Logo
0 800 30 11 77

Лікування блювоти у дитини в Харкові

Блювотою називають неконтрольоване виверження вмісту шлунка. Блювотний рефлекс є захисним механізмом, який дозволяє організму позбавитися від потрапивших у шлунково-кишковий тракт токсинів або надмірної кількості їжі та води.

Але також блювота може бути ознакою кишкових інфекцій, структурних аномалій ШКТ та інших серйозних порушень. Часта блювота у дитини - тривожний симптом, при якому необхідно записатися на позаплановий огляд у педіатра або дитячого гастроентеролога.

Причини блювоти у дитини

Найбільш частими причинами блювоти у дітей є:

  • отруєння;
  • харчова алергія;
  • кишкова інфекція.

Якщо блювота турбує немовлят, можливо, проблема в пілороспазмі - спазмі привратника (шлункового сфінктера), через який їжа не потрапляє в шлунок. Але іноді нудота може бути викликана захворюваннями, не пов'язаними зі шлунково-кишковим трактом. Наприклад, якщо у дитини болить голова і блювота, це може вказувати на менінгіт або черепно-мозкову травму.

Одноразові випадки блювоти можуть вказувати і на нейрогенний характер патології: симптом з'являється як відповідна реакція на стрес. Зазвичай діагностується у дітей у віці 3-5 років, але зустрічається і в більш пізньому віці. Точно встановити причини розладу може тільки дитячий гастроентеролог після проведення огляду.

Блювота у дитини без температури та проносу

При появі нудоти у малюків батькам рекомендується звернути увагу на наявність інших симптомів: наприклад, лихоманку і діарею. Якщо блювота не супроводжується підвищенням температури та проносом, можливі причини:

  • пилороспазм (у новонароджених);
  • кишкова непрохідність - викликає сильні болі, можлива поява крові в калі. Закупорка просвіту кишки може бути пов'язана з ковтанням стороннього тіла, анатомічною особливістю організму;
  • запальні захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, панкреатит. Малюка турбує важкість у животі, блювотні маси можуть бути зеленими (через присутність жовчі), з'являється гіркий присмак у роті.

Якщо немає болю в животі, але нудота не проходить протягом доби, необхідно звернутися за лікарською допомогою. Не варто намагатися самостійно лікувати малюка - неконтрольований прийом медикаментів здатний посилити запалення.

Блювота і температура у дитини

Поява лихоманки говорить про інфекції, з якою намагається впоратися організм.

Основна причина такого стану - кишкова інфекція, викликана вірусами або бактеріями:

  • ентеровірусна інфекція;
  • сальмонельоз;
  • ротавірусна інфекція;
  • дизентерія.

Діти більш схильні до кишкових інфекцій з двох причин: їх імунітет не до кінця сформований, а мікрофлора досить слабка. Тому вживання необробленої термічно їжі або неочищеної води часто призводить до розвитку захворювань. Якщо ж лихоманка супроводжується ще й сильними переймоподібними нападами болю, це може вказувати на апендицит.

Але буває і зворотна ситуація: коли нудота є вторинним симптомом, викликаним хворобою, не пов'язаної зі шлунково-кишковим трактом. Наприклад, під час грипу не рідкісні випадки блювоти у дитини вночі, викликані високою температурою.

Блювота і пронос у дитини

Нудота і діарея вказують на серйозний розлад шлунково-кишкового тракту, яке розвивається при отруєнні, харчової алергії, вживанні антибіотиків. Гастрит, дуоденіт також можуть викликати пронос, але в такому випадку він може змінюватися періодичними запорами.

Основна небезпека одночасної блювоти і діареї полягає у втраті організмом великої кількості води. Зневоднення особливо небезпечно для немовлят. Батьки повинні поїти малюка невеликими порціями (близько чайної ложки) кожні п'ять хвилин, викликати швидку допомогу.

Кашель і блювота у дитини

Сильний нападоподібний кашель може провокувати блювотний рефлекс. Також нудота розвивається при попаданні мокротиння в шлунок. Ці стани характерні для таких захворювань, як кір і коклюш.

Якщо дитину мучить сильний кашель, необхідно якомога швидше записатися на прийом до педіатра. Лікар огляне хворого, встановить точну причину нездужання і підбере ефективне лікування.

Болить горло і блювота у дитини

Деякі хвороби, наприклад, стрептококова інфекція, викликають одночасно і біль в горлі (розвивається фарингіт), і симптоми з боку шлунково-кишкового тракту (пронос і блювоту). Одночасно з цим підвищується температура тіла, малюк стає млявим і апатичним, неспокійно спить. Може виникнути блювота під час сну у дитини. Слід якомога швидше проконсультуватися з педіатром.

Коли терміново звертатися до лікаря

Необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо нудота і блювота у дитини супроводжуються:

  • сильними нападами болю в животі;
  • високою температурою;
  • проносом з домішками крові.

Якщо в блювотних масах присутня кров або жовч також потрібно викликати швидку допомогу.

Блювота у дитини - що робити

Якщо у дитини болить живіт і блювота, рекомендується записатися до дитячого гастроентеролога. Не потрібно займатися самолікуванням - неконтрольований прийом медикаментів здатний посилити перебіг хвороби.

Лікар огляне малюка, призначить аналізи, поставить точний діагноз і підбере ефективне лікування. Пройти огляд можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків ». Для цього запишіться на консультацію до дитячого гастроентеролога на сайті або за контактним номером телефону.

Кузьминська Маргарита Романівна
Кузьминська Маргарита Романівна
Лікар відділення дитячої гастроентерології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Лікарі дитячої гастроентерології ОН Клінік Харків

Відгуки про лікарів-дитячих гастроентерологiв у Харкові

Були на прийомі в Омельченко Олени Володимирівни, дуже приємна, ввічлива і має гарний підхід до діток. Взагалі дуже сподобалась клініка, весь персонал ввічливи...
Лілія , 23.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу виразити свою вдячність Омельченко Олені Володимирівні,дитячому гастроентерологу. Звернулася до неї з дитиною 4 років із болями в животі. Було в нас готове...
Річняк Дар'я , 23.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар не уважний взагалі. З дитиною, навіть, зорового контакту не було і не звернулась до неї жодного разу. Спочатку говорила, що дитина алергік і атопік, що вс...
Євгенія , 31.01.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Плутенко І. М., лікар - гастроентеролог. Порекомендувала погуглити та поцікавитись як здати тест, адже я IT спеціаліст. Більш того, центр порушує закон про конф...
Oksana , 19.10.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу сказати слова подяки лікарю Денисюк Тетяні Олексіївні. Професіонал із великим досвідом роботи. Чемна, уважна, знаходить підхід до пацієнтів. Встановила пра...
Світлана , 06.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Доброго дня, Денисюк Тетяна Олексіївна, низький уклін лікаря, зверталася з проблемами дитини, на першому курсі у неї з'явилося запаморочення, нудота, блювання д...
Вікторія , 06.02.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Денисюк Тетяна Олексіївна, дит. гастроентеролог, зазначений стаж 22 роки, кандидат наук! Жах! ганьба! що в такій клініці працюють такі лікарі, безграмотні, не в...
Олена , 08.01.2022. Показати відповідь
Оцінка:
Нещодавно були на прийомі у дитячого гастроентеролога Омельченко О. В. Ми просто в захваті від лікаря та прийому загалом. Олена Володимирівна детально розповіла...
Марія , 11.08.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Харків, пр. Героїв Харкова, 257

Дитяче відділеня «ОН Клінік Харків» (м. Палац Спорту)
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 18:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.