Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Метросальпінгоскопія (метросальпінгографія) в ОН Клінік

Метросальпінгоскопія (МСГ) – дослідження в гінекології порожнини матки та маткових труб, що встановлює прохідність маткових труб і наявність на них спайок, що перешкоджають нормальному руху яйцеклітин. Процедура дозволяє оцінити фертильність жінки, виявити причини проблем із зачаттям або частих викиднів.

Призначається лікуючим гінекологом за наступними показниками:

 • підозра на безпліддя;
 • вада розвитку жіночих статевих органів;
 • пухлинні процеси в матці;
 • кровотечі з матки не встановленого генезу;
 • наявність ендометріозу, підслизових міом.

Що таке метросальпінгоскопія?

Метросальпінгографія передбачає введення в матку та фаллопієві труби контрастної речовини, розподіл якої оцінюється лікарем за допомогою рентгена. На отриманому зображенні видно спайки, незаповнені ділянки, що свідчать про трубну непрохідність.

За допомогою МСГ маткових труб гінеколог може:

 • виявити наявність анатомічних патологій у будові статевих органів жінки, що перешкоджають нормальному перебігу вагітності;
 • виявити патологічні процеси в ендометрії – вузли, поліпи, пухлини;
 • оцінити кількість і розташування спайок у малому тазі.

Проведення МСГ може покращити та відновити трубну прохідність у випадку наявності непрохідності в початковому відділі труб, тому що під час проходження контрастної речовини просвіт збільшується та стимулюється перистальтика. Тому процедура носить не лише діагностичний, але й частково лікувальний характер.

Метросальпінгографія здійснюється без використання наркозу, але для зменшення болісних відчуттів пацієнтці можуть призначити спазмолітики або знеболюючі таблетки. Дослідження проводиться після закінчення менструального циклу, оптимальний період підбирає лікуючий гінеколог.

Процедура має протипоказання та не проводиться у випадку, якщо пацієнтка:

 • вагітна;
 • має індивідуальну непереносимість контрастної речовини;
 • страждає від інфекційно-запальних захворювань матки в гострій стадії;
 • має в анамнезі важкі хронічні захворювання видільної або серцево-судинної системи.

У такому випадку лікар рекомендує інші процедури для підтвердження жіночої фертильності.

Як проводиться метросальпінгографія?

У гінекології використовується кілька методик проведення МСГ маткових труб. Підходящий підбирається лікарем з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнтки, а також за результатами загальних аналізів.

Попередня підготовка до процедури може містити в собі приймання знеболюючих, дотримання правил інтимної гігієни. Потім пацієнтка сідає в гінекологічне крісло, і лікар за допомогою тонкого катетера вводить контрастну речовину безпосередньо в гирло фаллопієвої труби (доступ здійснюється через матку) і контролює її розподіл за допомогою рентгенівського апарата.

При нормальній прохідності маткових труб контраст частково потрапляє в черевну порожнину, і потім виводиться нирками протягом 1-2 доби. Також деяка частина речовини видаляється разом з піхвовими виділеннями (вони можуть змінити колір і консистенцію на кілька днів після процедури).

Дослідження займає від 15 до 30 хвилин, після чого жінка може повернутися до повсякденних справ. Пройти МСГ можна в медичному центрі «ОН Клінік». Для цього необхідно записатися на прийом до відділення гінекології на сайті або за допомогою контактного номера телефону. Якщо лікар виявить показання до діагностики, він видасть направлення, розповість про особливості підготовки до процедури.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік