосу. Часто це свідчить про зростання «зобу», викликаного різким збільшенням розміру щитоподібної залози. У такому випадку рекомендується негайно записатися на прийом до кваліфікованого фахівця.

Причини захворювань щитоподібної залози

Ендокринологи виділяють кілька факторів, що викликають розвиток захворювання:

  • генетична схильність;
  • незбалансована дієта з малим вмістом йоду;
  • високі психічні або емоційні навантаження;
  • неблагополучна екологічна ситуація, зокрема – радіаційне зараження;
  • неконтрольований прийом медикаментів без узгодження з фахівцем.

Спровокувати хворобу можуть деякі запальні інфекції і гормональні збої. Своєчасна консультація ендокринолога і проходження діагностичних процедур (наприклад, УЗД) дозволяє швидко і точно визначити рівень гормонів і підібрати відповідну терапію.          

Щоб вилікувати захворювання щитоподібної залози, лікар призначає медикаментозну терапію, необхідну для коригування гормонального фону. У більшості випадків прописується йодовмісна дієта: меню збагачується морепродуктами, з нього виключається важка і жирна їжа. Іноді пом'якшити симптоматику захворювання та прискорити відновлення функцій щитоподібної залози допомагає комплекс дихальної гімнастики і спеціальних вправ.     

Хід лікування повинен повністю контролюватися досвідченим ендокринологом. Це виключає ризик ускладнення захворювань щитоподібної залози: гіпотиреозної коми, незворотних порушень обміну речовин, пригнічення функцій головного мозку. Після успішного одужання, потрібна певна профілактика. Зазвичай вона полягає в прийомі йоду, підтримці здорового способу життя і регулярних відвідуваннях спеціаліста.      

Як і більшість хвороб, захворювання щитоподібної залози легше попередити, ніж вилікувати. Щоб упевнитися в нормальному функціонуванні щитоподібної залози, запишіться на консультацію до кваліфікованих ендокринологів медичного центру «ОН Клінік» на цьому сайті.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік