Обрати медичний центр
Відеоконсультація

Комп'ютерна томографія з контрастом в ОН Клінік

Комп'ютерна томографія (КТ) - це сучасний рентгенологічний метод візуалізації внутрішніх структур організму. При КТ отримують безліч пошарових зображень внутрішніх органів під різними кутами, що робить цей метод більш інформативним у порівнянні зі стандартним рентгеном або ультразвуковими дослідженнями. Розрізняють просту КТ і КТ з контрастним підсиленням.

Що таке КТ з контрастом?

КТ з контрастною речовиною - це вид комп'ютерної томографії, при якому дослідження супроводжується введенням спеціальної контрастної речовини. Спосіб введення контрасту при КТ визначається лікарем в залежності від цілей діагностичного дослідження. Контрастна рідина для КТ може вводиться різними шляхами:

 • внутрішньовенно;
 • перорально (рідину з контрастом необхідно випити перед дослідженням);
 • ректально (контрастна рідина вводиться в нижні відділи кишечника через анальний отвір).

КТ з подвійним контрастуванням передбачає одночасне введення контрастного препарату внутрішньовенно і в порожнину шлунково-кишкового тракту. Цей метод використовується в діагностиці патологій товстого кишечника.

Чим відрізняється КТ від КТ з контрастом?

КТ з контрастом і просте КТ мають деякі відмінності. Процедура КТ з контрастом більш тривала і вимагає попередньої підготовки та обстеження з метою виключення протипоказань до проведення КТ з контрастом. При цьому КТ з контрастуванням має більш широкі діагностичні можливості.

Що показує КТ з контрастом?

КТ з контрастуванням дозволяє домогтися більш високої якості візуалізації внутрішніх структур організму. При внутрішньовенному введенні контрастна речовина потрапляє в кровотік і дозволяє отримати зображення судинного русла, а також органів з хорошим кровопостачанням. При пероральному і ректальному введенні контрасту досліджують порожнину шлунково-кишкового тракту.

Показання до проведення КТ з контрастом

КТ з контрастом застосовується в діагностиці цілого ряду захворювань. Показаннями до КТ з контрастом є:

 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • патологічні стани, що зачіпають кровоносні судини різного калібру (аневризми, тромбози, атеросклеротичні бляшки);
 • патологічні процеси в паренхіматозних органах (КТ печінки, КТ підшлункової залози, КТ шлунка, КТ нирок, КТ легенів, КТ всього тіла);
 • новоутворення.

Протипоказання до проведення КТ з контрастом

Проведення КТ з контрастом має ряд обмежень. КТ з контрастом протипоказано при:

 • тяжких порушеннях функції нирок;
 • алергічних реакціях на введення контрасту в минулому;
 • серйозних загостреннях хронічних захворювань (серцевої недостатності, астми, цукрового діабету, гіпертиреозу).

КТ з контрастом протипоказано при вагітності. КТ з контрастним посиленням з обережністю проводять пацієнтам, які приймають на момент дослідження препарати интерлейкинов, гуанідинів, бета-блокатори або протизапальні засоби.

КТ з контрастом дітям

КТ з контрастом може бути проведено дітям при відсутності протипоказань з боку внутрішніх органів. КТ в дитячому віці виконується строго за призначенням лікаря.

Підготовка до КТ з контрастом

Підготуватися до КТ з контрастом необхідно заздалегідь. Підготовка до дослідження включає наступні заходи:

 1. Не раніше ніж за 10 днів перед процедурою КТ з контрастом необхідно здати аналізи для визначення стану нирок (креатинін, сечовину, сечову кислоту).
 2. Прийом цукрознижуючих препаратів метформіну має бути припинено за 3 дні до КТ.
 3. В день проведення процедури необхідно надіти зручний одяг без металевих деталей, зняти пірсинг і ювелірні прикраси.
 4. За 2 години до дослідження не можна приймати їжу (при підготовці до КТ черевної порожнини з контрастом - за 4 години).
 5. Перед початком процедури важливо надати лікарю-рентгенологу інформацію про супутні захворювання, прийом лікарських препаратів, а також результати попередніх досліджень, якщо вони є.

Можливі ускладнення після проведення КТ з контрастом

Пацієнти часто задаються питанням, чи шкідливо КТ з контрастом. Побічні ефекти, які можуть виникнути під час і після КТ з контрастом, включають відчуття жару, нудоту, металевий присмак у роті. Після КТ з контрастом може підвищуватися температура тіла.
Ускладнення після КТ з контрастом можуть полягати в запаленні кишечника (при пероральному і ректальному введенні контрасту), аспіраційній пневмонії (при попаданні контрасту в легені), алергічних реакціях. Шкода від КТ з контрастом мінімальна при дотриманні правил проведення процедури.
Після комп'ютерної томографії із застосуванням контрасту деякий час необхідно перебувати під наглядом лікаря. Протягом дня після дослідження потрібно дотримуватися водного режиму для виведення залишків контрастного препарату.

Зробити КТ з контрастом в Харкові і Дніпрі можна в медичному центрі "ОН Клінік". Запис на процедуру ведеться цілодобово за телефонами, вказаними на сайті.

Доступно в медичних центрах:

Записатись на прийом

Додані послуги
При оплаті на сайті:
0 грн.
При оплаті в мед. центрі:
0 грн.
 • ПІБ:
 • E-mail:
 • Телефон:
 • Клініка:
 • Відділення:
 • Лікар:
 • Послуга:
 • Сума до оплати: грн.

Задати своє питання

Відгук або пропозиція щодо роботи

Уточнити ціну

Дзвінок в один клік

Subscribe form
Чекліст зі здоров’я
в подарунок за підписку!
На вказаний Вами email було відправлено листа для підтвердження підписки.
Ви вже залишали свої дані.
Сталася помилка.
loading