Logo
0 800 30 17 33

Проктологія в Сумах

Проктологічне відділення «ОН Клінік Суми» спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні захворювань заднього проходу, а саме прямої кишки та ануса.

Лікування в сумському філіалі міжнародної мережі медичних центрів «ОН Клінік» дозволяє стати і залишатися здоровою людиною.

Ми приймаємо з таких питань:

Проктологічні захворювання можуть проявлятися скаргами на:

  • біль або дискомфорт в області заднього проходу;
  • виділення крові або неприємні відчуття під час дефекації (випорожнення кишечника);
  • свербіння в задньому проході;
  • закреп або діарею.

Які захворювання лікують у відділенні проктології

За появи симптомів захворювань прямої кишки необхідно звернутися до лікаря-проктолога. Обстеження у лікаря-проктолога дозволяє діагностувати такі захворювання:

  1. геморой;
  2. анальну тріщину;
  3. доброякісні (поліпи) та злоякісні новоутворення в області заднього проходу;
  4. запальні захворювання нижніх відділів кишечника.

Як проходить первинний огляд проктолога

На первинному огляді лікар-проктолог проводить маніпуляції, необхідні для постановки діагнозу і призначення лікування. Для діагностики захворювань прямої кишки проктолог:

  1. Ознайомлюється зі скаргами, історією захворювання і попередньою медичною документацією.
  2. Проводить загальний фізикальний огляд.
  3. Проводить зовнішній огляд області анального отвору і пальцеве дослідження прямої кишки.
  4. Виконує ендоскопічний огляд анального каналу і прямої кишки.

Ендоскопічне обстеження є огляд слизових оболонок кишки за допомогою інструменту у вигляді трубки з оптичною системою на кінці, яка збільшує зображення і виводить його на екран комп'ютера. Аноскопія - це ендоскопічний огляд анального каналу і нижнього відділу прямої кишки. Ректороманоскопія - це більш глибоке дослідження, що дозволяє оглянути верхню частину прямої кишки та нижній відділ сигмовидної кишки. Ендоскопічний огляд товстого кишечника має назву колоноскопія. Ендоскопічне дослідження не вимагає складної підготовки і проводиться відразу при первинному огляді у проктолога.

Переваги відділення проктології ОН Клінік у Сумах

Перевагами проктологічного відділення в медичному центрі «ОН Клінік Суми» є:

  • делікатний підхід до розв'язання проктологічних проблем, конфіденційність;
  • знеболювання діагностичних процедур і лікувальних маніпуляцій;
  • перевага у виборі лікування віддається консервативним методам та малоінвазивній хірургії в проктології (зокрема радіохвильовим методам);
  • прийом відбувається в призначений час за попереднім записом, надається можливість оплати частинами, існують бонусні програми.

Лікування болю в задньому проході в Сумах

Біль в анальному проході під час дефекації може пройти сам на кілька днів, але він обов'язково повернеться, і біль у задньому проході стане ще сильнішим. Щоб вилікувати больовий синдром і уникнути ускладнень, запишіться до лікаря-проктолога на консультацію.

Біль у задньому отворі буває тягнучим, гострим і пульсуючим. Також біль у задньому проході може проявлятися вночі. Найчастіше він виникає через парапроктит, геморой, анальні тріщини та проктит. Визначити причину болю в задньому проході можна, записавшись на консультацію до проктолога.

Гострий і ниючий біль в анальному отворі може бути пов'язаний із:

  • запальними процесами в організмі;
  • регулярними закрепами;
  • травмою анального проходу;
  • сильними фізичними навантаженнями;
  • сидячим способом життя.

Щоб вилікувати біль у задньому проході, запишіться на консультацію до лікаря-колопроктолога в Сумах. Лікар огляне проблемну зону, призначить діагностичні процедури та лікування. Вартість лікування болю в задньому проході можна дізнатися на сайті. Якщо немає можливості прийти на очну консультацію, можна записатися на відеоконсультацію проктолога в Сумах.

Лікування гемороїдальних вузлів у Сумах

Першими симптомами внутрішнього геморою є відчуття тяжкості і свербіння в задньому проході, а також кровотечі після дефекації. З розвитком захворювання відбувається збільшення і випадання гемороїдальних вузлів. Спочатку їх можна самостійно вправити назад, але на пізніх стадіях захворювання це стає неможливим.

Зовнішній гемороїдальний вузол утворюється навколо анального отвору і покритий шкірою. Він не кровоточить під час дефекації, оскільки зазвичай не травмується, але може боліти. Зовнішні гемороїдальні вузли схильні до тромбозів. Вузол набрякає, стає синюшним і спричиняє гострий біль. Якщо вчасно не почати лікування тромбозу, розвивається некроз гемороїдального вузла, тобто відмирання його тканин через тривале защемлення.

За хронічного запалення гемороїдального вузла можуть виникнути такі небезпечні патології, як анальна тріщина і парапроктит (запалення тканин навколо прямої кишки). Тому лікування гемороїдальних вузлів потрібно починати якомога раніше, поки захворювання не призвело до розвитку серйозних ускладнень.

Для лікування зовнішніх і внутрішніх гемороїдальних вузлів у медичному центрі «ОН Клінік Суми» застосовуються малоінвазивні методики з доведеною ефективністю. Вони дозволяють нашим пацієнтам позбавитися від геморою будь-якій стадії без операції та тривалого відновного періоду.

Методи лікування гемороїдальних вузлів в «ОН Клінік Суми»:

  • лігування латексними кільцями;
  • дезартерізація HAL-RAR.

Лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями застосовується за друої і третьої стадії геморою. Метод передбачає накладення тугого кільця з каучуку на ніжку вузла, внаслідок чого він позбавляється живлення, відмирає і через деякий час непомітно виходить під час дефекації.

Дезартерізація гемороїдального вузла в Сумах в «ОН Клінік Суми» застосовується за третьої і четвертої стадії захворювання. Суть методу полягає в перев'язуванні саморозсмоктувальною ниткою судин, що йдуть до вузла, і підшивки його до прямої кишки, щоб він прийняв своє правильне положення. Процедура проводиться за допомогою спеціального приладу з УЗ-датчиком.

Як довго триває відновлювальний період

Відновлювальний період після лікування гемороїдальних вузлів за допомогою малоінвазивних методик, як правило, не потрібно. Після завершення процедури пацієнт протягом однієї-трьох годин знаходиться під наглядом лікаря, а потім його виписують. Перед цим лікар дає докладні рекомендації про те, що потрібно робити в період загоєння, призначає спеціальну дієту за геморою для профілактики рецидиву захворювання.

Тромбоз геммороідальних вузлів

Тромбоз гемороїдальних вузлів - це одне з ускладнень геморою, яке розвивається через пошкодження слизової оболонки прямої кишки, порушення роботи органів травного тракту, регулярного підйому тяжкості і надмірних фізичних навантажень. Якщо не лікувати тромбоз зовнішнього або внутрішнього гемороїдального вузла, захворювання переходить з гострої форми в хронічну. Гострий тромбоз гемороїдальних вузлів класифікують на види: внутрішній, зовнішній і комбінований.

В основі тромбозу гемороїдальних вузлів - застій венозної крові в товстому кишечнику. Це призводить до формування згустків крові і запального процесу. Симптоми тромбозу гемороїдальних вузлів:

  • підвищення температури тіла;
  • біль під час дефекації;
  • наявність крові в калі;
  • загальна слабкість в тілі;
  • болю при сидінні або русі;
  • відчуття стороннього предмета в області анального сфінктера.

Від тромбозу гемороїдальних вузлів можна повністю позбутися. Метод лікування залежить від стадії хвороби: на першій і другій стадії застосовують консервативне лікування у вигляді мазей, свічок і знеболюючих препаратів. На третій стадії буде потрібно хірургічне лікування гемороїдальних вузлів.

Лікування кріптіта в Сумах

Кріптітом називають запалення пазух заднього проходу (морганіевих крипт) в результаті їх інфікування. Морганіевих крипти представляють собою поздовжні поглиблення в анальному каналі, прикриті знизу півмісяцевими клапанами. Анатомічна будова крипт нагадує сліпі кишені, звернені догори. В пазухи заднього проходу виходять протоки анальних залоз, що виробляють слиз. Вона обволікає калові маси і полегшує їх проходження по анального каналу під час дефекації.

У нормі калові маси іноді потрапляють в морганіевих крипти, але не накопичуються в них - слиз, постійно виробляється анальними залозами, сприяє їх самоочищення і перешкоджає проникненню всередину бактерій. Якщо процес дренування пазух заднього проходу порушується, розвивається запалення.

До основних симптомів кріптіта відносять:

  • відчуття тяжкості, тиску в області заднього проходу;
  • біль в ділянці анального отвору - від тупої і слабкої до сильної і різкою, що нагадує простріли. При нагноєнні крипти біль має пульсуючий характер. Хворобливі відчуття посилюються під час випорожнення кишечника, що може призводити до спазму сфінктера;
  • наявність гною або прожилок крові в калі;
  • відчуття стороннього тіла в прямій кишці;
  • свербіж в області заднього проходу.

Для лікування запалення пазух заднього проходу в Сумах в медичному центрі «ОН Клінік Суми» застосовуються консервативні методики (медикаментозна терапія, корекція раціону харчування і гігієнічні процедури). Дієта при крипті спрямована на нормалізацію частоти і характеру стільця. З раціону необхідно виключити кислі, гострі, солоні страви та алкоголь, так як вони дратують слизову оболонку прямої кишки.

Дізнатися вартість лікування гемороїдальних вузлів у Сумах у медичному центрі «ОН Клінік Суми» та подробиці проведення процедури можна зателефонувавши за вказаним телефоном або заповнивши форму записи.

Бабич Іван Михайлович
Бабич Іван Михайлович
Лікар відділення проктології

Відгуки про лікарів-проктологів у Сумах

Була на прийомі щодо різаної рани пальця правої кисті у лікаря Бабич Івана Михайловича. Супровід пацієнта в кліниці на гарному рівні на всіх етапах. Записувалас...
Альфія , 07.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую лікарю Бабичу Івану Михайловичу за проведену консультацію. Приємна , делікатна та уважна людина , компетентний лікар. Отримала всі відповіді стосовно...
Наталія , 02.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернувся до лікаря Бабич Іван Михайлович з проблемою геморой, все вилікувано, щиро вдячний.
Леонід , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже хороший врач Бабич Іван Михайлович Рекомендую цього лікаря Він дуже допоміг у вирішенні моєї проблеми.
Антоніна , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Я вдячна за надання професійної медичної допомоги лікарю проктологу хірургу Бабичу Івану Михайловичу. За його увагу і відношенню до хворих. З повагою до нього...
Людмила , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
23.10.2023 вперше відвідала вашу клініку, дуже приємний та ввічливий персонал. Спершу мене зустріли адміністратори Альона та Юлія,доброзичливі та ввічливі дівч...
Котенко Наталя , 27.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів-проктологів у Сумах

Спирт-новокаїнова блокада
880 грн
Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Суми

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.