Logo
0 800 30 11 77

Лабораторні аналізи в Харкові

Лабораторні дослідження – один із найінформативніших методів діагностики захворювань. Медична лабораторія «ОН Клінік» надає комплексні послуги лабораторної діагностики.

За призначенням лікаря або самостійно можна здати загальноклінічні аналізи крові, сечі, калу, а також перевірити кров на гормони, алергени, інфекції, пройти комплексні лабораторні дослідження. Докладно про вартість аналізів, показання до їхнього проведення та підготовку до процедур можна дізнатися на сайті «ОН Клінік Харків» або за телефоном.

Ми проводимо:

Навіщо здавати аналізи?

Лабораторні аналізи показують стан здоров'я пацієнта. За ними лікар аналізує роботу всього організму. Іноді хвороби протікають безсимптомно або без виражених клінічних проявів, що ускладнює постановку діагнозу. Аналізи дозволяють виявити патологію на ранній стадії, вчасно приступити до лікування та уникнути ускладнень.

В «ОН Клінік Харків» проводяться різні види лабораторних досліджень.

Клінічні аналізи

Клінічні аналізи відображають загальний стан організму, на основі даних про склад крові, сечі, калу, сперми. Відхилення від нормативних показників можуть свідчити про виникнення або прогресування захворювання. На підставі результатів аналізів лікар може підтвердити або спростувати діагноз, призначити курс лікування.

Загальний аналіз крові

Загальний аналіз крові – первинна діагностична процедура, яка призначається всім пацієнтам. Будь-які зміни в організмі впливають на склад крові. Для загальноклінічного аналізу кров беруть із пальця. Для розширеного обстеження потрібна кров із вени.

Процедура проводиться в рамках профілактичного обстеження, планової диспансеризації, для постановки й уточнення діагнозу, перед призначенням медикаментозного лікування, для контролю над ефективністю терапії, перед вакцинацією, будь-яким хірургічним втручанням.

Загальноклінічний аналіз крові допомагає визначити показник гемоглобіну, еритроцитів, лейкоцитарну формулу. Загальний аналіз крові здається вранці натщесерце. Вживання їжі, вживання алкогольних напоїв, ліків може значно спотворювати результати досліджень. В «ОН Клінік» також можна здати кров на визначення групи та резус-фактора.

Загальний аналіз сечі

Загальний аналіз сечі також відноситься до основних діагностичних досліджень, які показані пацієнтам будь-якої статі та віку. Аналіз призначається при підозрі на будь-які інфекції й патології, є частиною комплексного профілактичного обстеження, допомагає контролювати хід лікування.

В «ОН Клінік Харків» можна здати аналізи сечі за Зимницьким і Нечипоренком. Метою діагностики є визначення наявності запального процесу в сечовидільній системі та діагностика захворювань нирок. У випадку, якщо фізико-хімічний склад сечі має відхилення від норми, додатково може призначатися мікроскопічне дослідження осаду сечі на вміст еритроцитів, лейкоцитів, бактерій, грибів, солей.

Для одержання коректних результатів лабораторного обстеження необхідно правильно підготуватися: за добу виключіть з меню продукти харчування, що містять барвники, відмовтеся від алкоголю, уникайте надмірних фізичних навантажень. Якщо ви постійно приймаєте лікарські препарати, попередьте про це лікаря. Жінкам слід планувати запис на аналіз сечі з урахуванням менструального циклу. При зборі матеріалу під час менструації результати лабораторного дослідження будуть спотворені.

Для аналізу використовують ранкову сечу, яку збирають у стерильну ємність після гігієнічних процедур.

Загальний аналіз калу

Копрограма дозволяє оцінити роботу органів ШКТ. Також у нас можна здати аналіз на яйця глистів. Його призначають при підозрі на ентеробіоз, аскаридоз, лямбліоз і інші паразитарні інфекції.

Спермограма

Спермограма дозволяє визначити здатність чоловіка мати дітей. Призначається при підозрах на захворювання сечостатевої системи, перед кріоконсервацією сперми.

Де здати аналізи на інфекції?

В «ОН Клінік Харків» можна здати аналізи на приховані інфекції, у тому числі й на ті, що передаються статевим шляхом, виявити патології до появи симптомів. У цей список входить великий перелік лабораторних досліджень крові, сечі, сперми, зіскрібка епітелію шийки матки, піхви, уретри. Наприклад, для аналізу на хламідії в жінок беруть мазок з піхви, у чоловіків – із сечовипускного каналу.

Інформативним є імуноферментний аналіз (ІФА). Він виявляє антитіла до збудника інфекції в крові. ПЛР-аналіз крові призначають при підозрі на венеричні захворювання, гепатит, ВІЛ.

Алергопроби

Алергія може виникнути в дорослих і дітей на що завгодно. Для того, щоб з'ясувати, що викликає часту сльозотечу, нежить, кашель, висипи і свербіж, необхідно здати кров на алергени.

Для аналізу на побутові алергени беруть кров з вени. Процедура підтверджує або виключає підвищену чутливість організму до пилу, мікрокліщів, плісняви, вовни свійських тварин, пилку рослин, лусочок і екскрементів тарганів, клопів, молі.

Аналіз на харчові алергени дозволяє виключити з раціону невідповідні продукти, скорегувати дієту з урахуванням особливостей організму. Для дослідження використовується венозна кров.

ALEX-test – найбільш інформативний спосіб діагностики алергічних реакцій. Він охоплює більше 99% стандартних проб, дозволяє скласти розгорнутий алергологічний паспорт пацієнта. Зверніть увагу: процедуру можна проводити в період загострення захворювання, під час цвітіння рослин. Методика дозволяє домогтися об'єктивних результатів діагностики незалежно від приймання протиалергічних препаратів.

Бактеріологічні аналізи

Бакпосів з носа, зіва, вух призначають при інфекційних захворюваннях. Процедура дозволяє визначити склад мікрофлори, виявити наявність патогенних мікроорганізмів, грибів, визначити їхню чутливість до антибіотиків. Мазок зі слизової носа та зіва призначається при ангіні, риніті, синуситі, хворобах горла. Мазок з вух – при отитах.

Бактеріологічний посів сечі призначається при запальних захворюваннях органів малого таза, інфекціях сечовивідних шляхів. Зверніть увагу: на результати дослідження впливає приймання антимікробних препаратів. Якщо ви проходили або проходите курс лікування, обов'язково попередьте про це лікаря.

Для аналізу на кандидоз береться гінекологічний мазок на мікрофлору. Ознакою інфекції є перевищення норми дріжджових бактерій в мікрофлорі піхви.

Біохімічні аналізи

Лабораторія «ОН Клінік» проводить аналіз крові на біохімію. Для діагностики недокрів'я проводимо лабораторні дослідження на маркери анемії. Недокрів'я розвивається внаслідок незбалансованого харчування, крововтрат, на фоні важких хронічних захворювань, токсичного ураження, при зловживанні деякими видами лікарських препаратів.

Для підтвердження або виключення діагнозу пацієнтові призначається загальний клінічний аналіз крові, що дозволяє визначити показники гемоглобіну. При відхиленнях від норми додатково проводиться аналіз на феритин. Найпоширенішою є залізодефіцитна анемія. Причиною недокрів'я може бути нестача фолієвої кислоти та вітаміну B12. Завдяки лабораторній діагностиці можна визначити вид анемії, у тому числі і її приховану форму, при якій хвороба проходить безсимптомно. Це дозволяє вчасно почати лікування й уникнути ускладнень.

Для оцінки вуглеводного обміну пацієнтові призначається комплексне дослідження. Воно включає аналіз добової сечі, аналіз крові на глюкозу та глікований гемоглобін. Порушення вуглеводного обміну, у тому числі й при цукровому діабеті, нерідко протікають безсимптомно або мають малопомітні прояви.

Основне значення в терапії цукрового діабету має оцінка вуглеводного обміну та глікемії – вмісту глюкози в сироватці крові. Аналіз крові на цукор здається натщесерце або після навантаження глюкозою.

Контроль над рівнем глікемії потрібен також при хронічних хворобах печінки, підшлункової залози, прийманні препаратів на основі естрогенів, амфетаміну, анаболічних стероїдів. Для уточнення діагнозу пацієнтові призначають глюкозо-толерантний тест (ГТТ) – аналіз для визначення чутливості до інсуліну.

Аналіз на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз)

Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз, — інфекційне захворювання, що викликається бактеріями родини Spirochaetaceae порядку спірохет, бореліями (лат. Borrelia). Найчастіше зараження хворобою Лайма відбувається під час укусу кліща. Симптоми кліщового бореліозу зазвичай починають проявлятися з кільцевої еритеми — особливого виду висипання, яке розташовується кільцями навколо місця укусу кліща. Без лікування еритема розростається, стає гарячою і болючою на дотик. Також частими симптомами лайм-бореліозу є:

  • озноб і лихоманка;
  • головний біль;
  • біль у м'язах і суглобах;
  • слабкість, нудота і блювота.

Наслідки бореліозу, як правило, починають виявлятися вже до другого місяця з моменту зараження і включають ураження суглобів, лімфоцитому (доброякісне ураження шкіри), хронічний атрофічний акродерматит (патологічні зміни шкіри атрофічного характеру). Також можуть з'явитися порушення психіки: розлади свідомості, безсоння.

Для діагностики хвороби Лайма можна здати тест у лабораторії «ОН ​​Клінік Харків».

Лікуванням лайм-бореліозу займається лікар-інфекціоніст, який за результатами огляду, скарг та результатів аналізу, призначає лікування. Аналіз на хворобу Лайма дозволить виявити захворювання на ранній стадії та не допустити його подальшого розвитку.

ПАП-тест у Харкові

ПАП-тест (цервікальний скринінг) — мазок на цитологію (мікроскопічне дослідження біоматеріалу), що береться з піхви. ПАП-тест показує стан клітин слизової оболонки цервікального каналу (каналу шийки матки), дозволяє виявляти їх аномалії та своєчасно діагностувати передракові стани. ПАП-тест виконується методом рідинної цитології та дає найбільш точні результати, оскільки біоматеріал, зібраний з піхви, занурюється в контейнер з рідким середовищем і вирушає до лабораторії, де очищається від крові, слизу та інших домішок.

Регулярне проходження ПАП-тесту (раз на три роки для жінок віком від 21 до 65 років) знижує ризик розвитку раку шийки матки завдяки можливості виявлення онкології на початкових стадіях, коли лікування пройде найбільш швидко та ефективно. Здати ПАП-тест та отримати його розшифровку можна у медичному центрі «ОН Клінік Харків». Підготовка до ПАП-тесту:

  • за 48 годин до дослідження уникайте сексуальних контактів;
  • також під забороною спринцювання, використання вагінальних свічок, кремів, оскільки вони можуть спотворити результати ПАП-тесту.

ПАП-тест краще здавати у перші дні після закінчення менструації жінкам репродуктивного віку, тому що тоді спостерігається найбільш відповідний характер вагінальних виділень. ПАП-тест для жінок у менопаузі можна робити в будь-який день. Також ПАП-тест потрібно здавати під час вагітності з метою виявлення грибкових та вірусних інфекцій (вагінального кандидозу, вірусу простого герпесу) та початку своєчасного лікування, доки вони не нашкодили організму матері та плода.

Записуйтесь на здачу ПАП-тесту в «ОН Клінік Харків» за телефонами, вказаними на сайті, або через форму запису на прийом. Наш оператор допоможе підібрати найбільш комфортний час для дослідження.

Аналіз на кашлюк у Харкові

Здати аналіз на кашлюк (інфекцію дихальних шляхів) необхідно з появою тривалих і сильних нападів кашлю, що провокують блювоту, синюшність або почервоніння обличчя. Для проведення аналізу на кашлюк здійснюється забір мокротиння. Здачу аналізу на кашлюк у дитини призначає педіатр або дитячий отоларинголог.

Аналіз на менінгіт у Харкові

Невролог направляє на здачу аналізу на менінгококову інфекцію внаслідок скарг пацієнта на скутість м'язів шиї, труднощі з концентрацією уваги, судоми, а також чутливість до світла. Для аналізу на менінгокок здійснюється забір мазка з носоглотки. У разі отримання позитивного аналізу на менінгіт в медичному центрі «ОН Клінік Харків» додатково проводиться антибіотикограма, завдяки якій лікар призначить ефективне лікування.

Аналіз на легіонелу у Харкові

Діагностика легіонельозу (інфекційного захворювання, що вражає легені) проводиться під час м'язового болю, сплутаності свідомості, ознобу та лихоманки. Для проведення аналізу на легіонелу необхідно здати сечу, а в разі виявлення бактерії Legionella – пройти антибіотикограму для визначення чутливості та стійкості організму до антибактеріальних препаратів.

Чому ми?

В «ОН Клінік Харків» проводяться лабораторні дослідження як за призначенням лікарів, також якщо людина сам вирішила здати аналізи, а також робится повне обстеження організму. Більша частина результатів досліджень готові протягом 1-2 робочих днів. Дізнатися вартість усіх видів лабораторних досліджень, а також записатися на здачу аналізів можна по телефону.

Кужель Наталія Олександрівна
Кужель Наталія Олександрівна
Лікар відділення лабораторних аналізів

Відгуки про відділення лабораторних аналізів в ОН Клінік Харкові

Золоті ручки у Кужель Н.О, так безболісно і швидко у мене не брали кров. Дякую 🙏 Вам, Наталія Олександрівна
Прилипко Наталья , 31.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Уже не вперше хочу потрапити на аналізи, але немає вільного часу на ранок (за запису на наступний день). Запис - це, звісно, супер, але тоді треба більше кабіне...
Ольга , 17.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Добрий день. Коли будуть готові аналізи діагностика анемії ? Дякую
Олена , 15.08.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Минуло вже 9 днів із моменту здачі аналізів, а результатів немає. Лікареві потрібно було принести результати яким не більше 10 днів, а нести нічого, доведеться...
Тетяна , 21.03.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Рівень виконання лаб.досліджень зовсім не відповідає ні статусу клініки, ні цінам, які встановлені на ці дослідження. Адже час виконання досліджень не відповіда...
Світлана , 11.03.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую, що відреагували дуже оперативно на відгук, аналізи відправили, але на майбутнє велике прохання надсилати їх вчасно, я розумію що нас, чекаючих клієнтів,...
Анна , 03.03.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Всі аналізи

Вартість лабораторних аналізів у Харкові

У розрахунок термінів готовності аналізів не враховуються вихідні та святкові дні.

COVID-19
Антитіла IgG до SARS-CoV-2
Антитіла IgМ до SARS-CoV-2
Антитіла до S-білку SARS-CoV-2 IgG (кількісне визначення IgG до spike-білку SARS-CoV-2)
Гематологічні дослідження
Гемоглобін (HGB)
Клінічний аналіз крові (ЗАК + лейкоформула)
Клінічний аналіз крові CITO (ЗАК + лейкоформула)
Імуногематологічні дослідження
Група крові та Резус-належність
Загальноклінічні види дослідження
17-оксікортикостероїди (в добовій сечі)
25-ОН вітамін D (25-гідроксікальциферол)
ALEX²-тест
Скринінгові експрес дослідження
Антиген лямблій у фекаліях
Вірус гепатиту В (поверхневий антиген вірусу гепатиту В, HBsAg, якісний тест)
Вірус гепатиту С (антитіла до вірусу гепатиту С, anti-HCV, якісний тест)
Цитологічні дослідження
Риноцитограма (назоцитограма)
Розширене цитологічне дослідження сперматозоїдів
Біохімічні дослідження
C - реактивний білок (СРБ, кількісно)
pH крові
Аланінамінотрансфераза (АлАТ)
Дослідження системи гемостазу
D-дімер (кількісний)
Пакет №50 "Коагулограма"
Протромбіновий час (ТЧ, ТІ, МНС)
Маркери репродуктивної панелі
Антимюллерів гормон (АМГ, MIS)
Естрадіол (Е2)
Лютеінізуючий гормон (ЛГ)
Маркери вагітності
β-хоріонічний гонадотропін людини загальний (β-ХГЛ загальний)
β-хоріонічний гонадотропін людини загальний CITO (β-ХГЛ загальний, здача до 11.00)
Ендрокрінні маркери
Інсулін
Пакет 70 "Порушення вуглеводного обміну" (С-пептид, інсулін, глюкоза, індекс НОМА, HbA1c)
Пакет №02.10 "Гіперпролактинемія" (Тиреотропний гормон (ТТГ), Тироксин вільний (T4 вільний), Пролактин)
Маркери гормонів щитовидної залози
Антитіла до тиреоглобуліну (АТ ТГ)
Антитіла до тиреоперексидази (АТ ТПО, anti-ТРО)
Пакет 01.04. Скринінг щитоподібної залози (ТТГ, АТ-ТПО)
Маркери гіпофізарно-надниркової системи
17-α-оксіпрогестерон (17-α-ОНР)
Дегідроепіандростерон-сульфат (ДГЕА-С, DHEA-s)
Кортизол в сироватці
Онкологічні маркери
HE-4, онкомаркер яєчників
α-фетопротеін онко (АФП-онко)
Кальцитонін
Маркери паразитарних інфекцій
Імуноглобулін Е (IgЕ, сироватка)
Антитіла IgG до Ascaris lumbrikoides (Аскаридоз)
Антитіла IgG до Echinococcus granulosu (Ехінокок)
Маркери інфекцій і вірусів
Авідність антитіл lgG до вірусу краснухи (Rubella virus)
Авідність антитіл lgG до вірусу простого герпесу 1/2 (HSV 1/2, авідність lgG)
Авідність антитіл lgG до цитомегаловірусу (CMV, lgG авідність)
ПЦР діагностика вірусів та інфекцій
Пакет № 09.07 "Секс у великому місті (антитіла IgG/А до Chlamydia trachomatis, IgG до Mycoplasma hominis, IgG до Ureaplasma urealyticum, IgG до Trichomonas vaginalis, IgG до вірусу простого герпесу 1, 2 типу, IgG до цитомегаловірусу)"
ПЛР. Вірус гепатиту D (HDV, якісне визначення)
ПЛР. Вірус простого герпесу тип 1/2 (HSV 1/2) (кількісне визначення, букальній, у/г зішкріб, слина, кров)
Бактеріологічні дослідження
Бактеріологічне діагностичне дослідження на коклюш (Бакпосів з АБГ у разі виявлення)
Бактеріологічне діагностичне дослідження на легіонелу (Бакпосів з АБГ у разі виявлення)
Бактеріологічне діагностичне дослідження на менінгокок (Бакпосів з АБГ у разі виявлення)

Підготовка до аналізів

Підготовка до спермограми

Під час підготовки до спермограми необхідно протягом 2-3 днів утриматися від статевого життя. Перед здачею сперми також необхідно відмовитись від куріння, вживання алкогольних напоїв та інтенсивних фізичних навантажень.

Підготовка до аналізу калу

Для підготовки до аналізу калу необхідно придбати стерильний контейнер. Збирати кал необхідно відразу після випорожнення кишечника так, щоб унеможливити попадання сечі в зразок. Доставити матеріал до лабораторії необхідно відразу після забору.

Підготовка до ПЛР-тесту з носа та зіва

Підготовка до ПЛР-тесту з носа та зіва необхідна для отримання достовірного результату аналізу. Перед здачею ПЛР потрібно:

  • прийти в лабораторію натщесерце (не їсти і не пити);
  • у день обстеження не чистити зуби;
  • утриматися від куріння.
Підготовка до аналізу сечі

Збирати сечу для аналізів необхідно вранці одразу після нічного сну. Під час підготовки до забору сечі для загальноклінічного аналізу необхідно підмитися теплою водою і зібрати середню порцію сечі (почати мочитися в унітаз, далі набрати ємність для забору і завершити сечовипускання в унітаз). Здавати аналіз сечі за місячних не рекомендується. Перед здачею сечі не можна вживати продукти яскраво-червоного кольору (наприклад, буряки).

Підготовка до коагулограми

Додаткова підготовка до коагулограми (аналізу системи зсідання крові) не потрібна. Для правильної розшифровки результату аналізу повідомте лікаря про прийом кроворозріджувальних препаратів.

Підготовка до аналізів на гормони

При підготовці до аналізів на гормони необхідно уточнити у лікаря, в який час доби слід здавати кров, оскільки рівень гормонів змінюється протягом дня. Додаткова підготовка до аналізу рівня ТТГ (тиреотропного гормону, що відображає функціонування щитоподібної залози) не потрібна.

Здавати кров жінкам можна за місячних (крім аналізів на гормони, про які гінеколог та ендокринолог повідомлять заздалегідь).

Підготовка до аналізу на рівень ПСА

Чоловікам при підготовці до аналізу на рівень ПСА (простат-специфічного антигену, що дозволяє відрізнити доброякісну гіперплазію передміхурової залози та рак простати) достатньо утриматися від вживання жирної їжі та прийти до лабораторії натщесерце.

Підготовка до аналізів крові (загальні правила)

При підготовці до аналізів крові необхідно прийти до лабораторії натщесерце. Пити воду перед взяттям аналізів крові можна в невеликій кількості (до 200 мл). Якщо аналізи необхідно здати у другій половині дня, їсти перед аналізом крові не можна за 4-6 годин. Перед аналізом крові необхідно утриматися від куріння.

Підготовка до печінкових проб

При підготовці до печінкових проб необхідно протягом дня до аналізу утриматися від вживання жирної їжі.

Підготовка до аналізу крові на цукор

Для підготовки до аналізу крові на цукор необхідно з вечора напередодні обстеження відмовитись від солодощів.

Лікарі відділення лабораторних аналізів ОН Клінік Харків

Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.
Реабілітація в медичному центрі «ОН Клінік Харків»
Комплексне відновлення після травм, перенесених операцій та лікування
Детальніше