Обрати медичний центр
Ділимося порадами про здоров'я:

Контагіозний молюск

Чи варто видаляти контагіозний молюск?

Для того щоб дати точну відповідь на це питання, важливо розуміти, що таке контагіозний молюск і якої шкоди він завдає людям. Фахівці «ОН Клінік» відзначають, що це не небезпечне захворювання, воно не загрожує життю, але приносить масу неприємностей. Недуга викликана вірусом, який вражає тільки поверхню шкіри і глибше в кров не йде і ніяк не впливає на внутрішні органи. Захворювання рідко зустрічається у дорослих, це переважно дитячий недуга їм хворіють діти від 1-5 років.

Які симптоми контагіозного молюска?

На тілі хворого з'являється висип з білими або рожевими прищиками діаметром від 1 мм до 5 мм. Найчастіше вони виникають на обличчі, руках, животі або грудей, прищики можуть з'явиться в будь-якій частині тіла. Цікаво, що у дорослих вони в основному з'являються в паховій області.

Як проходить лікування контагіозного молюска?

Захворювання передається найчастіше при контакті здорових людей з хворими, воно може переходити через одяг, предмети особистої гігієни або предмети побуту, якими користувався хворий чоловік. Діти заражаються найчастіше під час гри, дорослі - через статевий акт або через тісний контакт з ураженої шкірою (обійми, рукостискання, поцілунки тощо.). Через 2 або 6 тижнів після зустрічі з інфекцією на тілі з'являються перші запалення. Найчастіше заражаються ті, у кого слабкий імунітет, дорослий організм успішно бореться з інфекцією, тому це захворювання вражає переважно дітей.

При лікуванні контагіозного молюска важливо розуміти, що видалення прищиків на шкірі не сприяє одужанню. Лікарі «ОН Клінік» намагаються впливати на вірус, при цьому відзначають, що немає стандартної схеми лікування. Якщо у людини сильний імунітет, то характерні висипання без лікування безслідно зникають через 2-3 місяці, але можуть знову з'явиться через 6-8 іноді через 12 місяців. Після цього настає повне одужання.

Часто у дорослих з естетичних причин висипання видаляють: припікають або видаляють пінцетом. Іноді прописують противірусні та імуностимулюючі препарати. При цьому зверніть увагу, що прищики можна видавлювати, тому що при пошкодженні молюска виділяється рідина, яка може викликати нові запалення.

Хворим лікарі «ОН Клінік» рекомендують обмежити водні процедури, забороняють використання скрабів, відшелушуючі засобів або жорстких мочалок. Вони рекомендують теплий короткочасний душ і дбайливе витирання-промакування шкіри тільки особистим рушником.

Що робити якщо ви помітили запалення?

Якщо ви побачили, що на тілі виникли характерні білясті або рожеві прищики, то обов'язково в будь-який час передзвоніть в наш медичний центр і запишіться на прийом до фахівця. Ви можете це зробити, не йдучи зі сторінок сайту, електронна заявка дуже легко оформляється.

«ОН Клінік» давно і успішно працює, нам довіряють тисячі людей в 50 країнах світу і в восьми України. У компанії трудяться профільні фахівці з багаторічним досвідом роботи. Вони використовують класичні методи лікування, активно застосовують передові технології малоінвазивної терапії та сучасні інновації ефективного лікування радіохвилями. У їх розпорядженні модернізоване обладнання, наприклад, апарат радіохвильової терапії «Сургітрон» дозволяє домогтися фантастичних результатів без оперативного втручання. Тому ми гарантуємо високу якість професійного обслуговування кожного нашого клієнта.

Доступно в медичних центрах:

Дерматологія в Маріуполі
Запис по телефону цілодобово:
Дерматологія в Миколаєві
Запис по телефону цілодобово:
Дерматологія в Одесі
Запис по телефону цілодобово:
Дерматологія в Полтаві
Запис по телефону цілодобово:
Дерматологія в Сумах
Запис по телефону цілодобово:
Дерматологія в Ужгороді
Запис по телефону цілодобово:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік